Ani ve snu!

In Your Dreams

(festivalový název)

Romantický / Sportovní

Česko / Slovensko / Bulharsko, 2016, 79 min

Viděno jako česká předpremiéra na slavnostním zahájení festivalu Finále 2016. Trochu mám pocit, že dávám lepší hodnocení, než bych normálně udělal. Ale to skákání stálo za to. I vykreslení rozporů a nepochopení mezi dospívající dcerou a její matkou je ucházející a věrohodné. Snová část je sice podivná, ale kde jinde si může dívka plnit své sny? Hlavní postavou je Laura (Barbora Štikarová) se svojí nevyrovnaností, váháním, tápáním a hledáním. Touží po citu a po porozumění. Ale ničemu z toho, co se přihodí, nerozumí a ani nechce pochopit. Z dalších rolí: vytoužený cíl Luky (Toman Rychtera), Lauřina probuzená matka Marcela (Klára Melíšková), snaživý Alex (Jáchym Novotný), Lauřina nejlepší kamarádka Kája (Veronika Pouchová), nový soused Andreas (Adam Mišík), jeho otec - nápadník Ota (Jan Vondráček) a Lauřina sokyně Denisa (Martina Kavanová). A tak se nám dostává určitý druh sondy do duše a do života dospívající dívky. Není to nejhorší. Není to nejlepší. A tak je čas na skákání!(30.4.2016)

Len málo chýbalo do piatej hviezdičky. Najhoršie sú dialógy, ktoré znejú ako čítané preklady filmov na niekdajšom Polsate. Paradoxne to v mojich očiach filmu neuškodilo. Z urbámmeho prostredia Oukropec vyťažil maximum, snové scény sú zaujímavé a postavy autentické. Vzťahy medzi nimi by mohli byť prepracovanejšie a intímnejšie. Film má 3 veľké plusy: 1. Takýto, hoci povrchný, pohľad na subkultúru sídliskovej mládeže je v Čechách ojedinelý. 2. Oukropec sa touto "poctou Jungovi" v mojich očiach zaradil medzi moderných experimentujúcich českých režisérov, po boku Olma Omerzu. 3. Krátka stopáž zabraňuje tomu, aby divákovi film zovšednel, hoci ten mainstreamový sa asi aj tak nudiť bude.(2.9.2016)

• Brylin

Musím přiznat, že jsem na film Petra Oukropce šel hlavně ze zvědavosti ohledně parkuru. Nakonec jsem nebyl zklamán ani filmem, od kterého jsem upřímně moc nečekal. Scénář se zajímavými momenty a zejména atraktivní a neotřelé prostředí jsou hlavními devízami snímku. Škoda, že celkový dojem kazí hluchá čtvrthodina kolem padesáté minuty, podivné "mimozemské" dialogy a hlavně herecké výkony, které mi připadaly velmi slabé, nepřirozené. Bára Štikarová je především parkuristka, ale Klára Melíšková se hraním živí. Pěkné dvě hvězdičky.(7.7.2016)

• duddek

Příběh o zamilované holce, parkouristce, která omdlévá ve výtahu a následně sní s dopadem na realitu. Bohužel se vůbec neumí chovat (nejen k rodičům, ale ani ke kamarádům a jiným vrstevníkům), čímž přichází o značnou porci potenciálních sympatií. Plusem je vyobrazený parkour, minusem chatrný scénář a skoro žádný děj. Škoda, že tramvaje někdy nemívají dveře otevřené po obou stranách, aby jimi šlo takhle proskakovat...(9.11.2019)

Spíše než romantický, sportovní bych to zařadil mezi psychologické filmy, což nemění nic na tom, že ukázané sportovní výkony jsou oku lahodící ( už dlouho nebyl v českém filmu nějaký vysoký sportovní nárok u představitelů hlavních hrdinů ) ba dokonce skvostné ( to co předvedl hoch v modrém šátku v čase 1:06:20 na zdi odkud ze vzpěru udělal salto vzad - trochu proti fyzikálním zákonům? ) Herecké projevy jsou civilní, trochu mi nesedla ta snová část, ale celkově jiný film než je obvyklé. Hvězdy dávám za originální téma parkouru, výkon hlavní hrdinky, za odvahu jít do teenagerské komedie nekomerčním způsobem a za Kláru Melíškovou.(29.9.2016)

• - Film byl realizován v Praze, ve Vysokých Tatrách a Normandii. (Zdroj: CinemArt)

• - Ve filmu hrají naši přední parkouristé, jako je například: Tomáš "Zony" Zonyga a Tomáš 'Sahira' Taran, kteří pořádají vlastní kemp  s výukou parkouru. (v.indruchova)