poster

Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

 • angličtina

  Jiří Suchý - Tackling Life with Ease

 • Slovensko

  Jiří Suchý

Dokumentární

Česko, 2019, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pierre
  ****

  Přestože je pod dokumentem podepsaná známá osobnost české dokumentaristy, není vytvořen příliš nápaditě a neobvykle. Je postaven prakticky jenom na vypravování samotného Jiřího Suchého, které doprovází hezké kamerové záběry a různé ukázky. Ani nevadí že je vyprávění pana Suchého občas trošku roztřístěné, moc se nikdy nejde do hloubky a 102 minut je trochu moc. Protože se na to dobře dívá, krásně se to poslouchá a dokonale se u toho relaxuje. O Semaforu jsem předtím moc věcí nevěděl, teď už jsem na tom podstatně líp a bylo to celé moc příjemné. Některé ukázky mě fakt pobavily a vybídly k tomu si Semafor v budoucnu trochu proklepat. A to především 60.léta s úžasným Šlitrem.(3.10.2019)

 • Nin
  ****

  Milý dokument o legendárním českém hudebníkovi, herci, básníkovi, spisovateli... Který sám je velice milý. Olga Sommerová se soustředí spíše na ty příjemné věci, hezky se tu vzpomíná na některé velkolepé chvíle v životě Suchého. Možná škoda, že potom na mě působilo, že film trochu klouže po povrchu, protože ty vážnější a smutnější věci se spíše jen naťuknou (smrt syna, Jiřího Šlitra a boj Semaforu s režimem..). Celkově však velice fajn podívaná, hlavně proto, že Jiří Suchý je prostě borec. (8/10)(7.3.2020)

 • Anderton
  ***

  O divadle Semafor som vedel len to, že existuje, o Jiřím Suchým a jeho kolegovi Šliterovi tiež iba to, že existujú, respektíve existoval. Dokument ma tým pádom zásobil veľkým množstvom nových informácií. Na druhej strane ma Suchého tvorba, ako som mal možnosť sledovať v tomto dokumente, nijako zvlášť neohúrila, čo je možno dané aj tým, že nemám na Semafor žiadne nostalgické spomienky z mladosti. Jiří Suchý je ale veľký sympaťák a jeho skromnosť a optimizmus by mu mohli závidieť tisícky teenagerov zavesených na mobiloch 24/7.(2.10.2019)

 • Marze
  ****

  Je to pamětnicky laděno bez nostalgie či stesku. Není to příliš chronologické. Sledování dokumentu vyvolává nakažlivě pozitivní náladu v rytmu swingu a rokenrolu. Líbila se mi improvizace Suchého při výpadku paměti nebo jak si v klatovské lékárně zahraje na malého kluka. Jsou zde krásné černobílé archivy. Suchý si nás pustil i do své rodiny kde syn přesně vystihne podstatný rys otcovy povahy, když sdělí: „Mám po něm mírnost.“ . Starými fotografiemi Suchý listuje bez sebedojímání a zábavně. Období normalizace Sommerová shrne jedinou obecnou větou, protože asi z Suchého dostávat ukřivděnost. Je to trochu na mě dlouhé, ale přistihl jsem se, že si prozpěvuji.(17.5.2020)

 • Slarque
  ***

  Mramorizace Jiřího Suchého jeho vlastními slovy aneb audiovizuální pomník, který udělá fanouškům nejen divadla Semafor radost. Jak je u nás zvykem, dělí naši kulturní historii na 60. léta a současnost, mezi tím nebývá nic, co by stálo za řeč. Útržky z dobových klipů potěšily, Suchého šlágry už stihly zlidovět, ale je to jen film, který se lehce sleduje, ale s ničím se nepere.(30.9.2019)