Hladina adrenalinu

Súboj života so smrťou

Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi

Velká Británie / Německo / Lucembursko, 2002, 90 min

• gotham

Jelikož jsem fanda lyžování, zimních radovánek a hor všeobecně, tak jsem asi na tenhle film trošku mírnější. Přesto jsem si nemohl nevšimnout, že zde hrají špatní herci, kteří navíc nemají hrát CO. Takže špatný je tu úplně všechno, přesto fandové snowboardingu ať se na to klidně kouknou, jestli tam jsou zajímavý scény, tak jsou to ty sportovní. 30%(26.7.2009)

Film ako taký je o ničom. Scenár je ako keby ho písalo nejaké dieťa na domácu úlohu. Lenže pri tomto filme to naozaj vôbec nebolo treba. Pretože zhruba polku filmu sú hlavným hrdinom zasnežené velikány a šialenci na doskách a tak som zhruba pol filmu zasnene slintal. A to si svoje 3* určite zaslúži.(21.8.2003)

• klerik

CLIFHANGER+xXx Zo začiatku skvelá zábava, ktorá vie vyvolať zimomriavky a chuť pustiť si to po svahu.Režisér si odskočil od špionskych filmov a natočil športovú oddychovku reznutú zlými mafiánmi. Trochu na škodu je fakt, že tvorcovia sa mohli v závere viac pohrať s napätím, lebo potom celá zápletka so zabijakmi vychádza trochu na prázdno. Extreme ops je lepšie (aj keď nie také roztomilé) ako francúzske adrenalínovky (Yamakasy, Zločin je extrémny šport), lebo sa na nič nehrá...a je len na divákovi či sa uspokojí s celovečernou verziou toho, čo môže vidieť v reklame na Old Spice...(2.10.2006)

• prasklinka

Příšerný scénář - Celý film je o tom že jedna slečna povídá to nedokážu, to nedokážu a ostatní odpovídají neboj dokážeš, dokážeš to. A nakonec scéna kdy se člověk snaží zachránit si život tím že ujede na prkně a jede hlava nehlava, prkno se zlomí a slečna to komentuje tím jeee to prkno bylo nový. Jednu * dávám za hory a sníh.(24.1.2009)

• kingik

Nemáte rádi reklamy? Po tomhle filmu je budete milovat. A pozor! Hladina vašeho adrenalinu bude na bodu nula. A mráz se všudypřítomným sněhem za to určitě nemůžou. Na vině je režisér. Christian Duguay je v oblasti režie zvláštním úkazem. Jeho filmy nesou celou řadu společných znaků a jedním z nich je, že vypadají nejméně o deset let starší, než ve skutečnosti jsou. Tenhle není výjimkou. Vznikl v roce 2002, ale až na soudobé herce, by se perfektně vyjímal v roce 1992, a v osmdesátých letech by byl jako doma. Už jen ten přisprostle naivní děj. Parta filmařů natáčející reklamy se vypraví do rakouských Alp natočit reklamní spot. Na cestu přibere atraktivní zlatou medailistku ve sjezdovém lyžování, která má pro účely stěžejního efektního záběru sjet strmý sráz před řítící se lavinou. Do toho jim práci na reklamě překazí skupinka teroristů v čele s hledaným nebezpečným srbským válečným zločincem, kterého CIA považuje za mrtvého, a ten zas filmaře se svými komplici považuje za CIA. Pokud si myslíte, že se strhne vřava a boj o přežití, tak jste na velkém omylu. Dobrou hodinu se neděje nic jiného, než že film vypadá jako jedna taková reklama na zimní sporty, jmenovitě lyžování a snowboarding v extrémním podání. To znamená, že aktéři zařvou z plna hrdla "wuáááá" nebo "juchůůů" a následně se řítí střemhlav někam ze strmé skály, případně udělají salta a přemety a ohromně si to užívají. Bohužel, když to trvalo už dobrou hodinu, tak to bylo opravdu debilní a nikoliv zábavné. Když asi po hodině nic ne dění(!), došlo na konfrontaci s bandou zabijáků, tak už si každý řekl, že to teprve začne, a opravdu bude velká příležitost k tomu, aby nejeden divák v rukou žmoulal propocený kapesník z toho napětí, ale opět chyba lávky. Film začne být překvapivě ještě stupidnější, než v té hodince plné extrémních zimních sportů a napínavý není ani trochu. Akce, dá-li se ten shluk legračních záběrů na aktéry tak nazvat, se omezila na snůšku neuvěřitelných debilit a s nimi spojeného stupidního chování všech aktérů, kteří snad požili nějaké psychotropní houbičky v čele s režisérem, jinak si tu neskutečnou a zoufalým střihem seštupovanou abnormálnost nedovedu vysvětlit. Spoustu nenavazujících záběrů, a ten amatérský střih, bych vám přál vidět. Duguay se kamarádil se zadní projekcí více než je zdrávo a vybuchující helikoptéra v závěru filmu pak plnila předpoklady přihlášky do soutěže mladých leteckých konstruktérů do 13 let nazvané "Letadélko Káně letí". Postavy zničehonic začaly vykazovat známky nejen zcela iracionálního chování, které s pudem sebezáchovy nemělo nic společného, ale také pro mě zcela nepochopitelných reakcí některých postav na danou situaci. Režisér se tu změť zmatku neustále pokoušel zachraňovat nadhledem, ale ten mu nikdo při jeho kvalitách nesežral. Z hereckého hlediska z toho vyšel se ctí pouze Rufus Sewell v roli režiséra reklamních spotů a ostatní byli jen pouhými statisty, které režisér někam postavil a něco (pohybového) po nich chtěl, ale je to velká škoda, když mnozí z nich mají herecký talent, ale tentokrát ho nemohli uplatnit kvůli nezvládnuté režii v těch nejzákladnějších bodech, jako je cit pro vedení příběhu, případně jeho gradaci, natočení alespoň průměrné akční scény, nad kterou se neošklíbnete, nebo dodržet pravidla akčního žánru, který by se v žádném případě neměl lavinově sesunout do nechtěné komedie. Dalším prohřeškem bylo, že se film nevěnoval zápletce tak, jak měl a zbytečně se dlouhou dobu na ni připravoval, až ji takřka upozadil. Extrémní kaskadérské kousky byly zpočátku fajn, ale vyplnit jimi víc jak polovinu stopáže nebyl dobrý nápad, když po technické stránce film moc dobře nevyhlížel. A hlavně, pořád je to film a neměl by se z větší části pojmout jako přehlídka bláznivých triků v rámci zimních sportů. Navíc, tímto způsobem tmelit film, který téměř nedržel pohromadě především v akční části, bylo opravdu poněkud přestřelené. Jde zřejmě o jeden z přešlapů Christiana Duguaye, kterých ve své filmografii nemá zrovna málo. Jen mě zajímalo, kde byl ten slibovaný adrenalin. Ten asi pláchl do jiného filmu. Jak to tak vidím, pláchlo s ním i všechno ostatní, co dělá dobrý film dobrým filmem. 20%(21.5.2014)

• - Závěrečné titulky začínají nápisem "To Werner" - Werner Koenig zemřel v lavině, když v roce 2000 pracoval na tomto filmu. (HappySmile)