Co kdyby nadané dítě z jiného světa ztroskotalo na Zemi, ale místo aby se pro lidstvo stalo hrdinou, začalo by se projevovat velmi zlověstně? V Synovi temnoty přináší vizionářský tvůrce Strážců galaxieThe Belko Experiment děsivý zvrat a nový radikální žánr: superhrdinský horor. (Falcon)

brasek

Temný Superman ma príbehom veľmi nepresvedčil. Filmári v dobe filmových superhrdinov pozabudli, že každý taký hrdina má svojho protivníka a tak na filmovom plátne je už pekná kopa zloduchov so super vlastnosťami. Z toho dôvodu je latka antihrdinu postavená vysoko a tento sériový mimozemský vrah zatiaľ nielen nedospel ale ani nevyzrel na konkurencieschopnú úroveň. Nový žáner? Superhrdinský horor? Nie, ďakujem. ()

veverysiak

Napriek hlúpemu scenáru a pritrúblym dialógom sa na to celkom dalo kukať, nepodarený zasran je dostatočne zlovestný, a tak rodičia ani nemuseli byť až takí mongoli, ohromná maska, takže 55%. ()

Kushina

A tohle bylo co? Temný superman? Z dítěte které vychovali milující pěstouni se stalo z ničeho nic vraždící monstrum, které nemá slitování. Celý film jen spousta krve a přemýšlet nad tím, že by někdo z jeho spárů mohl utéct a přežít, tak to bylo leda sci-fi. Prostě ho tím kusem kouzelného železa z vesmírné lodi z které připlul měla jeho máma zabít a byl by svatý klid. Takhle je z toho jen další trapný horor ve stylu "kill them all" a vlastně to ani není napínavé, když víme, že každý umře. Chvílemi to bylo trochu strašidelné, ale jak jsem napsal o pár řádků výše, příliš nemilosrdné, i horory musí mít štábní kulturu, kor pokud jde o malého kluka. 45% ()

Kubwajs

Tenhle film ještě přisolit a opepřit a křičím ať je pokračování. Myšlenka skvělá jen tomu chybí to proč bbych to chtěl vidět znovu . Určitě je tam hodně věcí na kterých by se dalo zapracovat . ()

moriero

Tak zase proti proudu. Mně se to líbilo. Asi proto, že nemám super-hero-žánr moc rád. Takže proč to nevzít z opačného konce? Taky mi to připomnělo dotaz Ralpha Wigguma ze Simpsonů: "Co se stane, když se Superman rozhodne všechny povraždit?" Toto, Ralphie. Přesně toto. Brightburn je správně temné a místy strašidelné. Alespoň pro mě. Už se nemůžu dočkat pokračování, až Brandon trochu povyroste. Doufám, že se neodstěhuje do Beverly Hills 90210, ale bude pokračovat ve své jízdě. ()

Naghavi

Hrozné...Kromě jediné scény, která vám i možná nadzdvihne levé obočí, je to jednoduše hovadina, pokus o nový subžánr, který doufám spadne do zapomnění. ()

Brenda.Ch

Synáček je tak trochu nudný, nezajímavý a překvapivě hloupý (jakože v sociálních vazbách a naprosté nevědomosti o své nadpozemské síle, jinak je to pochopitelně génius) a místo latexového oblečku má jen jakousi bazarovou masku. Ale strach z něho jde, to zase jo. Celkem nechápu, proč tu svojí sílu nechal jen tak zahálet, když nepočítám pár úplně zbytečných vražd úplně zbytečných lidí, ale na druhé straně je ještě malý a teprve poznává, co v něm je. Průměrný horror s několika silnějšími chvilkami a nedotaženými postavami. ()

