Květ mého tajemství

• Španělsko La flor de mi secreto (více)

Úspěšná kariéra spisovatelky sentimentálních románů, lukrativní smlouva s nakladatelem, která jí zároveň zaručuje soukromí pod pseudonymem Amanda Gris a milovaný manžel, co víc si žena středního věku může přát. Jen kdyby ten manžel nebyl tak často a dlouho pryč. Slouží sice jako člen mírových sil v Bosně, ale Lea je přesvědčena, že je to pro něj jen záminka. Najednou se její proslule optimistické a sladkobolné náměty začínají barvit do černa. Místo zamilovaného příběhu odevzdá román, v němž se odehraje brutální zločin, nakladatel jí hrozí vypovězením smlouvy. Ji však nenapadá nic lepšího a Paco pořád nejede domů a vůbec - ještě ke všemu jí nejdou sundat boty... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fredisek

Předznamenání Almodóvarovy tvorby do budoucna. Náznak příběhů Todo sobre mi madre a Volver mě potešil. Stejně tak zamotanost příběhu, to nejlepší ale Almodóvar natočil později. ()

Vesecký

Každý Almorávidův film je dobrý, ale tenhle je skvělý. Každý jeho film je jedinečný, ačkoliv takřka vždy jsou námětem pana Režiséra ženy. Ženy různého charakteru, zpravidla v neobvyklém prostředí a s neobvyklými osudy, někdy až na hraně pravděpodobnosti. Tenhle film je na rozdíl od jiných navíc velice sourodým a snadno uchopitelným příběhem psychicky labilní spisovatelky ženských romantických románů, která se musí vyrovnat s rozchodem s důstojníkem, jehož si vybájila ve chvílích odloučení jako muže s velkým M, ale každé jejich setkání je ve skutečnosti plné hádek a vzájemných pří. A vedle toho problém se svojí matkou, která touží vrátit se z bláznivého nepřátelského velkoměsta domů, na venkov. A příběh o jednom ukradnutém románu navíc. Výborné herecké výkony dílo korunují. ()

kaze

Perfektný Almodóvarov film, s perfektným scenárom a kamerou. Ľahka tragikomédia s trochou absurdity. Tomuto hovorím filmové umenie :) ()

isla

teraz neviem,ktore obdobie almodovarovej tvorby sa mi paci viac.tento film je niekde na pomedzi jeho vyvoja.farby este nie su dalsim hercom vo filme,temy su menej netradicne a vobec film ako taky ma inu formu.po zhliadnuti tych najnovsich som si myslela,ze starsia tvorba bude o nieco lepsia...tento film to vsak nema cim potvrdit.ak by som chcela hladat vrchol jeho tvorby,bolo by to niekde medzi carne tremula,ktory povazujem za jeho zatial najlepsi film,a hable con ella.aj ked je tento film tesne pred tymito,myslim si,ze tu sa len rozbiehal... ()

edie sedgwic

Almodovara z 90. rokov milujem. Zapletene pribehy nebezpecne sa bliziace juhoamerickym telenovelam vedia zlomit srdce. Drama, spanielsky temperament, hudba a bolest su hnacou silou zaujimaveho pribehu. ()

Akana

Před lety to byl první film, který jsem od Almodóvara viděl a nijak zvlášť se mě nedotknul. Teď jsem se na něj podíval s větší znalostí toho, co Almodóvar obnáší a výsledek je o dost lepší. Ne, že by to byl v mistrově filmografii zrovna zářivý klenot, ale svojí působivost určitě má. Tradiční směs dramatu a grotesky je tu uměřenější, dějové zákruty nejsou tak ztřeštěné, přesto ale zaujmou a dokážou vtáhnout diváka do osudu hlavní hrdinky hledající sama v sobě sílu a odhodlání bojovat s bolestmi a těžkostmi života, kterým se doposud vyhýbala nebo je jen trpně snášela. Pobaví narážka na budoucí námět filmu Volver. ()

Rockerman

Při mém kompletování Almodóvarovy tvorby jsem narazil na tuto perlu. Nebýt celkem nezáživné pasáži po polovině filmu, dal bych za 5*. Co je ale nejpozoruhodnější na tomto filmu. Nevím, jestli neobjevuji Ameriku, ale všimnul si někdo, o čem je ta kniha od Leo, která vybočuje z její dosavadní tvorby a není akceptována vydavatelem? "Nevlastní dceru se snaží znásilnit její otec, ta jej zabíjí a matka té dcery zahlazuje stopy a umísťuje tělo otce do mrazáku, který je v bistru, přítele té matky. To je přece "Volver"!!! Přesně tohle se odehrává na začátku filmu "Volver". Tento film Almodóvar však natočil až v roce 2006!!! Tím je pro mě tento film ještě milejší, protože u mě je Volver je jedním z vrcholů režisérovy tvorby. ()

iNKa 1104

"Realitu bych zakázala!" :) Pedro Almodóvar by měl dostat Oskara za opakovaně trefné zachycování ženské duše ... On to asi fakt dokázal a v každém filmu nám to poalmodovárovsku servíruje ... Tak křehké, tak silné, tak citlivé, tak své, tak ve své iracionalitě půvabně upovídané či dramaticky tiché. Kéž by jeho po/u-chopení ženy (byť místy i briskně ironizující) měli všichni muži ;)... ()

