Středoškolák Hodaka se rozhodne k radikálnímu kroku a uteče ze svého rodného, izolovaného ostrova do Tokia. Zanedlouho zjišťuje, že život v Tokiu není žádný med a čím dál více uzavřený Hodaka se dostává do tíživé finanční situace, protože si nemůže najít práci. Nekonečné deštivé dny jako kdyby symbolizovaly Hodakovo trápení. V nouzi přijímá práci editora v podezřelém okultním plátku, ale jeho dny doslova rozjasní až setkání s neobyčejnou dívkou Hinou. Hina totiž má schopnost zastavit déšť a rozehnat oblaka... (Scalpelexis)

loki5

Tak předně animace je u tohoto snímku naprostá špička. Déšť světlo a vlastně vše vypadá nádherně a to v každém záběru. V tomto japonci prostě strčí do kapsy jakoukoliv americkou produkci (pixar nevýjimaje). Děj a nápaditost diváka udrží celé dvě hodiny. Jen bych asi ocenil více hloubky a trochu měně toho japonského trdlování. Your Name pro mě stále zůstává v tvorbě Makoto Shinkaie vrchol, ale tohle je stále skvělý snímek. Jen jsem si tak říkal, že by tohle mohl být skvělý seriál mít to propracovanější mythologii o počasí. 80% ()

Warlukyn

Normálně bych tomu dal 3*, ale to jak se rozeběhne na střechu je takovej nával emocí, že to dokáže jenom Makoto. ()

IXOXI

Tenki no ko upoutalo moji pozornost kvůli Grand Escape od Radwimps (s Toko Miura). Diváka jako mně potěšila změna prostředí od západních stereotypů, mytologie a příjemně plynoucí děj. Celý snímek je založen na mladické naivitě, která je mocně zesílena prvky nadpřirozena vytvářející přirozenou mezigenerační bariéru. Celkově mně vadili dvě věci. První naprosto nepochopitelnou je paralyzující hanba ze sledování dámského poprsí a druhou zcela zbytečné zapojení policie, které nezbytně vyžadovalo iracionální chování mnoha postav. Navzdory zmíněnému jednoznačně doporučuji ke shlédnutí. ()

GTS_PUNK

Režisér Makoto Shinkai sa v príbehu fantasy filmu z roku 2019 hrá s počasím. Teda, ani nie tak on, ako postavy, ktoré pre potreby snímky vytvoril. Mladý Hodaka Morishima utiekol do Tokia, kde stále prší a prší. Cestou tam stretol Keisukeho Sugu, ktorý mu dal prácu v ezotericko-konšpiračnom plátku, vďaka čomu natrafil aj na Hinu Amano, ktorá má schopnosť privolať slnečné počasie. Príbehovo je Shinkaiov film zmesou fantasy, romantiky, ale aj akcie. Najvýraznejšie sú v ňom práve fantasy prvky, ale tie sú tu prezentované v "civilnej" forme. Divák sa teda nedočká "klasického" poňatia fantasy, aké si zrejme väčšina ľudí pod týmto pojmom vybaví, ale práve vďaka tomu v tomto prípade príbeh funguje. Postavy sú v podstate obyčajnými mladými ľuďmi s obyčajnými problémami, akými je hľadanie vlastnej identity, láska či práca. Shinkai tak (opäť) vytvára charaktery, s ktorými sa môže divák do veľkej miery stotožniť, vďaka čomu je so samotným príbehom oveľa viac spätý. Možno povedať, že práve postavy sú v tomto prípade vôbec najvýraznejším prvkom celého diela, pričom skvelo napísaná je nielen ústredná dvojica, ale aj množstvo vedľajších charakterov. Prostredníctvom nich (najmä vedľajších postáv) je film obohatený aj o humornú stránku, čo ho príbehovo trochu odľahčuje. Nezmazateľnú rolu v ňom zohrávajú takisto aj zaujímavé prvky týkajúce sa počasia či mytológie, napríklad prítomnosť bábik teru teru bōzu, respektíve dejový zvrat, ku ktorému príbeh celú dobu smeruje. Romantický aspekt, ktorý tu takisto nachádza svoje miesto, je mierne utlačený do úzadia, čo však vôbec nevadí. Ba naopak, romantika dostáva priestor v rozumnej miere, pričom nezatieňuje dôležitejší fantasy uhol príbehu. Vizuálna stránka filmu je znamenitá. Animácia vyniká najmä v prípade tokijskej výpravy, na ktorú je doslova radosť pozerať sa. Keďže ide o Shinkaia, nemôžu chýbať vlaky, nádherne animované sú však aj lokácie Shinjuku či Akihabara. Svoje špecifické čaro majú aj rôzne "zákutia", kde sa postavy naprieč filmom ocitnú, ako aj množstvo malých detailov. Tenki no Ko dopĺňa tiež vynikajúci soundtrack od skupiny Radwimps. Film ako celok možno úplne neprináša to, čo by od neho divák očakával (viac priamej romantiky), ale napriek tomu dokáže svojím príbehom zaujať. A hoci nejde ani o typické fantasy, má v sebe niečo, vďaka čomu jednoducho baví a funguje. Ako kombinácia reality s nadprirodzenom či skutočnosti s mytológiou zvládnuté na vysokej úrovni. ()

