Marabunta: Mravenci útočí

(TV film)
  • Česko Marabunta (více)

Aljašská sopka Mount Wupache nedaleko městečka Burly Pines dřímala celé stovky let. Nyní obnovila činnost - a geotermální aktivity probudily kolonii vražedných jihoamerických mravenců rodu Marabunta, kteří se sem kdysi dávno dostali v nákladu dřeva a nikdo o nich dosud neměl ani tušení. Ve svém přirozeném prostředí se každých patnáct let vyvalí na povrch jako smrtící temná řeka a systematicky požírají všechno živé v okruhu několika desítek kilometrů. V Burly Pines náhle mizí lidé beze stopy nebo se objevují čistě ohlodané kostry v neporušených šatech. Záhadu vysvětlí teprve entomolog James Conrad, jenž si sem zajel rybařit. Neprodleně se postaví do první linie v boji proti hrozící zkáze. Pomocníky v zápase mu budou šerif Croy a krásná učitelka Laura. Dokážou zastavit útočící šiky hmyzích zabijáků? (oficiální text distributora)

Slimak odpad!

Jéžiš to jsou dneska filmy.Kapitální blbost ale zato pořádně nudná a primitivní.Všecko je křečovitý a ubohost je tak neprůstřelná že se jí nelze ani zasmát a pak říci že jsme se alespoň slušně pobavili.Co taky jiného než se chytat za hlavu můžete udělat když pozorujete chlapa který utíká před mravencema k vrtuníku a jeho běh je přerušen náhlým kraťoučkým zemětřesením aby spadl a pak se chvilku neuměl zvednout aby to bylo napínavější.(To vše je ale myšleno zcela vážně a v jednom kuse se na to upozorňuje)Ale jak by mohlo když se furt řve že mravenci jsou blízko,mravenci jsou už skoro tady ale furt se na ně kouká dalekohledama(v dalekohledech jsou konečně vidět...avšak bych si byl nikdy netroufl tvrdit že to co tam viděj jsou mravenci páč to vypadá jako když se odněkud leje zředěná nafta)a nikdy nedojdou na místo.Jednoduše veskrz nudný film kde se nic neděje a nic tam neni.Nevim zaco bych třeba tu jen tu jednu hvězdu dal...možná za pěkný počasí že tam je...ale to je blbost. ()

prasacimor

Tak ako Marabunta ma už dávno žiaden film nepobavil. Neuveriteľne retardovaný televízny počin, až je to smiešne. A ako! Herecké výkony na zaplakanie - prejavy zúfalstva a bezmocnosti ako z učebnice. Výprava, scenár, zápletka a "efekty" sa nedajú slovami opísať. Jednoducho treba vidieť. Toto je prosím pekne minimálne v mojich kruhoch Kult! ()

SOLOM.

Film je natočený pro televizní účely a podle toho to i vypadá. Slaboučký scénář neoplývá bůhvíjak úžasnou atmosférou, téměř po celou dobu zde nezavadíme o pořádné napětí a jedna odfláknutá scéna nahrazuje druhou. Začátek filmu ještě celkem ušel, protože jsme byli ušetřeni rozmazaných digitálních záběrů na mravence, které se mimochodem dost často opakovali. Většina herců si své výkony za rámeček určitě nedá, ale ty nebyli tím nejhorším co zde bylo k vidění. V určitých chvílích jsem si připadal jako při sledování nějaké komedie, protože některé scény byly vyloženě k smíchu. Viz útok mravenců před školou, či chování indiána v márnici. O umělém kostlivci ani nemluvě. ()

eraserhead666

S vyděšeným výrazem v ksichtě trapně střílet po mravencích, když vám za zády šplouchá obrovská vodní plocha do níž se můžete schovat? No ty kokot. To jsem se zase pobavil. V různých podobách a s různými živočišnými druhy jsme to viděli již stokrát. Proč se na to ale nepodívat po sto první v místy docela komické televizní verzi s mravenci? Jen abychom zjistili, že už nikdy více! Největší průser je, že to funguje hlavně spíše jako nepovedená komedie (za to ta hvězdička), než nepovedený sci-fi horror. Ani ten Mitch Pileggi (jinak představitel mé nejoblíbenější postavy z Akt X) tomu moc nepřidá. ()

Jocho odpad!

