Hlavnou hrdinkou príbehu je Sam (Noomi Rapace), špička z protiteroristickej jednotky, ktorej je pridelená úloha chrániť mladú bohatú dedičku menom Sarah (Olivia Jewson). Sam svoju rolu pestúnky neznáša, ale len do chvíle, než sa ukáže, že sa niekto sa snaží Sarah uniesť. Spoločne sa dávajú na útek a ak si chcú zachrániť životy, musia o ne bojovať... (dixx)

Streeper

Krásný hodinu a půl dlouhý akcí nadupaný thriller, který nestačí nudit. Kvůli tak krátké stopáži trochu utrpěl děj, ale není to zase tak hrozné. Možná místy trochu uspěchané, ale je tam krásně vidět ten vývin vztahu mezi Sam a Sarah po každé akci. Vždy si jsou o něco blíže, Noomi Rapace je skvělá herečka pro tyhle bezpáteřní/robotické role a pro akci se doslova narodila. Moc mě to bavilo. zvrat ve filmu jsem vůbec nečekala, celou dobu to ukazovalo jednosměrně na jistou osobu, proto jsem byla pravým viníkem opravdu překvapená. ()

lykan9

Začátek vypadal velmi nadějně a Noomi Rapace jako tvrďačka je dokonalá a hodnověrná. Bohužel, čím déle Close běží, tak tím více je příběh nezajímavý. Mimo to scénář je tak předvídatelný až hanba. Pravděpodobně bylo záměrem vytvořit typickou akční podívanou, ale trocha inovace by neškodila. Jednalo by se spíše o dobře odvedený díl seriálu, než o celovečerní film. S přivřenýma očima to však nijak velký průšvih není. ()

herr_carter

Nevím, zda má Noomi Rapace doma nějakýho chlapa, ale pokud ano, představoval bych si ho asi buď jako dvoumetrového bodybuildera, vojáka, nebo dřevorubce - jinak nevím, co takový chudák dělá v momentě, když se doma tihle dva pohádají. Noomi-madafaka-Rapace je totiž největší killerka, díky které se i hovadina film posune do průměrných vod.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Close se dá naprosto neoddiskutovatelně vyčíst vážně tuctová zápletka, ovšem pokud je zpracována právě tak, jako v případě této jízdy, je mi její neoriginálnost úplně ukradená a já si tak celou tuto podívanou vážně užíval a bylo co. Samozřejmě v první řadě musím zmínit, minimálně u mě neustále strmě stoupající hvězdu, Noomi Rapace, která je tu opět vážně skvělá, je úžasná jak v opravdu drsné a akční poloze, tak v té dramatické a emočně přesvědčivé, což jen svědčí o jejím mnohovrstvém hereckém umu, navíc právě tyto obě polohy zde ukázkově zvládá, a tím tu skutečně jednoznačně dominuje a film táhne obří silou nahoru. Dále mě zde oslovila velice působivá atmosféra, syrová, nekompromisní a vážně tíživá, k čemuž výrazně napomohlo i prostředí a politická, respektive společenská situace v Maroku, v těchto končinách je to prostě nářez. Doslova nadšený jsem byl i z tempa, které nelze označit jinak, než za strhující, film je ovšem napěchovaný i vážně fungujícím napětím a i několika povedenými zvraty, které jen přispívali k celkové zábavnosti filmu. Co se akce týče, té je tak akorát, a i její zpracování mě bavilo, je různorodá, efektní a i poměrně krvavá. Vytknout tak mohu akorát trochu odfláknutější finále, jinak ovšem nemám výhrad, prostě parádní akční jízda a jasný palec nahoru. ()

Magika82

Nebýt některých akčních scén, které stály za shlédnutí a občas podařených dialogů, včetně schopnosti použít řeč těla beze slov v podání Noomi Rapace, můj subjektivní kritický pohled by nepřipustil zařazení snímku do lepšího průměru. život je hold boj. Filmová tvorba téměř stejná řehole jako tvorba literární... Někdy je zvládnutá dobře, málokdy výborně, čas od času zcela nezvládnutá, a většinou se nad hladinou průměrnosti drží pouze díky hlubokému nádechu a řádnému šlapání v tvůrčích vodách, kde jsou proudy silnými, leč někdy "obohaceny" o změť skrytých kořenů, ostrých balvanů, a nečekaných vírů... Těmi proudy jsou aktuálně žádaná či nežádaná témata určená produkčními a vydavatelskými společnostmi, které se řídí průzkumem mezi diváky/čtenáři. Kořeny jsou úskalími bránícími úspěšně projít sítem konkurence. Balvany představují překážky rozpočtové, a názorové. A oněmi víry jsou diváci/čtenáři, pro něž tvoříme. A pokud si zakládáme na tom, abychom je svou tvorbou vždy nasytili a potěšili, pak s bázní očekáváme jejich zpětné reakce... Snímek Close Vicky Jewson se stačil v mých očích zhluboka nadechnout a neklesnout pod hladinu do podprůměrnosti... 60% a tedy 3 blýskavé hvězdy lepšího průměru tohoto filmového žánru. ()