DaweForeman

Po shlédnutí tohoto nejsem o moc moudřejší, než na začátku. Přijde mi tu smícháno příliš mnoha prvků dohromady, kdy každý má něco do sebe, ale dohromady člověka až příliš ohromí, že nemůže mluvit zrovna o příjemném prožitku. Příběh jako takový nebyl špatný, naopak byl povedený, ale provedení okolí bylo vyvedeno až velkého extrému. Po dramatické a romantické stránce samozřejmě úžasná podívaná, po nadpřirozený a sociální stránce už moc ne. Po nadpřirozené to bylo originální a zajímavé, ale zasloužilo by si to trochu jiné zasazení, než Tokyo. Po sociální stránce mi tam příliš nelahodila ta situace s policií, sociálními službami a temnou stránkou města. Sice to dodalo na dramatičnosti, ale myslím si, že i jiným způsobem by se to zachovalo s příjemnějším podíváním, kdy obzvláště ten konec mohl mít rozumnější průběh. Postavy jsou tu zajímavé, ale bohužel se do nich člověk pořádně nedokáže vžít, protože jaksi chybí jejich pozadí, které je tu jen lehce poodhaleno a zbytek je velká neznámá. Po animační stránce a hudební jako obvykle u tohohle studia nádherná podívaná. ()

Trishka

V Londýně si film odbyl svoji premiéru společně s režisérovým největším úspěchem, jako by se počítalo, že se jeho novinka porovnání s Your Name stejně nevyhne. Začátek je až překvapivě surový a existencionální problémy hlavních hrdinů jsou skoro hodné novely z pera Emila Zoly. Od druhé třetiny se ale děj dá snadno předvídat, čemuž se Šinkai ani nebrání a raději se plně věnuje vizuální stránce, která je opravdu úchvatná (cit pro detail sálá i z obyčejné b-roll). Kromě vymazlené animace si Šinkai pohrál i s vedlejšími postavami, které jsou barvitější a baví daleko víc než v jeho předchozím filmu. 3.5/5 ()

dudo24

Shinkai to proste vie. Čo vždy bije do očí pri jeho tvorbe je krásny do detailu prepracovaný vizuál. Ak mám porovnávať, tak na komplexnosť a dramatickosť Kimi no Na wa to nemá, ale aj tak, skoro všetko, čo prejde cez jeho ruky je nadpriemerne dobré a dosť sa v tom vyžívam. Kľudne by som film predĺžil a dal hlavným a vedľajším postavám viac priestoru. Veľmi ma bavili a nestihol sa využiť ich plný potenciál. Hodnotím štyrmi hviezdami, ale nesľubujem, že po ďalšom pozretí nezvýšim na päť. ()

