Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Protože lov zvěře už není lukrativní záležitostí a větší poptávka je po prastarých sochách, vypraví se lovec Aidan McRory do džungle do polorozbořeného kláštera. Tam narazí na tygří rodinku. Tygřice se snaží jedno z mláďat zachránit a druhé nechává s otcem. Tygr napadne McRoryho a on ho zastřelí, domů si pak odnáší mládě, které pojmenuje Kumal. Malý tygřík se později dostává do cirkusu, je ale bázlivý a skákání skrz hořící kruhy ho děsí. Mezitím se do zajetí dostává i druhé mládě, které má poněkud šťastnější osud. Jeho matka, pronásledovaná lovci, ho ukryje do skalní rozsedliny, kde ho najde guvernérův syn Raoul. Okamžitě si ho zamiluje a vezme domů. Sangha, jak ho pojmenuje, dokáže dělat pořádný nepořádek, což se samozřejmě Raoulově matce příliš nezamlouvá. Ačkoli chlapec tygříka brání, Sanga je odvezen a dostává se do zvěřince, kde z něj chtějí vychovat bojovníka. Při slavnosti má být vypuštěn do arény, kde ho čeká boj s jiným tygrem. Shodou okolností je jeho soupeřem Kumal? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (92)

Cor-Angar 

všechny recenze uživatele

Asi to nejsou čistý 4*, ale když jsem sledoval ty nádherný tygry, tak jsem o nižším hodnocení asi ani neuvažoval. Problém je, že kdyby se jednalo o pro mě míň zajímavý zvířata, nejspíš by mě film neměl moc čím zaujmout. Prostě je to na nich postavený a v tomto případě nejde říct, že to je špatně. Lepší dabing a vidět od začátku (což se mi bohužel nepovedlo) by asi pomohlo, ale i tak to je jako taková pohodička k obědu ideální. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €59,66miliónaTržby USA $19,176,754Tržby Celosvetovo $62,172,050║ Príjemný rodinný film, ktorý má miestami aj svoju drsnosť ale to k tomuto tigriemu dobrodružstvu patrí, Jean-Jacques Annaud opäť dokazuje že to zo zvieratami vie. /60%/ ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

S filmy o zvířatech to máte složité. Buď spadnete do trapného citového vydírání, nebo se zaměříte jen na takzvané psí kusy, či snad můžete natočit něco opravdu kvalitního co se vymyká běžným animálním měřítkům. A je to až k nevíře, ale tady se to všechno povedlo až na pár drobných detailů sesmolit do jedné podívané. V prvé řadě bych chtěl vyzdvihnout naprosto skvělou kameru a musím říct, že takhle jsem si pohyblivé obrázky už dlouho neužil. Příběh je takový standardní či snad mohu konstatovat citový, ale o to více mě dostával, i když jsem byl sám překvapen jak se nechám vytočit scénami, které jsem čekal už od poloviny. V ničem jiném, než režisérském citu to nebude. Nebýt pár už opravdu přehnaností, jako třeba ten záběr přes ucho, bylo by to zcela jasné hodnocení. Nenávidím cirkusy a týrání zvířat, nesnáším věci tipu komisaře Rexe a podobné paskvily. Ale tyhle dva bratry jsem si zamiloval na první pohled a budu na ně vzpomínat jen v dobrém. Tkví v jednoduchosti síla? Tady určitě..... ()

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Vůbec to nebylo špatné a musím jenom dodat, že v tomto případě klobouk dolů nad prací se zvířaty - a to dvojnásobně s ohledem na to, že se jednalo o mazlíčky pro jejichž jídelníček bychom mohli představovat zajímavé zpestření. Chvílema to sice nabíralo lehce kýčoidních tónů, ale popravdě mi to tady ani nevadilo. Ucházející rodinná zábava. ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Súhlasím s tu prítomnými názormi, že je ťažké točiť film so zvieratami a o zvieratách aby to dopadlo dôstojne a nebol z toho prúser.Ale presne takto si predstavujem oddychový pohodový(a povedzme aj dobrodružný alebo "rodinný") filmík. Nádherná scenéria (filmované v Thajsku a Kambodži), ale najmä a predovšetkým úchvatné, takmer dokumentaristické zábery zvierat. Klobúk dole pred prácou Annauda, nechcem si ani radšej predstavit,kolko krát sa museli opakovat scény so zvieracími "hercami", ktoré tvoria velkú cast filmu, aby bol výsledok tak úchvatný, ako to môžeme vidiet. Dvom hlavným tigrým "hrdinom" by som dal bez mihnutia oka Oskarov, ak by ich táto trápna soška neurazila:))) Emocionálny, krásny a pre mňa dokonalý oddychový film, ktorý si v budúcnosti vždy rád znovu pozriem... ()

Galerie (13)

Související novinky

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Reklama

Reklama