Naše planeta

• Velká Británie Our Planet

Série(2) / Epizody(13)

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix)

Lali19

Nie taký obyčajný dokument o našej planete, ale taký, že vás ohromia úžasné zábery, na ktoré musela produkcia čakať aj dlhé hodiny. Obsahuje posolstvo, aby sme sa zamysleli sami nad sebou ako ľudia a začali sa správať k Zemi ako k našemu domovu. A vážiť si, že sme jej súčasťou a neničili všetko na úkor Zeme. 100% klobúk dole za spracovanie. ()

Tereza3

Dechberoucí záběry, message o tom, jaký je lidstvo hamižný a tupý. A komentář Davida Attenborougha už je jen třešničkou na dortu. ()

Mr.Jokker

Trošku anoying neustále slyšet jak člověk může za všechno raději bych slyšel něco o animals a ne furt jak člověk bad. Jasný ať o tom mluví ale každou minutu to zmiňovat je anoying af. Záběry jsou amazing ()

Bogrant

Toto nikdy neomrzí. Ďalšími ojedinelými (lokácie môžu byť podobné ako už boli, ale scény zase nevidené), úchvatnými a podmanivým soundtrackom doplnenými zábermi natočený dokumentárny seriál z dielne Davida Attenborougha, ktorý vie byť smutný, aj zábavný, uspokojivý, ale aj kritický voči samotnému ľudstvu, ktoré je tou najvážnejšou hrozbou pre všetkú tú krásu, ktorú tu ešte stále máme možnosť vidieť. Otázka je, že dokedy... ()

Orion12

Úžasný dokument s naprosto fenomenálními záběry na přírodu. Úžasná práce filmařů i celého filmového štábu je to pastva pro oči. Dozvíme se spoustu o velkém množství zvířat a hlavně o těch ohrožených a jak jim můžeme pomoct. Opět komentuje úžasný David Attenborough ke kterému tyhle dokumenty patří a bez něj by to nebylo ono. Každá z epizod se zaměřuje na jiný biotop na Zemi (moře, pouště, pralesy...) Ukazuje pravou a drsnou tvář přírody. Doporučuju každému, je to poučné a k zamyšlení a dozvíte se spoustu nového o životě nejrůznějších tvorů a jejich biotopů. 9.5/10 ()

Little_Sawy

Konečně někdo koho fascinuje příroda a zvířata v ní samotná. Ty vole, ja snáď tyhle dokumenty žeru:! Fascinující, Brilantní, Dokonale! Ať ma David Attenborough ještě dlouhý život a nechť pořád dělá to co ho baví - tohle! D. Attenborough je snáď bůh a když ne bůh tak alespoň polobůh nebo tak něco! Kéž bych tam byla taky a sdílla s nima tu dech-beroucí energií a co ja vím co ještě, ale byla bych tam jak kůl v plote klidně i mrzla jenom abych si to pak mohla užít doma pri horké čokoládě u noťasu. ()

deltoro145

Zklamání. Celý seriál působí jako nepoužitý materiál z Planet Earth 1. Jednotlivé druhy jsou často natáčeny na stejných místech, což je v případě endemitů ještě pochopitelné, ale i při stejných situacích. Opravdu medvěd loví jen lososy, rajka tančí a fosa se páří? Některé záběry jsou snad totožné s první sérií od BBC, stejně tak jsou některé epizody poskládány z totožných míst. Zkrátka je to pěkně natočené, ale divák už to viděl. S každou další sérií také ubývá informací. Z celého seriálu si nepamatuji víc než 3 nové poznatky. Seriál je více zaměřený na problematiku klimatických změn, jenže, argumentovat tím, že v roce xxxx bylo tolik a tolik druhů a dnes jsme jich 95% vyhubili je přesvědčivé možná jednou, bohužel se to opakuje v každé epizodě a působí to přinejmenším nepřesvědčivě. Apelovat na diváka aby se choval zodpovědně a přitom ukazovat palmové háje, které se svou krásou (alespoň tak jak jsou v seriálu nasnímány) mnoho neliší od nádhery deštného pralesa je nezodpovědné a průměrné bydlence určitě nedojde, že je něco špatně. V tomto ohledu si velmi vážím přístupu Dana Přibáně, který tuto nepříjemnost ukázal v celé své nahotě. Ale abych jenom nekritizoval. Poprvé od Planet Earth 1 mám chuť koupit si soundtrack k dokumentárnímu filmu. Zatímco u dvojky zoufale chyběl George Fenton, tady ho důstojně nahradil Steven Price. Nezbývá než se těšit na Planet Earth 3, Green Planet, Perfect Planet a One Planet Seven Worlds od BBC. ()

Tomas.Jeline

Asi nejdůležitější dílo Attenborougha vůbec, protože ostatní jeho pořady nám ukazují krásu a rozmanitost naší planety, zde zachová starou dobrou recepturu, ovšem přidává nový prvek a to, že naše planeta umírá, a že musíme něco dělat, aby jsme si tu krásu a divokost co nám pouští na obrazovku dokázali udržet. Záběry, které můžeme zde vidět jsou dech beroucí, mnohé nebylo možné vidět nikdy předtím a navíc tak nádherně zpracované. Zkrátka a jednoduše tu máme opět mistrovské dílo z rukou mistra narátora Davida Attenborougha. ()

Alhazred

Najlepší dokumentárny seriál o biosfére planéty všetkých čias. Obsahovo i vizuálne. Nič viac - nič menej. Nič podobného už pravdepodobne neuvidíme, pretože to málo, čo ešte máme, bezohľadne zničíme. Odporúčam nevynechať ani dokument o tom, ako sa séria nakrúcala. ()

mety6

Je to naozaj krasny serial, kde sa mixuju rozne prostredia Zeme a bavi to viac ako nejake dokumentarne filmy na Discorey channel. Odoberam jednu hviezdu, lebo po piatich castiach mi uz sakramentsky lezie na nervy to opakovanie, ze si nicime planetu a za vsetko zle v lesoch, moriach, ci ovzdusi moze clovek. Nevravim, ze to tak je, alebo nie je, ale na co to preboha opakuju 10x v kazdej casti? Takto si clovek absolutne neuzije to, co vidi na obrazovke. ()

KingMayk

David Attenborough a jeho komentár, je miestami až dych berúci a musím skonštatovať, že ma to dostalo. Nádherné zábery v UHD rozlíšení s podporou Dolby Vision budia neuveriteľný zážitok a pridávajú na autenticite daného dokumentu. Zámerom, z môjho pohľadu bolo oboznámiť verejnosť a diváka s problémom znečisťovania a nenásilnou cestou v podobe následného dopadu na prírodu im ukázať a hlavne vysvetliť z inej stránky zákon akcie a reakcie. ()

supEnoc

Něco jako Planet Earth season 3, ale ještě víc blame heavy. Vcelku pěkný záběry a great watch, ale shame me more, daddy Dejvid. Climate change sem, humans did this tam, 100% blame on the viewer. Ale neslyšel jsem ani jednou slovo China a jejich zasíraní atmosféry, jsou to humans. Native Americans didn't wipe out the bison, it was humans. It was us. It was you! You are cutting down the Amazon rainforest! But you can save the planet if you eat the bugs! Jakože lol, a double lol, vzhledem k tomu, že to byla zrovna Attenboroughova generace, která tu planetu apparently takhle zkurvila. Je to propaganda jako svině, i když to vědomě filtruju. Nevim.no, jak tohle hodnotit. ()