Mograine

Párek Šinkai nezklamal a opět naservíroval parádní love story. Sice už ne tak dobrý jako Kimi No na Wa, ale stále v excelentní formě. Ale co si budem, slzy ukáply, takže můžu považovat za celkem dobrý kousek. ()

xzajox

Je to veľmi pekný príbeh. Milý, pekne kreslený, s dobrým námetom a určite by si zaslúžil aj 4 hviezdy, no jedna vec ma hrozne iritovala a pokazila mi celý zažítok. Hodaka má možno 16 a je hanblivý, ale prečo má každá jeho emócia znieť ako vreskot pomäteného magora? Pozrel jej na prsia a ona ho prichytila, spustil sa v ňom myšlienkový uvrieskaný uragán. Zistil, že k nej niečo cíti, OK, fajn, pekné, ale prečo jej to do očí musí vrieskať? (Videné s titulkami v JAP originále). Možno by som ešte vytkol, že si tam tie emócie okrem tých vreskov nijako výrazne neprejavujú, ale to je u Japoncov možno normálne. Inak rozprávke niet čo vyčítať. Možno nabudúce skúsim verziu s dabingom a hviezdu pridám. 69% - 3* ()

Agraynel

Filmy od Makoto Šinkaie jsou neskutečnej masterpiece a tohle je fakt další bomba. Story o tom, jak se pro lásku obětuje hezký počasí je na mě hodně v peaku a dost jsem si to užil emočně, vizuálně i poslechově. Navíc to mělo i koukatelný a zajímavý story - útěk z domova, práce v žurnalistice, záchrana holky z mekáče před prací v prostituci a nakonec slavný ovládání aktuálního počasí into lovestory... za mě top, chci víc takových ♥. ()

JackStrange

Nedávno jsem přemýšlel jak někteří populární režiséři točí v podstatě jen jeden film pořád dokola a diváci jim to žerou jak kočka Purinu. Tady se děje něco podobného, ale nakonec, když to funguje? Proč by to měl někdo měnit. Pamatuji jak jsem někde kdysi četl že celou uměleckou tvorbu jde vlastně kategorizovat do pěti archetypálních zápletek, asi to bude pravda. Já prostě nemůže neocenit to neuvěřitelné úsilí, které tady z obrazovky pryští na každém snímku. 85% ()

Katakimiku

Tady se šlo zjevně opravdu na jistotu, protože pomalu všechno je podobné předchozímu filmu režiséra Makota Shinkaie - Your Name. Romantika s nádechem nadpřirozena odehrávající se v současnosti, první část filmu je pozitivně laděná v druhé se řeší, jak to známe z Your Name, vážnější věci. Postavy mají alespoň znatelně jiné osobnosti než Taki a Micuha, ale na tu jejich chemii bohužel Hodaka s Hinou nemají. Animačně a hudbou (i když se to zdálo nemožné) se to zase o něco posunulo - opět naprosto špičková animace. Film je to pěkný, ale možná až moc předvídatelný a ne zas tak originální, ale i tak velmi slušný. 7.8/10 ()

