• RipperJosh

Kdybych to měl brát jako běžný film, tak dám asi 3 hvězdy. Slabý, ale dám je, za určitou odvahu zkusit něco jinak. Ale jelikož se to hlásí k Americe od Franze Kafky, tak musím tu jednu hvězdu ubrat. A kdybych nad tím chtěl hodně přemýšlet, tak bych možná ubral rovnou dvě a vykřikoval bych slova jako shit a bullshit. Co tady předvedl Michálek není kafkovská atmosféra ani náhodou a znalcům knižní "předlohy" řeknu, že je z ní použito jen pár motivů, které jsou většinou ještě pořádně překroucené. Celé je to dost o ničem a dějový oblouk se tu vytvořil jen hodně velkým násilím, takže konec působí jak vystřižrenej z nějakýho úplně jinýho filmu:)) Leda většina herců je fajn, chvílemi hudba, toť vše. Jo a Dejdar v hlavní roli byl podle mě skvělý.(16.7.2017)

Kafka mi nic moc neříká, ale tomuhle filmu se podařilo ho aspoň nějak přiblížit běžnému konzumentovi. Ber, anebo nech být. Kafkovi obdivovatelé namítnou, že tohle je slabota, ale myslím si, že je to jediná schůdná cesta zfilmovatelnosti. Ta šílenost postav a situací, do kterých se mladý Karel dostává... Lábus, Schmitzer, Kaiser, Schmid, Vacek, Nový - Ypsilonka v plné síle. Za film jsou tři zasloužené hvězdy, ta čtvrtá je za úplný závěr a nejlepší písničku od Lucie.(28.12.2016)

On to ten podvyživený hebrejský němčour nedopsal, co? No, je to vidět. Kafku přenést do vizuálna, to je úkol nadlidský, patrně nemožný, ovšem o to více láká. Pěkně si tak pohrát s depresivnem a beznadějí, kámoši museli Michálkovi závidět. Není to pokakané, některé scény kafkovinou přinejmenším zavání. Hudba Lucie se k danému tématu tak evidentně nehodí, až relativně sedla a přinejmenším nic nekazí. Ozák asi není nejlepší variantou pro osudem smýkaného Rossmanna, ale co už. Nechci nikoho zrazovat, vidět by měl kdejaký pseudointoš, řadil bych do povinné výbavy kavárenských cintálků.(17.7.2012)

• mikestiff

To napsal Kafka takovou blbost, nebo to jen Michálek tak zvoral? Vždyť se tam za hodinu a půl stane tolik děje, že by se celý vešel do klipu od Lucie. A že si přiťukávají v angličtině na tykání a mají všechna jména a cedule česky už ani nestojí za povzdech. A když nemám prachy na to, aby to alespoň vypadalo jako v Americe, tak to radši ani netočím. Jednu hvězdu za snahu a jednu za perfektní skladbu od Lucie.(8.6.2014)

Amerika je poměrně zajimavý a originální film. Zvláště pokus o znovuzrození filmových kulis a celková atmosféra filmu mi sedla. Bohužel několikrát jsem se nachytal při sledování filmu nad jinými myšlenkami. Film prostě nedokázal udržet solidně nastavený začátek a ke konci byl torchu nudný. Ale i tak musím hodnotit kladně. Velice zajimavý filmařský počin a závěrečná píseň (od Lucie), která mě prostě dostala.(4.12.2010)

• - Kvůli uspoře peněz byl celý film natočen na 16mm filmový materiál a až poté hotový překopírován na 35mm film. (ramsatko)

• - Jedná se o první kinematografický film podle Kafky v české produkci. (Snorlax)

• - Výtvarné ztvárnění filmu malířem Jaroslavem Rónou bylo inspirováno Verneovkami Karla Zemana. (hippyman)