Hladina adrenalinu

Súboj života so smrťou

Akční / Dobrodružný / Thriller / Krimi

Velká Británie / Německo / Lucembursko, 2002, 90 min

• Horak

Béčko jak sviňa, totálně dementní film, kerej měl jít rovnou na video. Příšerné herecké výkony a spousta velmi toprného adrenalinu bez ladu a skladu a do toho jugoslávský, či jaký, jenerál, kerej chce ovládnout svět. Ještě že sou tady týpci, co to tak svěle uměj na prknech a lyžích a totálně ho přechčijou.(7.2.2007)

Docela jsem se bál nudy plné trapných klišé, ale nakonec film celkem příjemně utekl. Když už se zdálo, že zápletka s natáčením adrenalinové reklamy začne nudit, nastoupil motiv s ukrývajícím se válečným zločincem. Narozdíl např. od filmu Torque: Ohnivá kola se Hladina adrenalinu bere smrtelně vážně. Jsou tu sice vtípky pro pobavení, ne však pro zlehčení děje. Do kolen vás rozhodně nedostanou, lehký úsměv na tváři ale občas vyloudí. Lze možná filmu vytknout, že jde jen o sérii videoklipů pospojovaných jednoduchým dějem. Ovšem právě tyhle adrenalinové sekvence film oživují a jednoduchý děj zachraňují. Rozumná délka o necelé hodině a půl je přesně tak akorát (kdyby ale tvůrci dostali za úkol to celé stáhnout na hodinu, byl by film ještě nabušenější :). Možná jsem nenáročný divák, ale mám tenhle žánr rád, proto jsem byl s filmem spokojen. Ovšem podruhé se na něj zase koukat nebudu, Hladina adrenalinu je přesně ten typ filmu, na který se radši podruhé nepodívám, abych si dojem z něj nezkazil.(22.8.2006)

• Lima

Adrenalinových momentů si tu za celý film užijete asi tak čtvrthodiny, zbytek je naprosto nudná vata s debilními fórky, které se snaží působit cool, jako že jsou pro mladý. Napínavé chvilky má dodat střetnutí s bosenskými zločinci, ale napětí se nekoná, jenom strašlivá nuda. Dokoukal jsem to jenom díky nastavenému dvojnásobně rychlému přehrávání na MV2Playeru, jinak by se těch 100 minut nedalo vydržet.(11.10.2003)

• choze

Christian Duguay je zdatný filmový (EXPLOZE, SCREAMERS, HON NA ŠAKALA) a televizní řemeslník (JOHANKA Z ARKU, HITLER: VZESTUP ZLA), ale tady se mistr tesař po slabém UMĚNÍ BOJE už podruhé utnul. Problémem obou filmů je slabý scénář, postavy, o které se nestaráte, místy sice snaživá (úvodní seskok s padáky do vodopádů s nájezdy na displeje kamer jednotlivých účastníků), ale celkově uspávající režie a nedostatek akce. Výsledkem je pak nuda jako trám. HLADINĚ ADRENALINU hrozně dlouho trvá než se rozběhne a pak zase příliš rychle skončí. Kousky adrenalinových šílenců mě nijak z židle nenadzvedly a oni samotní mě krajně iritovali svým idiotským chováním. Takže pokud si chcete dát dobrý vysokohorský akčňák, sáhněte radši po o dva roky starším VERTICAL LIMITU nebo rovnou po CLIFFHANGEROVI a pokud chcete akčňák zaměřený na adrenalinové sporty, jděte do BODU ZLOMU nebo ZÓNY ÚNIKU. Tohle je fakt ztráta času. Dvě hvězdičky za jako vždy úžasného Rufuse Sewella, sladkou Bidget a za krásné vysokohorské prostředí.(14.6.2006)

Když jsem se díval, tak jsem si říkal, jaké by to asi bylo, kdyby dostali dost peněz na nějaké ty triky, áčkové herce a lepší kameru. Dokonce mi přišlo, že šetřili i na munici, protože za půlku filmu padne snad jediný výstřel, ale ejhle, jejich rozpočet byla půlka rozpočtu Společenstva prstenu. Takže buďto tunel, nebo hrozné rozhazování. Každopádně pro odpočinek, jako relaxaci po něčem chytrém, to snad špatné není. Ikdyž by se rozhodně našly lepší věci.(20.4.2010)

• - Závěrečné titulky začínají nápisem "To Werner" - Werner Koenig zemřel v lavině, když v roce 2000 pracoval na tomto filmu. (HappySmile)