Tezuka

Chci poděkovat tomu odvážlivci, co tento film natočil v kině, a posléze jej umístil na internet. Nejsem sice zastánce těchto praktik, ale jelikož v naší české kotlině je nulová šance, že by se to tu v kině promítalo, neměl jsem jinou možnost než čekat na online verzi, která se však oficiálně může objevit až za rok nebo i déle. Proto, když se mi naskytla možnost vidět jej alespoň takto, i za cenu horší kvality, neváhal jsem ani na sekundu, protože jsem jej toužil alespoň jednou vidět, a nevím, jestli bych se oficiální verze vůbec dočkal. Od té doby, co byly zveřejněny nové písničky od Radwimps, které jsem si zamiloval, jsem se na něj strašně těšil. Jsem rád, že jsem se dočkal, a i se zhoršenou kvalitou si to užil. Nebudu Tenki no ko srovnávat s Kimi no na wa, neboť se jedná o dva odlišné koncepty a každý má něco, co ten druhý ne. Při sledování jsem se ani příliš nesoustředil na dějovou linii, protože jsem se snažil do sebe vtáhnout tu hromadu emocí a lásky, které z něj tryskaly. Po celou dobu druhé poloviny mi tekly slzy z očí, a když se přidaly písně od Radwimps, které mám tak naposlouchané, úplně mě to zlomilo. Jestli někdo chápe sílu lásky, tak je to Makoto Shinkai a děkuji za to, že se s námi o ni chceš podělit. Pokud se dočkám oficiálu, tak si jej určitě pustím znovu a vychutnám si každičký detail. Opravdu to stojí za to. ()

SirAduard

Konečně! Po Kimi no na wa  jsem čekal od Makota Shinkaie další emoční pecky v jeho filmografii. Když jsem ale zkouknul The Garden of Words a Suzume, byl jsem lehce zklamaný. Příjemný začátek a prostředek, ale nic moc finále. Až do třetice Tenki no ko dokázalo mé prokletí prolomit. Výstavba plynulá, postavy sympatické a konec totální emoční bomba. Nemluvě o nádherné animaci a především hudbě, která je zas srdceryvná a po každém znovu poslechnutí se dojímám nad její krásou. O dokonalý film se však nejedná. Mám trochu problém s přehnanou akcí v druhé polovině, která mi k tomuto příběhu nesedí a částečné sfouknutí manipulace policie na Keisukeho. Jinak jsem fakt nadšený a snad takový styl tvorby u Makota přetrvá i do budoucna. ()

Rhaegar

Vždy jsem měl se Šinkaiem složitý vztah. Jeho digitální animace prostředí je originální a líbivá. To nemohu popřít. Technicky je to krásné ve všech jeho filmech. Největším problémem je, že mě jeho příběhy nezajímají. Šinkai není extra dobrý scénárista, ale píše vcelku funkční romantická melodramata a má štěstí, že jeho publikum mu to baští s tím, že je to vysoké umění. Vždy se to však dalo odbýt protože "povinný příběh" tak nějak tu vizuální preciznost unesl. Úspěch Your Name ho, ale asi přesvědčil o tom, že si může dělat co chce a každý mu to s chutí odpustí. Což se podle hodnocení i stalo. U mě se mu to nepovedlo. Zde se totiž naprosto vykašlal na nějaký děj a postavy. Postavy mu slouží jen k tomu aby mohli chodit po městě a skrze ně ukazovat prostředí. Tolik záběrů na chodník s kaluží sem v jednom filmu nikdy neviděl. A tak to jde dál sledujeme různé mosty, mrakodrapy, zastávky metra, železniční přejezdy, řadové domečky a hrdinové jsou tam jen jako nepřiznaní turističtí průvodci, kteří nám o místech ani nic neřeknou. Jak jsem uváděl je to precizně ztvárněno, ale k čemu to je? Jakou to má vlastně pointu? ()

ajmdzizis

Po roce vydání zhlédnuté nové dílo od Šinkaie, který odvedl kus práce, velice se mi zalíbilo že čerpá z legend. Je to prostě vynikající klasické dílo od Šinkaie , jelikož příběh vás vtáhne, oslní kouzly barev a dětskou láskou s neviností a k tomu budete brečet že o tom ani nevíte. Nezklamalo, jen potěšilo. Tak zase za pár let se budu těšit. ()

LightBlue

Některé soundtracky se dokáží dotknout vaší duše, soundtrack Weathering with you k nim patří. Když k tomu přidáte dojemný příběh, sympatické postavy, krásnou animaci a motiv deště, dostanete skvělý film. Za mě lepší zážitek než Silent voice i Your name. ()