Gore

Posledních deset minut přehlédnu, jinak bych musel jít s hodnocením dolů. Jinak to je béčko, co neurazí, akční scény mají spád, pěkně se na to dívá a Noomi mám v oblibě. Takže za mě silnější průměr. ()

warrenur

Ochrankarska klasika s mojou oblubenkynou Noomi. Spokojnost, hoci som cakal viac akcie a nieco nove, vybocujuce z ramca "zanru". ()

HyneX

Chtěl jsem vidět přímočarý akční béčko, a to jsem viděl. Dokonce tam nebylo až tolik klasických hlášek, až třeba na: "až tohle skončí, zavolej svojí dceři, čeká na to.." A hvězda navíc za Noomi, pěkně si to dává! ()

MickeyStuma

Noomi Rapace v dalším akčním thrilleru natočený dle skutečné osoby Jacquieline Davis, která pro zajímavost pracovala coby osobní strážce např. pro zpěvačku Dianu Ross či spisovatelku Joanne K. Rowling. Příběh o dominantní ženě v profesi hodné především pro muže. Vznikla o ní i kniha ‘The Circuit: The True Story Of A Policewoman's Journey From The Streets Of London Into The Dangerous World Of Covert Operations´, ve které tvůrci tohoto snímku nalezli inspiraci. A tak tu máme nový film pojednávající o této profesi, který hned začíná akcí divákům prozrazující, co je hrdinka příběhu pod jménem Sam Carlson vlastně zač. No, tohle se používá hodně často. Stejně byl představen například Wesley Cole v televizním seriálu 'Lethal Weapon'. Ale zpět k filmu. Následuje její ponurý život, když náhle jednoho dne dostane nabídku práce dělat osobního strážce mladé bohaté dědičce. Nepřekvapujíc z počátku odmítá, ale nakonec samozřejmě jde do toho. A jak jinak, začnou se dít věci. Snímek by se mohl zařadit mezi podobné, jako jsou ‘16 Blocks’ (2006), 'Killer's Bodyguard’ (2017) či 'Mile 22’ (2018). Dvě osoby jsou v podstatě na útěku, kdy jedna musí chránit druhou, jen se tentokrát jedná o ženy. Tak se v pravidelných intervalech potkávají s pronásledovateli a dochází k nemalým fyzickým bojům. Na této úrovni má scénář dobrou konzistenci a nepředvídavost. A právě z toho se rozvíjí napětí, což podporuje i dynamika kamery. Snad jedinou vadou na kráse je až přílišná jednoduchost vývoje děje a poměrně klesající emocionální části. Noomi Rapace ve své roli však dělala co mohla a tak jinak zcela rutinní scénář docela vytlačila o nějaký ten stupínek výš než by se zdálo. Ale co si budeme povídat, v jádru scénáře by to přeci jen chtělo daleko větší potenciál. ()

Hapretor

Noomi je skvělá herečka ... tím to končí ... proč ji někdo nedá pořádnou roli, kde by ukázala všechen potenciál ... na zabití času ok ... ()

dalziel

Nechcem byť genderovo necitlivý ale pani režiserka/scenáristka nevie o akcii ani hovno.Vrcholom je úvodná akčná predtitulkoá scéna ktorrá nemá vlastne s filmom ako takým nič spoločného.Hlavné hrdinky majú šmrnc a šarm dvoch vriec zemiakov a "Ellaria Sand" nie je zas až taká zákerná sviňa na akú sme zvyklnutí. ()

misbos

Bodni ho, střel ho, zlom mu vaz, až přijde další, udělej to zas - aneb - když jste bohatá, tak máte na kámošku, co všem hajzlům rozkope držku...voe. Úvodní scéna je výborná, a pak si to drží úroveň, přičemž "férovka" v hotelovým pokoji je velice slušná, ale jak vlezou do taxíku, pomalu ale jistě tomu filmu dojde dech. Škoda. I tak mě to nenudilo. Rovný tři. ()

papaguy

Na Close jsem se těšil. Noomi Rapace mám rád. A tento typ rolí ji sedne. Charakter silné ženy se zbraní je vyvážen rozdrolenou psychikou Sam (Rapace dobře zahranou), která se ještě nevzpamatovala z předchozí akce. Ujme se klientky i po skončení kontraktu, čímž si řeší vlastní problémy. Začátek výborný. Jedna dobrá herečka ale akční film nespasí a kromě Rapace a akčnění je potřeba něco navíc. Bohužel film sám sebe pohřbívá nesmyslnou akcí ve stylu Takenu a podivnými zvraty. A tak se hutná atmosféra tohoto feminního akčňáku postupně rozplizvává do pohádkovosti. Chtělo by to méně tlačit na pilu s akcí a naopak přidat atmosféru thrileru ve hře na kočku a na myš. ()