Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

BStone

Hurikán na Floridě udělal radost pouze krokodýlům aneb další horor, který nenadchne a neurazí. Dcera s tátou uvěznění pod domem a společnost jim dělají aligátoři. Natočené je to slušně, psí (vlastně krokodýlí) počasí jak má bejt, rozbíhá se to pěkně. Později se dočkáme i nějakých těch rodinných traumat. Na jedno kouknutí dobrý, akorát aby to všechno Haley s tátou přežili, museli by být minimálně v týmu Avengers. 55% ()

Pavlis.xxx

Uff, přežít attack aligátora beru,ale komanda aligátorů??? Obávám se, že minimálně otec by už dávno skapal z roztrhaným ramenem, otevřenou zlomeninou nohy a utrženou rukou nevím nevím... U dcery asi nějak podobně... Podobné filmy beru hodně s nadhledem,ale na druhou stranu to nesmí být nereálná kravina... Crawl je taková příjemná oddechovka se sympatickou Scodelario, která neurazí, ale ani nenadchne. Bohužel se mezi můj top5 krokodýlích filmů nedostane ()

Mrliš odpad!

Děsná pitomost. Přehnané scény. Předvídatelné. Nijak zajímavé. Hlavní dvojice má nadlidské super schopnosti. Dost mě pobavilo jak otec, který má zlomenou holenní kost v půli, koncem filmu celkem slušně běhá. A dcerka, nejrychlejší plavkyně světa co unikne jen o vteřiny čelistem několika aligátorů zároveň! Nechápu k čemu vlastně takový brak vznikl. ()

sun.eagle

Film mi doporučil samotný Tarantino, a takové doporucení uznejte nejde odmítnout. Survivor lahůdka odehrávající se polovinu filmu ve pomalu se zaplavujicim sklepení, které se stane svědkem dostavenička mezi hlavní hrdinkou a hladovym aligatorem. Originální a zábavná podívaná která vás nenechá vydechnout. ()

BigJohn02

Jsem odkojen Čelistmi, takže mě tyhle filmy baví, i když se na nich dá najít spousta much. Tady mi například přišlo divný, že hlavní hrdinka končí kompletní, přestože měla postupně tři končetiny v hubě obrovskýho aligátora. Zato taťka má ukousnutou pazouru a otevřenou zlomeninu hnáty, ale je celkem v pohodě. Taky dost pochybuji, že v takovýmhle hurikánu lítá helikoptéra, která navíc, přestože kolem všechno lítá, v klidu spouští záchranný koš. Ale nešť, není to dlouhý a není to nuda. ()

tXtX

Hnusný digitálny blábol plný nudy, klišé, otrepaných scén a krokodílov, ktorí vydávajú zvuky ako Tyranosaurus. Navyše žiadne napätie, atmosféra.. proste nič. V tomto že má prsty porcovač Aja? Neverím.. 20%. A pritom to malo taký potenciál, ach jaj. Zlaté dobré Jazero.. ()

Zaks

Super horor so sympatickou hereckou dvojicou. S gradovaním filmu sa stupňuje aj napätie medzi ústrednými postavami. Trikovo taktiež výborne zvládnuté, miestami som mal pocit, že to celé natáčali naozaj počas hurikánu. ()

FakinAdsso

Nechápu pobláznění. Naprosto béčkový horror, stejně jako béčková akce. Kaya se vždy snaží někam prolplížit, tichá jako myška a uprostřed toho, se rozhodne křičet na svého otce několik souvětí. Aligátoři jsou naštěstí v ten moment hluší, ale divák není slepý. Tarantino to označil za jeho prozatimní nejoblíbenější film roku 2019, kdyby tomu tak nebylo, tak je hodnocení daleko níže. ()

Andrew88cz

Slušný horor s fajn nápadem, kdy se během hurikánu dostanou aligátoři mezi civilisty a boj o přežití může začít! Navíc vše hezky digitálně zpracované a dost možná za mě nejlepší horor s aligátorama. (7/10) ()