VeeDee

Zezačátku bych řekla průměrný film, ale čím více se blížil konci, tím se mi zdál lepší... Je znát, jak se Almodóvar vyvíjí, protože Hable con ella, Volver nebo Todo sobre mi madre jsou dle mého názoru povedenější, hlavně co se týče příběhu, zápletek. Zajímavé, jak tam popsal příběh právě filmu Volver jako jednu z knih hlavní hrdinky.. ()

markotter

Stala se mi taková nemilá věc. Poprvé za ta léta, co sleduju Almadovarovy filmy, šel tenhle úplně mimo mě. Nezajímavý děj, hrozně nesympatická hrdinka, kterou zdatně obdivoval ještě nesympatičtější nápadník (to, jak se jejich vztah bleskově vyvinul, to bylo scénáristický veledílo) a chybějící poetika a tragikomický humor, pro které je Almodovar tak obdivován. A tak jediná postava, která splňovala atributy typické postavy tohoto tvůrce byla babička. Na druhou stranu - kterému tvůrci se povede, že se mi jednou za 10 let nelíbí jeden z jeho dalších deseti filmů.... ()

boombang

Ženy to nemají snadné... Ženy středního věku to nemají snadné... Španělské ženy středního věku to nemají snadné... Španělské spisovatelky středního věku to nemají snadné... Prostě Almodóvar, no... P.S. Dovoluji si upozornit na úžasně ztvárněnou postavu hrdinčiny maminky. ()

Vikinec

Jak se liší Pedrovy starší filmy od novějších. Syrové příběhy neuvěřitelných lidských typů jeho předchozích děl časem (zřejmě i věkem režiséra) uzrály a v tomto filmu tak vidíme učesané drama ale s mnoha vtipnými momenty. To graduje zhruba v polovině, kdy Španěl exceluje a ukazuje v čem je jeho síla. Jako drahokamy na náhrdelník věší jednu úžasnou scénu za druhou, tu rozbitý rám fotografie, tu úžasné pěvecké číslo náhodně v televizi, kdy je divák přikován k obrazovce a přesně ví, co se odehrává s hlavní hrdinkou. Almodovar její emoce nijak nevysvětluje a chytře tak nechává, nutno dodat, že i lacinějšími prostředky (jako krásná hudba) divákovi prostor do vtělení se do jejího nitra. Potom však nastává mírný zlom a ukazuje se, že snímek tak trochu vyčerpal téma, jiné neposkytl a dobelhal se do konce, který už jen setřel všechny slzy ze začátku tak skvěle rozehraného příběhu. Za první polovinu filmu jasných 5 ale celkově 4. ()

Queendom

Neskutečně silnej a emotivní zážitek. Srdce každý ženský musí při sledování tohohle filmu plesat. Orientace neorientace, je těžko uvěřitelný, že dokáže chlap popsat tak pravdivě ženský emoce a dostat je tak reálně na plátno. Klobouk dolů i před Marisou Paredes, která je tak přesvědčivá, že se jí muselo po každý stopce z role obtížně přepínat do vlastní hlavy. ()

kubilov

K barevnému a hravému stylu Pedra Almodóvara mi více svědčí komediální háv, neznamená to však, že by s vážnějšími tématy pracovat neuměl, ale hlavně v počáteční a prostřední fázi jeho režisérského období se mu dle mého názoru komedie dařily lépe. Nepříliš zajímavou Marisu Paredes v hlavní roli, která se už klasicky proplétá zvláštními vztahy ať už s rodinou či s mužskými nápadníky, bych možná vyměnil za charismatičtější herečku, nebo prostě jen za tu, která by se na roli více než ona hodila. Tento negativní poznatek však vyvažují skvělá intermezza Rossy de Palma a Chus Lampreave, které dokáží pokaždé Almodóvarovy filmy náležitě oživit. ()

iz67

Kyby to nebyl Almodovar, tak bych napsal, že to je divadelní banalita s pár vtipnými okamžiky. Takhle napíšu, že to je divadelní banalita s pár vtipnými okamžiky. ()

DooFooS

Láska má mnoho podob, nejednu na filmovém plátně potkáte i zde a to všechno spolu s neobyčejně obyčejnou ženou, ale stát se to může kterékoliv, stačí se jen rozhlédnout a zaposlouchat se. ()

taupobraf

nooo nie je to v mojich ociach najlepsi almodovar... mam rad viac vtipu a farebnosti ale urcite prijemne pozeranie ... pacilo sa mi to načrtnutie Volvera v namete jej "nepodarenej" knihy ... ()

BarVo

Asi najslabší z Almodóvarovych filmov, aspoň pre mňa. Príbeh trochu pokulháva, humoru je pomenej, mužské postavy sú také nijaké, ženské sú /ako vždy/ výrazné. Dopozerala som až na druhý pokus, čo je u P.A. na pováženie. 3 hviezdy patria hlavne trom ženským hviezdam a šanteniam s kamerou. ()