Monos

• Kolumbie Monos (více)

Monos je dechberoucí sága o přežití, odehrávající se v odlehlých horách Jižní Ameriky, zahalených do neprostupné mlhy. Film sleduje skupinu osmi mladých vojáků, chlapců i dívek, s přezdívkami jako Rambo, Šmoula, Bigfoot, Vlk a Bum Bum, kteří dohlížejí na americkou rukojmí Doctoru (Julianne Nicholsonová). Komando dospívajících dětí ve dne podstupuje vojenský výcvik a v noci se oddává radovánkám mládí. Jejich mise je stejně nejasná jako výhled do okolní džungle, a jelikož se velící důstojník do zapadlého koutu Amazonie vypravuje jen občas, vyžadovaná kázeň se začíná drolit. Náhlé rozkazy z centra Organizace mohou fungování prazvláštní jednotky rozvrátit úplně... (Cinemax)

Aljak

Podľa popisu a fotiek z filmu to vyzeralo naozaj lákavo. Základ a princíp príbehu neboli vôbec na zahodenie, práve naopak - pôsobilo to originálne a zaujímavo. Ale ten výsledný efekt a také iracionálne afektívne stavy, ktoré sa tu diali - to bolo nanajvýš podivné a vďaka tomu išiel celý potenciál dole vodou. Vôbec nechápem na čo bolo dobré do toho ísť miestami až tak extrémne, a to tlačenie na pílu väčšinou žiadnemu filmu nepomôže - tu to platilo dvojnásobne. Jediné čo ma na tom ako tak bavilo, tak aspoň tá výprava (masky, kulisy, a pod.), inak fakt len ďalší z potencionálne zaujímavých kúskov utopených v podivnosti spracovania. ()

Martin741

No ved dobre, dobre, odlahle hory Juznej Ameriky vyzeraju kul na prvy pohlad, len ja aj chcem vediet, o ake hory ide. Pravdepodobne Andy, je tam vsak este i Guyanska Vysocina - tiez splna predpoklady pre "odlahle zamlzene hory Juznej Ameriky". Kazdopadne rezisersky len priemer, komando deti pomaly v pralesoch dospieva a ...dalej nic, len chodia z A do B, C, D, E ...... nepochopil som ani aky zmysel mala ich vyprava, oficialny text distributora hovori o tom, ze ciel ich vypravy je nejasny .... 50 % ()

dubinak

Fakt to musím zopakovat po několika lidech, co to tu psali, ale tohle je opravdu takový kolumbijský Pán Much a svojí řemeslnou stránkou se mi hodně rychle vrýval pod kůži. Kdyby to mělo vybroušenější scénář, tak neváhám tomu dát pět hvězd. Bez velkého vysvětlování a s lehounce utlumujícím se závěrem to ode mě ale dostává luxusní čtyři hvězdy, protože takovýmto snímkům říkám audiovizuální orgasmus. Herecké výkony a exotické rysy zdejších dětí jsou navíc uhrančivé a už jen námět je pro české publikum dost atraktivní. Monos uteče jako voda a divákům milujícím trochu té pastvy pro oči a pro uši kápne lehce do noty. Jeden z nejlepších snímů letošních Varů. KVIFF 2019 ()

zette

Kamera je uzasna snad v kazdem zaberu, velke plus je i prostredi a zvuk. Tim ale muj vycet pozitiv konci. Protoze, bud jsem to dejove uplne nepochopil a nebo to je jenom takova vycpela artovka... ()

angel74

Velmi se mi líbily exotické lokace Amazonie, ve kterých se děj odehrával a upoutala mě hutná atmosféra celého snímku, ale vůbec jsem nepochopila smysl počínání té prapodivné jednotky. Kdyby příběh dospěl alespoň k nějakému zajímavému rozuzlení, jenže vše jaksi vyšumělo do ztracena. (60%) ()

nineweh

Lord of the Flies meets Apocalypse Now v kolumbijské džungli. Syrové až na dřeň (doslova). Vizuální dokonalost. ()

Johnny.ARN

Budme radi za našich Brancov a za to, že tu nemáme džunglu. A ani vojnu alebo tak. Myšlienka je fajn, spracovanie na vraždu. Nie som fanúšik festivalových artoviek, preto som si to nešiel, malo to však pár zaujímavých momentov. 2 z 5 ()

oveckaoa odpad!

