Dva bratři

Two Brothers

Dvaja bratia

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Francie / Velká Británie, 2004, 109 min

Řekl bych, že určitě jeden ze slabších filmů mého velmi oblíbeného režiséra, ale i tak se jedná o poctivý kus dobré filmařiny za čtyři hvězdičky. Annaud opět předvedl jak brilantně dokáže pracovat s kamerou a zvířecími "herci", které si musí zamilovat i ten největší cynik. Scénář je narozdíl od staršího a dosti podobného Annaudova filmu Medvědi, daleko průhlednější a více zaměřený na mladší diváky, i tak jsem mu to ale zase sežral i s navijákem :-) jako dobrodružný příběh pro celou rodinu můžu jen doporučit a milovníci zvířat si klidně můžou hodnocení ještě zvednout :-)(27.10.2008)

• aLPaC

Annaud chtěl možná tímhle dílem navázat na slavného a i komerčně úspěšného "Medvěda". Nicméně se mu to nepovedlo. Ne jen, že divácký vkus se za těch 16 let výrazně změnil, ale Annaud tady dost tlačí film do rodinného žánru a cílí hlavně na děti. Což bude ale asi všem lidem, kteří se podívají na plakát jasné. Já bohužel takovéto filmy moc nemusím a co všechno bylo v "Medvědovi" super, tady super není. Ani Guy Pearce se mi sem moc nehodí, takže za ty dvě hvězdy může být Annaud ještě rád.(31.3.2019)

Když jsem poprvé viděla Dva bratry bylo mi zhruba 10 let, není proto divu, že jsem film obrečela a díky/kvůli tomu mi i utkvěl v paměti. Nedávno jsem se k němu dostala znova. Už pro mě neměl stejnou atmosféru jako tehdy, ale přinesl mi spoustu vzpomínek na dětství, což mi pomohlo překlenout nereálný děj a spoustu klišé. Dohromady je to hezký příběh, který by mě ale asi příliš nezaujal, nebýt mé osobní náklonosti pramenící z vlny nostalgie, která mě při sledování zaplavila.(16.1.2015)

Rozpočet €59,66miliónaTržby USA $19,176,754Tržby Celosvetovo $62,172,050║ Príjemný rodinný film, ktorý má miestami aj svoju drsnosť ale to k tomuto tigriemu dobrodružstvu patrí, Jean-Jacques Annaud opäť dokazuje že to zo zvieratami vie. /60%/(22.4.2010)

Filmy o zvířatech mě dokáží dostat do kolen. Od začátku do konce jsem tenhle příběh probrečela a vůbec se za to nestydím. Byly tu samozřejmě i humorné momenty.Tygřata byla nádherná a dospělé kočky také. Nad některými záběry jsem dlouho přemyšlela jak bylo možné je natočit bez použití digitálních zvířátek. Vždyť nikdo nemůže vytušit, co se takové šelmě zrovna honí hlavou. Kolikrát to neví ani jejich ošetřovatel nebo majitel. Neustále se utvrzuju v tom, že zvířata jsou nejlepšími herci a filmy s nimi jsou úplně jiné než ty "klasické". Opravdu krásný příběh, který člověka dokáže naplnit úžasnými pocity. Guye Pearce moc nemusím, ale tady byl dobrý.(29.6.2016)