Do hľadáčika IMF sa tentokrát dostala prvá súkromná spoločnosť, ktorá plánuje praktizovať lety do vesmíru. Hrozí nebezpečenstvo, že jej služby chcú zneužiť teroristi. Plán tímu spočiatku hladko funguje, ale všetko sa začne nečakane rútiť, keď sa jeden z jeho členov ocitne vo vesmíre spolu s teroristom. A armáda má v pláne nebezpečný raketoplán zničiť.. (ČSFD)

Wacoslav1

Tým IMF na kosmické základně obsazené teroristickým komandem. Hlavní záporák pravda nebyl úplně výrazný, ale jinak tenhle díl řadím ke svým jednoznačně nejoblíbenějším. Máme tady tu klasickou situaci teroristy držící rukojmí s mega hrozbou pro svět a hrdiny stojící proti nim kteří to musí vyřešit a vyřeší to přesně stylem tohoto seriálu, geniálně vychcaně. Zatím co John Mc Clane by likvidoval protivníky po jednom, vojenská jednotka by to pak vyřešila ozbrojeným zásahem, tak zde se celá vyhrocená situace za pomocí již typických triků a trademarků tohoto seriálu vyřeší bez toho, aniž by padnul jediný výstřel. Tohle fakt nikde jinde neuvidíte. Jasně možná, že je to opět trošku naivní, ale já sem znovu maximálně spokojen.95% ()