Harpoon

• Velká Británie Harpoon

Trojica najlepších priateľov v zostave Richard (Christopher Gray), Sasha (Emily Tyra) a Jonah (Munro Chambers) si vyjdu na bezstarostnú plavbu, lebo ich vzťahy sa trocha skomplikovali. Myslia si, že sa odreagujú a zabudnú na problémy, ktoré mali pred plavbou. Ale stane sa presný opak a prejdu najväčšou skúškou vo svojom živote. Uviazli na lodi a jedlo a voda sa minuli a ešte vyplávali na povrch ich temne tajomstva a s priateľov sa razom stali rivali o to, kto prežije a kto na lodi umrie. Len dopredu sa tlačí otázka, mal to niekto všetko premyslené, alebo to bola naozaj len všetko zhoda okolností? (Astaroth12)

chelseaman22

Překvapivá chuťovka o milostném trojúhelníku, který skončil na upuštěné jachtě s harpunou a střepy ideálními na uřezávání končetin. Krátká metráž nedává prostor na kydy, proto se divák může primárně soustředit na pití racčí krve či řezání končetin a vychutnat si tak překvapující konec plný krve. 74 % ()

vnimatkrasu

S kapku lepším vizuálem a s někým o kousek sympatičtějším než je Emily Tyra, bych Harpoonu klidně ty čtyři dal. Zvlášť za to, jak se svým humorem tak svěže vyhejbá stokrát viděnejm mořskejm osamělostem, i rutinním vyvražďovačkám s mlaďasama. Tak si jenom dávejte bacha. Abyste nečekali právě je. ()

oveckaoa

2 chlápci a jedna ženská se vydají na výlet lodí. Jeden s tou ženskou chodí a druhý s ní kdysi šoustal což ten co s ní momentálně chodí asi ví a chce vědět podrobnosti. Po cestě mu hrábne a chce je zabít, ale oni se ubrání a chtějí zabít ho jenom, že jak na náhodu on má klíčky od lodi tak ho musely zachránit (proč ho nezabili poté co ji dal ty klíčky je záhadou později to film chce jakože vysvětlit, ale i tak ho mohly zabít daleko dříve) . Mezitím se jim posere loď a oni tam živoří. Průměrný thriller, kterých jsou v distribuci tisíce ročně zábavné to teda ŕozhodně není jelikož i jakákoliv epizoda teletubbies kde je Tinky Winky s kabelkou je vtipnější. 40 procent za gore a tu zrzku. Těch 64 procent aktuálně je těžký úlet nezaslouží si to ani 40. ()

hanagi

Drsná černá komedie, při které se mé tipy na posledního přeživšího změnily hned několikrát. A stejně jsem se netrefila. Asi jsem měla pozorněji poslouchat vypravěče. ()

TheSpearCZ

Wau, za mě obrovské překvapení, které si pro nás Kanaďané připravili. Vše začíná jako neškodná komedie a končí se výbornou psychologickou hrou, kde dialogy hrají velkou roli a jsou nejlepší, které jsem za poslední dobu viděl. Celou dobu jsem čekal jak to dopadne, opravdu člověk celou dobu neví a samotné rozuzlení mě jednoduše dostalo. Najdou se tu i litry krve, takže fanoušci gore si přijdou na své. Plus za parádní charismatickou ústřední trojici. Čisté 4* ()