Jirkacek

Snímek s jednoduchým názvem Kořist z roku 2019 jsem shlédl na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého z nějakého důvodu tento akční horor zaujal, i když hodnocení zde na ČSFD nebylo zrovna nejlepší. Jednoho večera jsme tedy využili nabídku HBO, posadili se na sedačku a vzápětí se na obrazovce naší televize začal odvíjet děj velice napínavého filmu. Na začátku nám byla představena nadějná vysokoškolská plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario), která zrovna na tréninku v bazénu prohrála souboj o vítězství a hrozilo ji odebrání stipendia. Když se převlékala v šatně, zavolala jí z Bostonu její starší sestra Beth (Morfydd Clark), která ji informovala o tom, že na její město míří silný hurikán Wendy. Po mladší sestře chtěla, aby okamžitě odjela pryč a zároveň ji sdělila své starosti o otce Dave Kellera (Barry Pepper), kterému se nemohla dovolat už několik hodin. Dave v dětství svou mladší dceru trénoval a měli mezi sebou komplikovaný vztah, zapřičiněný zejména rozvodem s matkou, ale přesto se Haley rozhodla odjet za ním do jeho domu. Po cestě potkala členy floridské státní policie na Floridě, kteří zablokovali silnice do města, neboť byla nařízena evakuace celého pobřeží státu. Jedním z policistů byl Wayne Taylor (Ross Anderson), bývalý Bethin přítel, který Haley přesto nepustil dál. Jenže dívka zákaz nerespektovala a po polní cestě zátarasy objela. Brzy pak dorazila do bytu otce, který však byl prázdný, pouze v něm našla rodinného psa Sugara. Haley se obávala, že se otec vrátil do rodinného domu v Coral Lake, který údajně prodal před lety po rozvodu a tak se tam zatopenými ulicemi vydala. Otcovo auto bylo skutečně před domem a tak do něj dívka se psem vstoupila a marně na něj volala. Když prohledala celý dům, sestoupila do sklepení, zatímco pes zůstal nahoře. Zanedlouho nalezla otce zraněného v bezvědomí a když se ho snažila vytáhnout nahoru, napadl je velký aligátor, který se dovnitř dostal velkou odtokovou trubkou. Roura byla součástí kanalizace, vedoucí pod domem k jezeru. Haley se podařilo otce dosmýkat do prostoru, uzavřeného několika vodovodními trubkami, za něž se přerostlá ještěrka nemohla dostat. Vzápětí se Dave s otevřenou zlomeninou nohy a pokousanou rukou probral z bezvědomí a začali přemýšlet, jak se zachránit. Navíc se síla hurikánu začala zvyšovat a z rádia, který měl otec dole pod domem puštěný se ozývalo varování před záplavovými vlnami, pokud by se povodňové hráze protrhly. Sklepní prostor se i tak začínal v důsledku deště zalévat vodou a tak neměli moc času na přemýšlení. Proto se Haley vydala pro svůj mobil, který jí vypadl z kapsy, když smýkala tělo otce do bezpečí. Podařilo se jí ho sebrat, jenže se nikam nedovolala a vzápětí ji napadl opět aligátor, před kterým začala prchat. Za rohem se však objevil druhý a ten ji zablokoval cestu k otci, navíc ji jeden kousl do nohy. Naštěstí našla šroubovák, kterým mu vypíchala oko a pak se schovala za trubky do jakéhosi výklenku. Otec na ni pak volal, že ze sklepa vede místo aligátorem hlídaného schodiště ještě jeden východ, což byl poklop nad dívkou. Bohužel na něm stál nějaký nábytek a byl tak zablokován, navíc při tom Haley upustila mobil a ten jeden aligátor rozdrtil nohou, když šel na procházku okolo výklenku. Následně Haley zahlédla přes průduchy venku u benzinové pumpy pohyb, jenže netušila, že se jedná o tři zloděje, kteří se zrovna nakládali ukradený bankomat na svůj člun. Haley na ně volala a svítila baterkou, což upoutalo pozornost jednoho z nich (George Somner), jenže když se za ní vydal, aligátor zabil dívku na člunu (Annamaria Serda). Muž se tak rozběhl zpátky umírající dívce na pomoc a volal na třetího (Anson Boon), který kradl jídlo uvnitř benzinové stanice. Vzápětí všichni tři zabili aligátoři, kterými se to ve vodě na ulici jen hemžilo. Další naděje pak později svitla, když do domu přijela dvoučlenná hlídka policistů, přičemž jedním z nich byl známý Wayne a jeho kolega Pete (Jose Palma). Prvně jmenovaný vešel dovnitř a skutečně se uvězněné dvojici pod domem podařilo upoutat jeho pozornost, zatímco druhý policista zůstal u člunu. Dívka Wayna upozornila, aby nesestupoval dolů kvůli aligátorům a tak policista volal vysílačkou svého kolegu, který venku zrovna rozmotával pohon motoru, který zablokovala tráva. Bohužel jej vzápětí zabil aligátor a další vyskočil jako laňka ze sklepa a napadl i Wayna na schodišti. Haley mu už nedokázala pomoci, přerostlá ještěrka jeho tělo odtáhla pryč. Dívka tak alespoň získala trochu času, aby vlezla do odpadní roury, zatímco její otec zabil lopatou dalšího aligátora, který se zaklínil mezi trubkami v touze pochutnat si na jeho těle. V obrovské trubce Haley narazila na vejce aligátorů, kteří si zde udělali hnízdo a tělo Wayna mělo sloužit jako potrava pro malé ještěrky. Vzápětí dívku napadl aligátor, jehož Haley úspěšně zabila pomocí pistole vytažené z těla Wayna, i když ji přitom málem ukousl ruku. Následně se jí podařilo trubkou dostat ven, pak doběhnout do obývacího pokoje domu a vytáhnout otce vysekanou dírou v dřevěné podlaze právě včas, aby se neutopil, protože voda sklepení už plně zaplavila. Potom se Haley, Dave a Sugar zamýšleli dostat ke člunu lupičů, což se jim díky plaveckým schopnostem dívky povedlo, ale sotva do něj nasedli, přišla povodňová vlna z protržené hráze, jenže zaplavila Coral Lake ještě více a srazila je zpět do domu, kde se otec a dcera rozdělili. Zatímco se Dave a pes Sugar vydali nahoru do prvního patra po schodech, Haley procházela kuchyní a přitom našla policejní vysílačku, kterou vyslala nouzový signál úřadům. Vzápětí Dave objevil sadu světlic a zachránil psa před útokem aligátora, bohužel přitom přišel o jednu ruku. Vzápětí se Haley vydala za ním do prvního patra do ložnice, když se objevil záchranný vrtulník a dívka se pokusila pomocí světlice na sebe upozornit, ale byla napadena jiným aligátorem, který se do ní zakousl a pokusil se ji utopit. Haley však po chvilce nahmatala na zaplavené podlaze hořící světlici a tou aligátora bodla do oka a osvobodila se. Potom se jí podařilo doplavat na střechu, kam jí pomohl vyškrábat se její otec, jenž už na ni čekal. Společně si pak s pomocí další světlice zavolali pomoc a tak je vrtulník všechny tři zachránil a byl konec. Na filmu se mi líbilo stupňované napětí, neustále nebezpečí číhající ve vodě a hlavně výkon Kaya Scodelario, která svou roli zvládla opravdu na výtečnou. Děj sice občas pokulhával a dal se dobře předvídat, naštěstí zde nebylo moc srdcervoucích scén, v nichž by se moc povídalo a skutek utek. Trochu mne zklamali digitální aligátoři, ale viděl jsem už horší. Na filmu mi vadilo i pár nelogických věcí, mezi nimiž jasně dominoval fakt, že během hurikánu létaly po obloze vrtulníky jakoby celou dobu nepršelo jako z konve. Celou dobu film kolísal mezi dvěma až třemi a půl cípatými a tak jsem to vzal průměrem, protože to až tak špatné rozhodně nebylo. Suma sumárum, film Kořist ode mne získal tři ukořistěné hvězdy ***. () (méně) (více)

