Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxieThe Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (Falcon)

Flory14

Wow! Musím říct že nejdříve než film vyšel byl u mě hlavním tahákem James Gunn, potom co jsem zjistil,že vlastně nedělá režiji filmu ale "jen" produkuje, můj zájem trochu opadl. Každopádně pořád se mi líbila myšlenka zlého Supermana, tak i přes kritiku jsem tomu dal šanci. A musím říct že nelituji! První superhrdinský horor své kategorie je za mě přesně tím čím má být! Nechápu tu negativitu na tento film a jsem dost nespokojen. Jasný, možná lidské postavy nedostaly tolik prostoru ale je to origin a ten by sel měl hlavně točit kolem "hridny". Mladý herec je skvělý, opravdu mě bavil a jeho psycho stavy jsem mu naprosto sežral. Film je plný častých lekaček, což já upřímně nemám rád, ale je to horor tak jak bych si na tohle mohl stěžovat. Proměna malého Bayera v nezničitelné monstrum, skvěle odsýpa, drží vás v napětí, kdy mu zas mrdne v palici. Samozřejmě nemůžete čekat plno akčních scén, kde to rozjede naplno ale ten film stál 10mil dollarů tak by buď scény vypadaly jak z osmedesátek nebo museli filmaři jít cestou méně akce, jsem velmi rád že se rozhodli pro druhou cestu. Režisér se tady s tím nemazlí, detailní záběry na zranění při umrtích bylo zpracováno skvěle. Co mě dostalo ale do totálního hypu, bylo závěrečné rozuzlení, tady bych nerad zbytečně nadhodnocoval, jen mi to brutálně sedlo a vystřelilo to u mě ten film dost nahoru, mám rád když filmaři mají koule a rozhodnou se pro nestandartní řešení. Mrzí mě že film propadl, závěrečné naznačení univerza bylo super, a rozhodně bych tomu fandil o sto šest. Možná u mě hraje roli to že jsem komiksový fanoušek, takže jsem v tom pořád viděl Supíka, ale myslím si že to je spíše příjemný bonus, představa že se místo Bayera jmenuje Kent je lahodná. Většinou u mě pět hvězd jen tak nějaký nový film nedostane, ale tady prostě nemůžu jinak, já tomu nemám co vytknout, kritiku nechápu a budu hypovat všude kam půjdu. ()

Homerking

Za mě spokojenost, dostal jsem víc než jsem čekal, dalo by se ledacos vytknout ale co se týče hodnocení hororů snažím se spíš hledat klady než zápory. ()

Zombiepod

Čo by sa stalo, keby namiesto Supermana pristál na zemi jeho pravý, temný opak? Presne o tom je Brightburn. Originálny a zaujímavý námet v tuctovom, mainstreamovom spracovaní, ktoré neobsahuje jediný zapamätateľný moment. Dosť škoda, pretože obsahuje celkom slušné hororové prvky a zopár dobrých gore scén, a zároveň otvára dvierka na pokračovanie, z ktorého by sa dalo čo-to vydolovať. Vzhľadom na menší úspech filmu sa ale niečoho takého asi ani nedočkáme. ()

ANTYCHRYST

Zajímavé zpracování superschopnosti :) smrad jeden malej.. :) ideální film.. pro toho kdo uvažuje o dítěti.. Jak již bylo psáno.. scénka se střepem a zlomená čelist.. To je solidní Gore nářez.. :) klidně bych uvítal delší stopáž.. Jak začne bejt zlej.. mohl toho více zmasakrovat.. pokračování na sebe zajisté nenechá dlouho čekat.. :) 70% ()

JohnZ87

Zajímavá myšlenka "temného supermana", která je podaná spíše hororovým stylem. Ačkoli byla změna jména, inspirace příběhem Kentovic rodiny je zcela zřejmá a odkazů na Supermana je požehnaně. Některé scény jsou až zbytečně brutální a Syn temnoty rozhodně nesedne každému. Trochu nejasná také zůstává motivace hlavního "hrdiny-padoucha". 60% ()

Alois88

Inspirace Supermanem není nijak maskovaná a nabízí zajímavý pohled. Co kdyby byl nejslavnější komiksový superhrdina ve skutečnosti pořádný hajzl, co pak? Hororové pojetí tomuto filmu také velmi svědčí a dokonce funguje lépe než v jiných "ryzích" hororech. Důvod proč nedávám čtyři hvězdičky sám neznám, jen vím, že to není film který bych musel za každou cenu vidět znovu, nějak tam chybí ta motivace. Za vidění každopádně stojí a nezklamal, vzhledem ke zdejšímu hodnocení spíš naopak. ()

masekjc

Supermana mám rád a když k tomu přičtu slušný gore a závěrečný song, tak musím o hvězdu víš. A klidně bych se pustil do pokračování... ()

Najt

Není to špatnej film, vlastně to bylo i docela dobrý, ale mě to nějak nesedlo, ten kluk mi byl skoro až odpornej ... ale natočené to bylo výborně. Superhrdinský horor je fakt nesmysl, doufám, že tenhle žánr se kinematografii vyhne. // 2,5* ()

Knor

Superhrdinský film v hororovým ladění, to je super ! :-D Ne, že by to byl nějak extra originální film, ale je kurevsky zábavnej a správně prokrvenej. Je skvělý vidět nějakou postavu, která svý schopnosti k žádným dobrým věcem nevyužívá. Oddychová krvavá pecka, kterou musím chválit. ()

HERGImanCZ

Velmi zajímavý nápad, který je ale zabit scénářem. Každý určitě viděl nějaké ztvárnění Supermana. Proto mi myšlenka dítěte, které místo dobra směřuje ke zlu, přišla jako velmi zajímavá. Doufal jsem, že uvidíme, jak ho společnost dotlačí k tomu, aby se z něj stal padouch. Bohužel se tak neděje a ovlivňuje ho spíš zlá tajemná síla. K tomu ho ještě řídí jeho pochybný nemorální kompas, podle kterého se musí zbavit každého, kdo by o něm mohl vědět až moc. To by ve výsledku samo o sobě ještě nedělalo ze Syna temnoty špatný film. Problém je, že čím déle na film koukáte, tím více se všechny postavy začínají chovat nelogicky a více afektovaně, což film potápí ke dnu. Jakmile navíc Brandon odhalí naplno své schopnosti, přestanete se o kohokoliv jiného bát, protože je vám jasné, že proti hlavnímu antagonistovi nemá vlastně nikdo šanci. Co na začátku vypadá jako dobrý film, působí nakonec jako podprůměrná podívaná, která má ale hezký vizuál a pořád se na ni poměrně dobře kouká. To je ale bohužel tak vše. ()

MaxForValue

Sympatická jednohubka, desivé podobenstvo o chlapcovi, ktorý chcel byť dobrý, ale jeho osudom bolo ovládnuť svet. Je to vlastne temná verzia Supermana s množstvom alúzií (kov, ktorý ho môže ako jediný zraniť = kryptonit, farma ako miesto deja = tam vyrastal aj Clark Kent) i dobrým scenárom, čo sa vlastne od Gunnovcov aj dalo očakávať. Bude zaujímavé sledovať, či na základe tohto filmu vznikne celá filmová séria, podobne ako napríklad pri Cloverfielde, alebo to zostane len ako osobitý, nezávislý film. V každom prípade dobré 4*. ()