Tento komentár je spoiler od začiatku do konca, miestami verne cituje scenár!!! Čítajte len na vlastné riziko!!! ### Úvod je klasický, všetko vo filme môže byť skutočné a v podstate sa to stane už zajtra. ### Majster Entomológ prichádza do ospalej aljašskej diery loviť ryby s dávnym kamošom. Keď už začína nuda, nachádzajú dve hodiny staré pozostatky losa a hneď nato aj dve hodiny staré pozostatky predavača čohosi. Predavača nazvime John. Prichádza badass šerif spolu s pomocným policajtom-debilom a v najnepríchodnejšiu chvíľu sa objavuje super-hot-dangerous učiteľka zo základnej školy: ### "John je mŕtvy, Laura." "To je strašné. Počkať, vás poznám," učiteľka sa obracia z badass šerifa na majstra Entomológa. "Nie ste vy ten známy entomológ? Spoznala som vás podľa fotky na zadnej strane vašej knihy. Veľmi sa nepodarila." "No, na tú knihu som mal viac kladných ohlasov..." "Mala som na mysli tú fotku *smiech*" ### neskôr ### skupina zložená z policajta-debila, badass šerifa, majstra Entomológa a pilota vrtuľníka sa skláňa nad kostrou. Všetci chvíľu len civia, po chvíli sa pilot ozve: "Telo ohlodané do kosti za ani nie dve hodiny. Čo je to, nejaký druh vírusu?" ### policajt-debil reaguje: "Prečo sa to pýtate jeho?" (majstra Entomológa) "On je vedec. Z Los Angeles." ### ešte troška neskôr ### Badass šerif, badass šerif Junior, pilot, majster Entomológ a super-hot-dangerous učiteľka na základnej škole premýšľajú, kde sa v Aljaške zobrali mravce z Južnej Ameriky: ### Entomológ: "Odkiaľ mohli prísť?" badass šerif: "Neviem." Entomológ: "Odkiaľ do mesta privážate ovocie?" badass šerif: "Neviem." Entomológ: "Nedovážate ho priamo z Južnej Ameriky?" badass šerif: "Neviem." ### Majster Entomológ sa prejde po kancelárii badass šerifa, až sa pristaví pri vyrzávanej lodičke: ### "Táto lodička je z juhoamerického dreva. Odkiaľ ju máte?" ### badass šerif sa rozpamätá: "Badass šerif junior si ju vystrúhal z dreva, ktoré sa vyplavilo potom, čo sa Aljašskými riekami plavila Japonská exportná loď z Južnej Ameriky. Viezla domov (Do Japonska) drevo a stroskotala. Tak sa drevo vyplavilo v neďalkom brehu hneď pod malebnými zasneženými vrcholkami hôr." ### Entomológ: "Drevo sa vyplavilo rovno pod sopkou, ktorá sa čistou náhodou nedávno prebudila a ohriala zem natoľko, aby vytvorila prostredie vhodné práve pre tie vraždiace monštrá!" ### pozn. pripomínam, že úvodné scény popisujú, že udalosti v nasledujúcom filme sa môžu stať.... práve zajtra. ### mesto sa evakuuje, ostáva tam samozrejme majster Entomológ, super... atďatď učiteľka, badass šerif, policajt-debil a badass šerif Junior. ### policajt-debil sa ocitá v podkroví stodoly a mravce sa zoraďujú do pravidleného zástupu, aby ho pomaličky spapali. Policajt-debil začne na farme, ktorá je evakuovaná práve kvôli mravcom, vrieskať "pomoc, pomoc." ### Prichádza mu na pomoc Badass šerif. ### "Pomoc, pomôžte mi," kričí plicajt-debil a len čo ho badass šerif zbadá, vyskočí z diery, ktorú vykopol v stene stodoly, rovno na zem, udrie si hlavu. ### "Au, moja noha!" "Čo ti je, policajt-debil?" "Je zlomená!" "Poď! Vstávaj!" ### a spoločne odkrivkajú do auta. ### Skôr, než nastúpia, sa policajt-debil prepadne pod zem do diery, ktorá je z istých príčin poliata benzínom. ### Badass šerif kričí: "Policajt-debil, nestrieľaj! Vybuchne to!" "BOOM!" ... ### o malú chvíľu vidíme: ### Majster Entomológ spolu so super-hot-dangerous učiteľkou na základnej škole sa ukryjú v škole, kde majster Entomológ vyrobí pesticíd na marabunta mravce. Žalostne zlyhá a ocitnú sa na poschodí v pasci, znova kričia "pomoc, pomoc." ### Prichádza im na pomoc badass šerif. ### Hlavná dvojka sa ocitá na parapete, reku že zoskočí na korbu auta Tarzan-like štýlom za pomoci lana. Medzitým prežili obkľúčenie mravcami v lese, na opustenej farme, cestou do mesta, v škole. ### super-hot-dangerous učiteľka na základnej škole: "Chceš skočiť? Si sa musel zblázniť!" ### majster Entomológ: "Musíš mi veriť!" "Nemôžem veriť cudziemu mužovi!" "Ver mi!" "Tak dobre, čo iné mi ostáva." ### Tesne pred dopadom sa vycapnú na zem, pretože po badass šerifovi začnú liezť Marabunta mravce a on namiesto toho, aby ich striasol nohami a prípadne rukami, dupne na plyn a začne šibrinkovať volantom ako zmyslov zbavený. ### ako zázrakom unikajú pred na všetko odhodlaným zástupom vraždiacich mravcov. Majstra entológa napadne jediné riešenie - odpáliť priehradu a vytopiť celé mesto. Tak sa tam vyberú a na kopci zistia, že nevedia, čím ju odpáliť. Medzitým badass šerif junior sleduje zástup mravcov, ako si to za nimi vytrvalo šinie hore štrkovou cestičkou. Badass šerifa napadne, že indián Sivý vlk (nie, toto si fakt nevymýšľam) mal u seba dynamit, keď stavali &@#> (pre chytanie sa za hlavu som prepočul, čo). ### Príbytok sivého vlka sa nachádza pod kamenným zrazom, tak sa tam dole vyberie majster Entomológ. Uchytí sa lanom o auto, za dve sekundy perfektne zlaní náročný previs a je pripravený odbehnúť do... kamiónového prívesu, kde mal indián Sivý vlk zriadenú kôlňu. ### V jednom šuplíku nájde tucet roliek dynamitu, v kufríku s náradím všetko ostatné (rozbušky, drôt, cvakačky, všetko). Pripraví dynamit a vyberie sa von, no neskutočne prešibané marabunta vraždiace mravce ho nájdu aj tu. ### V poslednej chvíli ho zachraňuje super-hot-dangerous učiteľka základnej školy. Spolu sa vyberajú ku kamennému zrázu, kde sa učiteľka nechá vyviezť hore autonavijakom a nezabudne so sebou vziať pôvodné lano pre prípad, keby sa chcel majster entomológ zachrániť pred mravcami z prívesu. ### Mravce prichádzajú akurát vhod, aby pripravili akčnú scénu, pretože navijak sa pokazí a nechce sa pohnúť. V poslednej chvíli (ako inak) sa ale zázrakom spamätá a majstra Entomológ sa hustou hláškou mravcom "Prepáčte, že som ten, čo vám unikol," necháva vyviezť hore. ### Po návrate na priehradu už ide všetko rýchlo - mravce stále usporiadane pochodujú cestičkou, zatiaľ čo hrdinovia dvanástimi rolkami dynamitu odpália kopec veľký ako Matter Horne a úspešne (a na poslednú chvíľu) unikajú v náhodne sa objavujúcej helikoptére. ### Výsledok: ### kompletne vytopené mesto, niekoľko miliónov mŕtvych marabunta vraždiacich mravcov, jeden nádejne vyzerajúci ľúbostný párik v zložení Majster Entomológ a super-hot-dangerous učiteľka základnej školy. A samozrejme posledný záber je venovaný kráľovnej mravcov, ktorá celú tú apokalypsu v malom samozrejme prežila a hromžiacou ručičkou vzhliada k nebesám, sľubujúc nemilosrdnú pomstu. ### Avatar šuvix. () (méně) (více)

• Natáčelo se v Heber City poblíž Salt Lake City v Utahu. (Cheeker)