• Kryton
  ***

  Film to dnes není nijak násilný,šokující , ale spíše zábavný. Kde jinde uvidíte Vaculíka zpustlého jak týden po výletu pražskými hospodami. Krampola tak mega drsného , že je radost vidět jak každý odletí jen díky jeho pohledu. Naivistickou čecho-američanku , která sype moudra (vy ste tady všichni tak cynický!) a pak nosí bouchačku u pasu. Bitku skinů s cikáný , která je dnes docela realistická a v ulicích jí máme taky ( no né , že by Olmer stál za tím vším humbukem kolem Janova?!). Začátek 90tek byl u nás divokým východem , kdy každý si bral co chtěl a co chtěl. Akce je zde béčkově směšná ( ten film v bedně byl více akčnější než cikani se samopalem) , dialogy postrádají vše , postavy prošumí (kdo byl kdo si nebudete pamatovat už po minutě závěrečných titulek) a do toho je tu výfukomrd ( měl by zkusit trojku s wartburgem a liazkou!). Objektivně bych to poslal do odpadu kam to patří (odpad tehdá , odpad ted) , ale takovou srandu jen tak nezažijete.Za 20 let se tomu budem smát ještě více. Klasika české komedie a zrod českého Uwe Bolla!(27.11.2008)

 • Rakosnicek77
  **

  Tohle bylo tak děsivě blbé, až to bylo na tu dobu zajímavé. Ivan Jonák ještě jako boss, přitroublej Vaculík a drsňák Krampol, drsnej tak maximálně jak 3 šmirgl :-) Tupý děj, nelogické zvraty, ale atraktivní to bylo, lačný porevoluční divák bažil po akci, mafii, prostituci a tomu všemu co on sám nikdy mít nemohl...(28.12.2014)

 • castor
  *

  Rozpačitá heroizace investigativních novinářů, komediální choreografie pěstních soubojů, vypíchnuté veškeré nešvary tehdejší doby (odvaha tvůrcům nechyběla) nebo bez debat otřesné dialogy. To je jen několik postřehů z mnoha, kterých si všimnete při sledování krimi omylu a ještě k tomu hledáte ta správná vulgární slovíčka!!(26.5.2008)

 • Vojcl
  **

  Je to tak 2 a půl... Na jedné straně velice ojedinělý projekt v historii české kinematografie s výtečnou hudbou a na české poměry velkým množstvím akčních scén, avšak se silně nedotaženým scénářem, chatrnými hereckými výkony a hrozně špatnou kamerou... Panu Olmerovi rozhodně nemůžeme upřít snahu, že snad jako jediný český tvůrce se snaží natočit něco nového a originálního, ovšem jako režisér většinou selže na celé čáře a jeho jinak dobré nápady vyšumí do prázdna...(11.3.2006)

 • MrCreosote
  **

  Pokud bylo cokoli v tomto filmu myšleno vážně, měli by se tvůrci Nahoty na prodej uchýlit k natáčení německého sadomaso porna. Na úrovni výplachového béčka to nicméně funguje znamenitě, obzvlášť investigativní pobuda v šusťákovce Lukáš Vaculík nemá chybu a Jiří Krampol si tak moc snaží hrát na detektiva z drsné školy, až mu tu jeho křečovitou kreaci ze soucitu začnete věřit. Jako studijní materiál o době raného českého kapitalismu k nezaplacení, jako seriózní příspěvek české kinematografii na úrovni hereckého umu Jiřího Pomejeho.(13.2.2013)

 • - Inšpiráciou pre natočenie filmu sa stala dobová reportáž Josefa Klímu v týždenníku Reflex, v ktorom vyšiel článok o prostitútkach a ich pasákoch. (Jello Biafra)

 • - po uvedení snímku se uvažovalo se o pokračování s pracovním názvem Smrt na prodej. K jeho realizaci ale nedošlo. (Cherish)

 • - Zábery pornofilmu, ktoré sa objavujú vo filme boli z videokaziet, ktoré pre natáčanie zapožičali niektorí členovia štábu. (Jello Biafra)