Franki69

Sci-fi/horrorová jednohubka, upomínající na nízkorozpočtovou Kroniku, jejíž kvalit ale bohužel nedosahuje. Film má snesitelnou stopáž, všechny nejlepší scény (zhruba z poslední třetiny tohoto dílka produkční firmy režiséra Strážců Galaxie) jsou v traileru. S výjimkou obsazení hlavního chlapečka /syna temnoty casting za moc nestojí a sestříhání na hodinovou stopáž průměrného seriálu by filmu podstatně neublížilo. A to se snažím milosrdně zapomenout na extra lapsy proti základní logice filmu, který se bere tak vážně. Jako že je možné, že do zemědělské usedlosti v Kansasu spadne něco jako meteor, rudě to žhne a září na míle okolo a vláda to ignoruje. Čili je prostě v pohodě mít ve stodole 12 let schovanou mimozemskou loď…Ehm…chvilkama to ale bylo hodně zdařilé, prostě film pro otrlejší dvojici, když ostatní filmy dojdou. Dávám 55% ()

bonovox

Dobrý námet o temnom supermanovi, škoda že tvorcovia neboli viac odvážny aj keď niektoré scény sú pôsobivé. 60% ()

yxaj

Po hooooodne dlouhé době jsem se podíval na film, aniž bych si na něj přečetl zdejší hodnocení. Ještě že tak, jinak bych tenhle kousek nikdy neviděl. A to by byla kurva chyba. ()

Skylwalker42

Takový Damien ve zlém supermanovském podání Slušný potenciál zcela zabitý v netalentované filmařině. Konec to malinko spasí a pár scén. . ()

gogo77

8/10...velmi dobry horror ... trhlo so mnou niekolkokrat aj som sa ozaj zlakol, lakackovy pribeh, skoda bez nejakych zvlastnych zvratov alebo nahlych rozuzleni...cely cas to slo az prilis jasne....ale nevadilo, pobavilo a vystrasilo... mam dalsi namet na nove tetovanie (aj ked nie som BB)... pribeh 12 rocneho chlapca, ktory v sebe objavi neskutocne schopnosti a zisti k v skutocnosti je a co je jeho ulohou na tomto svete.... ()

Camel91

Zčásti podstatě vykrádačka postavy od DC jménem Ultraman jen s vlastním scénářem. Podle mě nápad udělat takový film v době komiksových blackbusterů je příjemná změna a je fajn taky jednou vidět že né vždy s velkou silou, přichází i velká zodpovědnost, nápad hodnotím jako největší plus toho snímku. Co se týká kvalit je to spíš průměr ale moc fandím tomuhle filmu ikdyž to razantní diru do světa neudělá.... dávám slabší 4* ()

Robbie

Čerstvo po zhliadnutí mám v sebe celkom prázdny pocit. Ak by som tento film pozeral doma, asi to nedopozerám. So stupňujúcim sa príbehom a napätím je prevedenie čím ďalej tým horšie a nudnejšie, čo sa atmosféry týka. Vizuálne je film určite vydarený, ako aj obsadením. Na postavách mi však napriek skvelým hereckým výkonom a relatívne dlhému rozbehu a budovaniu nielen temnej, ale hlavne rodinnej atmosféry vôbec nezáležalo a keď prišlo konečne na lámanie chleba, vraždenie a ospevované gore bolo veľmi slabé, respektíve bolo ho fakt málo. Dve zapamätateľné scény s dobrým gore pocas hodiny a pol je veľká slabota. Superzmrd väčšinou niekoho preválcuje v super rýchlosti a divák tak vidí akurát krvavé pozostatky jeho vystrájania. Viem, že budget to malo extrémne nízky, ale aj tak.. Slabý príbeh sa od slasheru očakáva, ale rozhodne by mal staviť na originálne a šokujúce zabíjanie. Moje vnútorné úchylné ja ostalo neukojené a hladuje naďalej. ()

bez1

Brightburn je jen lepší průměr. Je to předvídatelný horor a nic nového diváka nečeká. Žádné překvapení se nekoná. Hned od začátku dívák ví, jaký bude průběh filmu. On totiž na režiserském křesle neseděl James Gunn a to asi byla chyba. ()

Mukade

nebolo to (úplne) zlé, aj keď príbeh je detsky jednoduchý.........Dúfam (aj keď viem že márne) že už sa nikdy nedočkám ďalšieho rebootu Supermana a ani variácie ako je táto. It's so boring ! Je toľko iných superhrdinov a tohto tu už mám plné zuby. A to všetky ! Áno, áno, nemusím pozerať, no, však, zvážim to... xD ()

Snakefinger

nic co by tady dříve nebylo. podle mě nuda k uzoufání... kdyby to mělo 45 minut tak by to bylo OK. fakt zbytečný film, který mě v ničem ale v ničem nepřesvědčil. jedna hvězda je za jednu jedinou slušnou gore scénu s ulomenou čelistí. ()