Hernycztek

Slušné překvapení, z málo vídané, Kanady, které se inspirovalo osudem známého námořníka Richarda Parkera. Pro tuzemské diváky neznámý režisér, Rob Grant, zapracoval tento příběh do svého filmu chytře, zábavně a pro hororové fanoušky, především brutálně. Stejně jako v každém filmu s minimem postav, tak i tady je nesmírně důležité aby vám hlavní aktéři sedli, pokud se tak nestane, tak pro vás bude složité tuto klaustrofobicou záležitost sledovat, protože je celý děj postavený čistě na jejich výkonech. Ačkoliv se z počátku jeví děj poměrně nesmyslně, až hloupě, tak se z toho postupně stává velice inteligentně pojatá podívaná, která je prošpikovaná černým humorem a navíc obohacená o vzdělávací vsuvky, kdy nám vypravěč přednáší, jak přežít onu nepříjemnou situaci, kdy zůstanete na moři bez jídla a vody. K tomu jsou nám servírovány výborné praktické gore efekty a když si myslíte, že jste z toho všeho, už tak, v sedmém nebi, tak je na vás, vytasen obrovský zvrat, který se dal jen těžko předvídat a mění podstatu celého předešlého dění. Pochválit musím také úplné zakončení, ze kterého plyne ponaučení, že ne vždycky se vyplatí ignorovat pověry. Ve výsledku tu tak máme skvělý psychologický horor, kde si dal režisér záležet na každém detailu a odvedl kus poctivé práce, která si zaslouží být řádně ohodnocena. ()

warrenur

Sledovat tri nezazivne postavy, ktore su v "kamaratskej/mileneckej vztahovke" a robia tie najneuveritelnejsie kusy je uplnou stratou casu.. Nehovoriac o samotnom diani na lodi. Co sa tyka uvedeneho zanru komedie, nuz, usmevne mi tu neprislo prakticky nic a podla track-reccordu Roba Granta, rezisera a scenaristu by som sa ani nemal divit. Za ten jeden zvrat 12 minut pred koncom to neposlem do odpodu. Neodporucam. ()

Rathalos

Tak ako komedia to jednoznacne stoji za ho*no,ani raz som sa nezasmial,ale ako thriller to fungovalo perfektne,na natocenie dobreho filmu niekedy postacia aj traja herci,ktori podali vyborne vykony,hlavne Emily Tyra bola presvedciva,ale aj krasna,zapletka taktiez super a pride aj prekvapivy zvrat,nenapadny movie,ktory ma dokonale pobavil...:-) ()

Hapretor

Konečně film, kde s minimem jsem dostal maximum ... zvraty každých pět minut ... dobré herecké výkony ... vtip i napětí ... přišlo mi to i konečně osvěžující myšlenou a nápadem, mezi všemi těmi debilními a bez smyslu zpatlanými akčními filmy stylu no brain jako Rychle a debilně: gay brothers Hobbs a Shaw ... a další kokotiny... jupí ... ()

Cinematrix

Režisér a scénárista v jednom si zřejmě řekl: Mám v tom poměrně dost herců, konkrétně 3, tak vyberu co nemíň sympatický, ty budou levný. Všichni se budou chovat naprosto nelogicky, aby si mohli dát co nejvíc do držky a divákovi to bude jedno, protože jsou nesympatický, tak bude bažit po jejich krvi a na závěr tam pošlu pár šokujících zvratů, aby ten můj skvost nešel pod 50 %; hahaha, to jsem na to vyzrál. Do názvu navíc prdnu harpunu, kterou pro jistotu hned vyhodim přes palubu, protože co se budu obtěžovat s psanim složitýho scénáře, co s ní jako dál, hlavně že se na to někdo chytí. ()

Kingjiri

Na režijní debut dobrá práce. Tim spíš, že se při skromnym castingu a výpravě sází hlavně na scénář. Ten je ze začátku možná trochu nezajímavej, ale s přibývajícim otevíránim třináctejch komnat hlavních protagonistů se díky němu z Harpoon stává zajímavá i napínavá podivaná. A vlastně i docela překvapivá, protože závěrečnej twist společně se samotnym závěrem nebyly vůbec špatný. Nečekaně příjemný a nápaditý překvapení s příměsí černý komedie, kterýmu do čtyřech hvězd fakt moc nechybělo. ()

stephano

Škoda, že si to nedrží detektivní vlnu, nebo survival vlnu, nebo vlastne jakoukoliv vlnu jinou nez to co je v posledni tretine filmu. Ale jako 80ti minutová jednohubka proč ne, ()

solisoli

Tá dnešná moderna. Že, čím viac krvi, odporností , tým zaujímavejšie, pôsobivejšie. Potom je už jedno, ako dej prebieha, len aby tieto dominanty fungovali. Potom už len zosnovať nejaký neočakávaný záver a hotovo. „To šme še pobavili“. ()