Myšák Stuart Little 2

Stuart Little 2

Myšiak Stuart Little 2

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2002, 78 min

Neviem, čo tvorcov prijalo k natočeniu pokračovania, no čakal som niečo horšie. Jednotka je ale prakticky na úrovni prvej časti, takže pohoda. Dej je prostý a strohý, bez titulkov len niečo vyše hodinku deja, takže sa toho ani veľa stihnúť nedá. Ale vzhľadom na pomerne slušný úspech aj druhej časti, som rád, že sa (aspoň zatiaľ) neuvažuje o ďalších pokračovaniach. 55%.(4.3.2008)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. I'm Alive - Celine Dion [3:28] ,2. Put a Little Love in Your Heart - Mary Mary [3:09] ,3. Top of the World - Mandy Moore [3:22] ,4. Another Small Adventure - Chantal Kreviazuk [2:57] ,5. One - Nathan Lane [2:18] ,6. What I Like About You - The Romantics [2:56] ,7. Hold On to the Good Things Album - Shawn Colvin [3:30] ,8. Count On Me - Billy Gilman [3:42] ,9. Smile Album - Vitamin C [3:58] ,10. Alone Again (Naturally) - Gilbert O'Sullivan [3:38] ,11. Born to Be Wild - Steppenwolf [3:30] ,12. Little Angel of Mine - No Secrets [3:47] ,13. Falcon Finito - Alan Silvestri [6:51] ,14. Silver Lining - Alan Silvestri [4:21],(16.5.2011)

Technicky je to spracované veľmi dobre. Parádne prelínanie hraných scén s peknými animáciami. Ku tomu výborné hudobné podklady od Alana Silvetriho. Herci tiež nie sú špatní. Ale rozptylovala ma nestáviteľná iracionalita viacerých detailov. V akej dimenzii? V ako časopriestore, či vesmíre existuje New York, v ktorom žije táto rodinka Littlových, s dvoma malými deťmi a hovoriacou myšou, ktorá ich nazýva otcom a matkou a oni sa ku nej aj tak správajú? Myšiak Stuart chodí normálne do školy, na návštevy ku ľudským kamarátom, hrá futbal, jazdí na skateboarde a naviac sa zamiluje do akejsi sýkorky, ktorej hlasu hneď samozrejme začnú všetci rozumieť. A nikomu nie je nič divné. Pre všetkých je to niečo úplne bežné, normálne. Viem, že je tento film určený hlavne malým deťom, preto moje hodnotenie nebude až také prísne. ***(3.2.2010)

U mňa to býva naopak -dvojky ma väčšinou chytia viac než jednotky a to platí aj u Stuarta. Možno je to tým, že druhé diely "rozprávok" bývajú často o lovestory hlavných postáv a to je môj najobľúbenejší faktor, preto je pre mňa druhý diel Stuarta lepší než prvý. Dej je trochu akčnejší, než u jednotky a podľa mňa je tu aj viac humoru. Dokonca aj hudba v dvojke u mňa veľmi zabodovala, narozdiel od jednotky. Zvieratká sú ešte roztomilejšie a príbeh ešte dojímavejší a je tu ďalší film presne podľa môjho gesta.(5.10.2011)

Nemá takovej šmrnc jako jednička, i tak je to ale v pohodě zkouknutelný. Neni to ten tip filmu kdy koukám na hodiny kdy už bude konec. U tohohle se prostě pohodlně usadim a užívám si to až do konce. Hlavně to z dětí nedělá nemyslící tvory tak jako velký množství jinejch animáků. Nejvíc jsem se zasmál asi kocourovi Smíškovi, ten posouvá tenhle film ještě o level výš... :))(2.4.2011)

• - Noviny, pomocou ktorých pristane Stuart, nesú titulok "Feathered Filcher Fleeces Fifth Avenue". (misterz)

• - Sokol mal mať pôvodne armádu holubov ako jeho prisluhovačov. (misterz)

• - Celý film byl převeden do digitální podoby v rozlišení 4K. (Cheeker)