(3.5 hviezdičky) Náhle ľúbostné vzplanutie vojaka na krátkej dovolenke v New Yorku -- mladí milenci majú niekoľko hodín na spečatenie vzťahu. Nevedia, či robia dobre, nevedia, či sa potom ešte vôbec uvidia... Väčšina z nás asi nič podobné nikdy nezažila ani nezažije, ale práve v tom tkvie zvláštne čaro tohto filmu. V hlavnej úlohe ešte stále mladá (a zdravá) Judy Garland, Robert Walker a tiež, a to treba zdôrazniť, mesto New York. Len sa pozrite, ako dobre vyzeralo Veľké jablko v roku 1945!(29.12.2005)

Reziser Vincente Minnelli /Meet me in St. Louis, American v Parizi, Jak je tezke byt dedeckem/ natocil slusnu spolocensku konzervacku, v ktorej su on + ona, spolu sa prechadzaju mestom a kecaju. Za najlepsi Minnelliho film povazujem Meet me in St. Louis 1944, toto je len taka slusna romantarna, aspon ze Minnelli neangazoval Roka Hadsna, to by ma snad jeblo : 65 %(24.3.2018)

Obsazení Judy Garland v "nemuzikálu", ale v roli tohoto dramatického snímku bylo rozporuplně probíráno. Vincente Minnelli se však nenechal nikým ovlivnit a Judy obsadil. Byla to vynikající volba, protože zvládla tuto roli výborně. Příběh z válečného období je zajímavý už z důvodu, že se děje v hodně krátkém časovém období. Kolik věcí se může stát za tak krátkou dobu... :)(8.8.2008)

Prijemna romantika, ktora mi v prvej polovici pripomenula koncept filmu Before Sunrise. Tiez tu sledujeme par, ktory sa nahodou stretne a pri prechadzani sa po meste sa do seba zamiluju. Chemia medzi parom je solidna, ale ich postupne zblizovanie a rôzne epizodky je skôr len priemerne zabavne. Ked si definitivne uvedomia, ze sa miluju, tak v druhej polovici filmu sledujeme ich snahu narychlo uzavriet manzelstvo, kym hlavnemu hrdinovi skonci opustat. Tato linia ma uz skoro vôbec nebavila a bez nej by bol film ovela lepsi. Najviac sa mi pacila ta retro atmosfera, ked sa vsetci ludia k sebe spravali ovela lepsie a slusnejsie ako sa to deje dnes. Vysledok je pohodova romanticka jednohubka so sympatickym ustrednym parom. 6/10.(22.4.2017)

Druhý film, který Judy Garland natočila se svým budoucím manželem Vincentem Minnellim, překvapivě není muzikál. Jednoduchým příběhem o vojákovi, který se zamiluje během dvoudenního opušťáku, dokázala, že je schopná diváky okouzlit i bez své nejsilnější zbraně – zpěvu. Robert Walker jako vyjukaný voják je také skvělý a celek je právem klasikou romantického filmu.(12.9.2004)