Monos

• Kolumbie Monos (více)

Monos je dechberoucí sága o přežití, odehrávající se v odlehlých horách Jižní Ameriky, zahalených do neprostupné mlhy. Film sleduje skupinu osmi mladých vojáků, chlapců i dívek, s přezdívkami jako Rambo, Šmoula, Bigfoot, Vlk a Bum Bum, kteří dohlížejí na americkou rukojmí Doctoru (Julianne Nicholsonová). Komando dospívajících dětí ve dne podstupuje vojenský výcvik a v noci se oddává radovánkám mládí. Jejich mise je stejně nejasná jako výhled do okolní džungle, a jelikož se velící důstojník do zapadlého koutu Amazonie vypravuje jen občas, vyžadovaná kázeň se začíná drolit. Náhlé rozkazy z centra Organizace mohou fungování prazvláštní jednotky rozvrátit úplně... (Cinemax)

Olík

Je mi líto, ale koukat se přes hodinu a půl na bisexuální zřejmě vojáky neurčitého pohlaví, jak dělají kdovíco (já to nepochopil) někde kdovíkde……no, ještě jednou se omlouvám, ale nedal jsem to. ()

HenryIvan

O dosť akčnejšie než som očakával. Niečo mi na tom nesedelo, niečo otravovalo a chvíľami som sa aj nudil, no našťastie nie na dlho. Bolo to ok, no neprinieslo to nič mimoriadne. [ Art Film Fest - Košice, 20.6.2019 ] ()

Kingjiri

Mě tohle festivalový dětský hraní na vojáky moc neoslovilo. Hlavně mi scházely víc napínavý scény. Každá zajímavější scéna totiž většinou skončila dřív než jsem si stačil v duchu pomyslet "teď je to zajímavý a určitě se to rozjede". Lehce survivalová část v závěru byla vcelku fajn, bohužel jí však předcházela převážně nudná část v původnim táboře. Po technický stránce ale docela zajímavá podivaná a výprava po Amazonský přírodě hodně dobrá. Rád bych za tohle dal aspoň průměrný hodnocení, ale přebytek zbytečnejch scén (zejména v první půli), divná hudba, neochota pořádně rozject scény v napínavějších momentech a celkově jakoby "artový" pojetí celýho bijáku mi to prostě nedovolí, dvě hodně silný hvězdy. ()

Gardenboy

Za mňa slabé tri hviezdy. Možno nerozumiem umeniu, možno umenie nerozumie mne :)))))))) . Ale v každom prípade, pri tomto filme som to takmer nevydržal a keby neprišla v "poslednej chvíli" prvá akčná vojnová scéna, tak by som bol odišiel. Potom film nabral väčšie tempo, začal sa aj nejaký zmysluplnejší dej odvíjať a malo to miestami pekelne dobrú atmosféru a prekrásnu kameru/výpravu. Lenže mne to nestačí. Ja chcem, aby veci, ktoré sa tam dejú mali aj zmysel - aj keď skrytý, ale aspoň nejaký. Tu veľa vecí zmysel nemalo a to až tak, že som si hovoril WTF???. Možno to chcelo po mne príliš domýšľania alebo lúštenia alegórií, metafor a podobne, no na to ja bohužial nie som. Za atmosféru, niektoré vynikajúce dramatické a akčné scény diskutabilné 3* ale inak slabota. Asi ten ART skutočne nie je pre mňa. ()

Mamlas odpad!

Film o skupině vypatlaných militantních děcek, které mají hlídat rukojmí. 60% filmu jsou úplně zbytečné, nekonečné a nudné záběry, zbytek je zmatená slátanina bez děje a bez konce o tom, jak chodí po lese, hádají se, perou se atp. Nedívatelná, blbá, extrémně se táhnoucí nezáživná hovadina. (8%) ()

solisoli

Baladický príbeh o prasatách, ktoré sa starali o unesenú doktorku. Dej je pomätený s totálne plochým dejom, s katastrofálnymi hereckými postavami a ich výkonmi. Mimo atraktívnej prírody sa nedá kladne v tomto braku nič pozitívne hodnotiť, až do úplného trápneho záveru. Ten režisér a scenárista bol celý čas zrejme zhúlený, ako prasa. ()