To byla , ale píčovina bez hlavy bez paty bez scénáře a bez herců. Tak, že 6 kluků a 2 holky (až cca ve 40 minutě jsem zjistil , že jeden z těch předpokládaných 7 kluků je holka) hlídá unesenou ženskou a to je celý děj. Kásting byl asi hodně levný o nějaké herecké výkony zde ani nezavadíte, kterýkoliv díl Ulice má více hereckého umění než tohle tak, že největší herecký výkon předvede kráva (čtyřnohá), která se zde objeví na začátku a zabučí. Všechny postavy (bohužel i ta unesená) jsou tak postižené, že bych jim nesvěřil na hlídání ani placatý kámen jelikož bych se bál, že i ten jim uteče (a to nemá jak a nemá nožičky) navíc jim velí posraný hobit, kterému bych nedal velení ani nad stádem slepic, protože vypadá důvěryhodně asi tak jak pláž v Antarktidě. Z 9 postav se konce dožije 6? přičemž jedna se zastřelí což ani neukážou jednu udusí a utopí a jeden asi chcípl hlady což je smutné navíc z neznámých důvodů tam režisér narval scény co vypadají teploušsky kdy se cucají dva chlápci pak dvě ženské a některé ty výcviky kdy se ošahávají taky vypadají úchylně (asi to dotovaly nějací pedofilové z darkwebu) a většina mužských postav zde chodí bez trička. Konec je kapitola sama o sobě kdy se nedozvíme vůbec nic co se s nima stalo. 0 procent ()

klukluka

Supr udělaný, správně syrový a fyzický, ale ten otevřený konec ohledně doktorky bude mně osobně chybět, respektive mi chybí a vnímám to jako chybu. ()

kolemjdouc

já jsem to prostě nedala!Tolik brutálního násilí i na ženě to fakt bylo něco! Opravdu jen pro otrlé.Což já teda nejsem. ()

666Carnage

Vizuálně zajímavý snímek o bandě partyzánů kterým je sotva 18. Doslova je tu vidět, jak to některé změní k nepoznání a že mezi rozumem a šílenstvím je tenká hranice. Dost věci bylo nevysvětleno ale to je v celku asi jedno. Snímek určitě zajímavý ale jen na jedno shlédnutí. 55% ()

Rozjimatel

Musím priznať, že sa na film krásne pozeralo, viaceré obrazové výjavy boli úchvatné, lenže to, čo sa dialo na obrazovke, mi rozum nedokázal pojať a bytostne ma to nebavilo. A nezachránil to ani výborný, atmosférický soundtrack. Znovu sa mi potvrdilo, že akokoľvek skvelý audiovizuál na dobrý film nepostačuje. ()

woodsman

tiez velmy zaujimave ale ten konec mohly lepsie uzavtiet a hentaku bandu deti sa hraju na vojačkov by som postrielal ako nic ()

Renfield

První, nejen barvami podstatně chladnější část, o postavách něco málo prozradí, aby to ta druhá mohla dokončit... jenže to se neděje. Příběh jde více na dřeň, horko a vlhko je všudypřítomné, postavy se začínají více profilovat, v některých případech šílet. Neherci tyto polohy zvládají na výbornou, ale styl vyprávění celé to kolektivní snažení neustále sráží. Něco zajímavého se děje, vypadá to, že se děj konečně bude chvíli věnovat té konkrétní věci, jenže kamera ji brzy opouští a toto opakuje zase jinde, vše tak nějak vyšumí do ztracena. Do nechtěné popravy krávy mi tento "volný styl" k filmu sedl, jenže dál to chtělo něco jiného, snad k postavám osobnějšího. Vizuálně je to však bezchybné, hory mají neuvěřitelnou atmosféru, kamera střídá jednu parádní kompozici za druhou, umí využít zde stojící zajímavé objekty, stejně jako barvy a světlo vůbec. Nejpůsobivější moment snad odjezd posla... ale těch by bylo. Džungle je samozřejmě velmi poutavou lokací sama o sobě, navíc to co platilo pro hory tady platí dvojnásob a pro vizuálně fantastickou poslední část obzvlášť! Hold ty vlivy jsou jasně patrné. Monos má navíc velmi hutný a temný soundtrack, což zase atmosféře pomáhá. Jinde bych byl možná nadšen, tady však cítím nevyužitý potenciál. Každopádně jsem Monos neviděl naposled. 65% ()

triberpaddy odpad!

Palčivé otázky pro pětihvězdičkáře: 1) Kde se to dělo? 2) Kdy se to dělo? 3) Co se stalo s hlavními postavami? (vedlejší otázka za 10 zlatých bludišťáků - kdo byly hlavní postavy, odkud pocházely a jaký je jejich příběh?). Ajó, dyť na tom vlastně nezáleží! Ono to mělo "brutálně nabitý audiovizuál"! Asi jako 95% ostatních filmů v historii planety. ()

Mackoun

Vizuálně a celkovou technickou kvalitou to, řekl bych, bohužel předběhlo obsah... ne, že by to byla úplná nuda (chvilkama je to i zábavný), ale není to nic, co bych měl potřebu komukoliv doporučovat. Asi mě vizuál a první dojmy z traileru zlákaly až až... ()