swn

V tomto filme uvidíte: 2 samoopravujúcich sa androidov (muža a ženu), 2 policajtov, 3 zlodejov a jedného šťastného psa. Spoiler: pes a androidi prežijú. ()

Aceboris

Aligátor sem , aligátor tam , všade samý aligátor . Čakal som zase nejakú totálnu stupiditu , ale napocudovanie to bolo v celku slušné divadlo . Pomalšie sa to rozbiehalo , ale neskôr to už nabralo tie správne grády. Slušne spracovaný vizuál aligatorov , ako aj prostredia ,pridali filmu na dôveryhodnosti. Scenár úplne jednoduchý , v tomto prípade platilo v jednoduchosti je krása , netreba tonu mŕtvych , sem tam sa niekto pritrafil, potom tak aj dopadol . Hudba a zvuk ok , nerušili , slušne zapadli a dotvárali atmosféru . Za mňa príjemné prekvapenie. 6/10 Film odporúčam , treba sa iba posadiť , popcorn do ruky a do druhej pivo , alebo radler a ide sa na to.. ()

Untouchabl

Je hloupé urážet někoho, kdo si libuje v jakémkoliv žánru, který mně zrovna nevoní, ale kdo se dobře baví u tohoto filmu, prostě nemůže být normální. ()

majlaan

No... Tak takhle tedy prosím pěkně opravdu ne.. 2 hvězdy za lásku k hororu a za pěkný mraky, jinak to stojí za starou bačkoru. Především krzevá úplně nesmyslnou neschopnost klíčových zviřátek a až příliš častou nelogičnost jednání a nesmrtelnost hlavnich sportovců a jejich trenérů potažmo rodičů. To jak ji neúnavně stále dokola posílal na jistou smrt bylo poněkud vyčerpávající. ()

abanek

Čekal jsem rozhodně víc...(minimálně s ohledem na Piraňu...) a vzhledem k tomu ,že Piraňe jsem dal 2 hvězdy a líbíla se mi víc ( a to to byla komedie...) , musím dát tomuhle taky dvě s odřenýma ušima.... ()

patho666

To že je to céčková záležitosť kde vám labka s čerstvým kúsancom  od aligátora nebráni trhnúť svetový rekord v plávaní by nevadilo keby to bolo adekvátne zábavné. Žiaľ, berie sa to moc vážne, postavy nesympatické, z úst im vychádzajú nepočúvateľné sračky, celkovo sklamanie...Aja neAja. ()

PORTER44

Konečně zase po době pořádný horůrek nebo thriller s krokodýlkem nebo aligátorem který není takový blábol jak herecky tak hlavně trikově ,aligátoři ačkoliv jich tam je požehnaně nepůsobí vůbec uměle,herci to zvládli výborně B.Pepperovi ukousnul ruku jako prd,nohu měl na sráč výborný herecký výkony zrovna tak Kaya S.,k tomu katastrofický scénář města které sužuje tornádo a záplava,napětí až do konce. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019