DonBraso

Takový film,který moc neřekne a nebo nechá unášet.Víte vlastně úplný prdlajs jak to chodí v Kolumbii a hned z kraje se neustále heká,křičí a hlavně pere.Do toho doopravdy menší kápo,který cepuje skupinku chlapců a holek a učí je kázně.Vše kromě Julianne Nicholson jsou vlastně neherci,což bylo největší plus,protože na ně byla i radost se dívat.Bohužel zde pro někoho skvělá hudba a uvařený celek na kameře u mě nezpůsoboval orgasmum,ale po čase myšlenku,že režisér byl po chvilce dost vyčpělej a sám se v tom zabil.Jakmile člověk nerozumí podstatě filmu či si jí nedomyslí,tak je totálně nahranej.Po chvilce na kopci příběh zapadne do džungle a paní doktorka uteče.Začíná menší survival,který je jak z Ramba a to tam jeden Rambo ještě hrál:) Ale vše trvá jen triviálně krátce a střihama jste opět mimo mísu a koukáte na stále nezajímavé postavy,který už svoje mají dávno odehraný.Pak trn vytrhne opět malej vedoucí,který si jednou zastaví,že se půjde vychcat a najednou prásk...Je to hrozně těžký hodnotit,ale z Organizace a samotných členů toho moc nezjistíte a musíte se jen nechat unášet vizuálem a hudbou,ale pro mě je tohle sakra málo.Z Kolumbie jsem si ten systém výchovy asi představoval jinak.50% ()

Gregor_Samsa

Nápad zajímavý, filmové zpracování tragické. Kdyby to bylo jen průměrné, béčkové; ale ono je to rádoby inovátorské, nepovedeně, tedy laťka klesá ještě o něco níže. Do filmu nemá kdo koho vtáhnout; hlavní polodětští pseudo-hrdinové snad? Unesená zapoceně zabláceně zestárlá Doctora jako deus-ex machina? Prej indženýrka… no nevim. Jediné pozitivum je dron záběr na soutok bahnité a čisté řeky na závěr… ale to je na 100 minut života málo. Fakit, přestávám dávat na doporučení jednotlivců (todlecto je z Reflexu – kuwa!) a jedu radši znovu pátrat v archivech! [40%; 2020-02-23 Home sweet home] ()

Salvator

Velmi zajímavý snímek o manipulaci a naivních ideálech v kterém to, co předpokládáte nemusí vyjít a naopak věci nečekané přicházejí. ()

Troniq

V mnoha momentech tolik silné, v mnoha momentech tolik prázdné. Ponoření mezi zvláštní duše, do zeleného světa, do šumící krajiny. Hledání velkého potenciálu, který se nakonec rozplyne někde uprostřed tíživé atmosféry, která konstatuje, že vizuál a zvuk vyhrál nad obsahem. Jinak těžko popsatelné...nutno vidět, ale bez jistoty zalíbení a doznívajících pocitů. ()

tomycsfd

Atmosféra, ktorá sa dá krájať. Pre mňa zatiaľ favorit Art Film Festu 2019. Edit: top filmom art film festu napokon film “parazit” :) ()

Zaks

Divný film z prostredia Južnej Ameriky (Kolumbie) o mladistvých guerrilla bojovníkoch. Žiaľ, umelecký zámer autora až moc prebíja obsahovú stránku a to je vidno aj na celkovom výsledku. Vizuálne a zvukovo na úrovni, ale ináč to bola z 80% do pozlátka zabalená strašná nuda. ()

goauld

Celou dobu co jsem sledoval tento snímek jsem nemohl přijít na to, PROČ vlastně byl stvořen. Nějak mi přišlo to příliš šílené, než aby to opravdu byla skutečnost. Pár výrostků ve věku 12-15let si v džungli hraje na vojáky a terorizuje tam jakousi amíkovskou tůrystku. Občas někde v dáli buše zaznějí výstřely, občas dopadne nějaký ten granát, aniž by divák tušil vo co gou, pak je zase klid - partička se mezitím různě "poštuchuje", tůrystka občas prchne (avšak dítka džunglí znalá jí bezproblému dopadnou, jako kdyby nebohá měla na sobě GPS tracker. Paxe zase nic kloudného neděje a najednou je konec... Nevím, ale dětští jakovojáci mi přišli docela "zvláštní" a narozdíl třeba od Hitlerjugend ani né tak věrohodní. Krásná tamní příroda a různé nástrahy džungle sice zvýraznují stěžejní survival situaci, ale bohužel to nezachrání od nesourodého děje "o ničem". ()