• Visáč

"Stap, ju fakers! Co to děláte s máj biznis pártner?" Frajerský Vaculík si zapaľuje jednu od druhej, Krampol rozdáva kopačky á la Norris a cigoši mrdajú do výfukov. Nesmie chýbať záverečný masaker ako vystrihnutý z amerického video-béčka: samopaly, litre krvi, granáty. To ma poser. Porevolučná debilita jak hrom.(6.7.2011)

Tendenční faktory ve filmu jsou ty nejlepší. Nikdo v době uvedení je nevidí, ale po letech zůstanou trčet jako torzo vzpomínek. Nahota na prodej je bez okolků neskutečná kravina vyvolávající přinejmenším nechuť k Olmerovi. Rejža si bere nesmrtelnost za několik věcí 1) Impotentní scénář, který je na ručník po deseti minutách. 2) Obsazení toho nejhoršího, co ujíždí už v komediích, natož v dramatu (hlavně drsňák Krampol potěšil mé cynické já) a nakonec trapně nevyzrálá režie - uboze snaživý copyright stylu "to jsem někde v USA viděl, to je někde u nás a tohle tu ještě nebylo". A pak se mi divte, že jsem se tak bavil! Tenhle film je panoptikum všeho zmatku devadesátých let, ukázal nám zvrácený pohled - netolerance, odkrytí zakázaného, chaos a především atmosféru počátku nových časů. Je to hrozný film, mizerná práce všech, ale je tak geniálně vsunutý do pokřivené reality, že je úžasným dokumentem doby. A to snad ani Olmer nečekal, budiž mu věčná sláva......(16.9.2005)

• Sandiego

Mé hodnocení sice zcela neodpovídá kvalitě díla, ale na druhou stranu, vypovídá nějaký porevoluční film lépe o době svého vzniku, o té vyšinutosti, do které se celkově naše společnost přechodně dostala? A nejde ani tak o notně nadsazený a žánrově posunutý obsah, ale především o samotný přístup autorů k problematice. Film má sice své nepopíratelné vzory, na druhou stranu je sympatická snaha vyjádřit se k otázkám dne, nesnažit se o světovost, když síly tvůrců evidentně nestačily. Jako béčkový film se všemi náležitostmi lze Nahotu přijmout - navíc ji neschází dynamika, její naivita přispívá k zábavnosti, nevídaný zápal drží film při životě. Přidanou hodnotou je určitě dobový odstup, jimž film jen získává na zajímavosti až neuvěřitelnosti. Nedivím se, že se televize zdráhají Nahotu odvysílat - je to ve všech stránkách naprosto nekorektní film - ve vztahu k romské menšině, v morálním nastavení hlavních figur, sadistickému řešení situací. To co v divokých devadesátkách hravě prošlo by v dnešní citlivé době způsobilo určitě vlnu nesouhlasu. V dějinách našeho filmu Nahota má své nepopíratelné a neopakovatelné místo, už proto ji přímo nezatracuji. Když navíc srovnám utrpení u Fialek, Soukupovských a sobotovských výplodů dobové kinematografie, tak tohle je přece jen pro mě vyšší liga.(16.4.2011)

• MrCreosote

Pokud bylo cokoli v tomto filmu myšleno vážně, měli by se tvůrci Nahoty na prodej uchýlit k natáčení německého sadomaso porna. Na úrovni výplachového béčka to nicméně funguje znamenitě, obzvlášť investigativní pobuda v šusťákovce Lukáš Vaculík nemá chybu a Jiří Krampol si tak moc snaží hrát na detektiva z drsné školy, až mu tu jeho křečovitou kreaci ze soucitu začnete věřit. Jako studijní materiál o době raného českého kapitalismu k nezaplacení, jako seriózní příspěvek české kinematografii na úrovni hereckého umu Jiřího Pomejeho.(13.2.2013)

• salalala

Ukrutný film, který se postupem doby stal kultem. V roce 1993 nikdo nevěděl, jak se mají točit akční filmy, takže se Olmer a spol. nechali inspirovat béčkovými (a nižšími) kategoriemi amerických filmů a stvořili tohle. Jediný Krampol pochopil, jak tu roli hrát a nebral ji vůbec vážně a má tu tedy nehorázné hlášky ("Ty vole, máš Sorbonu, ne? Z Valdic" - "Hovno, vysoká škola SNB"; bitka v hospodě, cikán: "Co je, gážo?" Krampol: "Nic, gážo."), ani ten Vaculík tu nevypadá nejhůř. Akorát ta Kája Třísková je úplně tragická, neumí hrát ani mluvit. Bravurní bitky, kde všichni čekají, až na ně někdo vyskočí nebo jim dá po hubě. V neposlední řadě je tenhle film úžasně politicky nekorektní a divím se, že se dostal do kin. Dneska by to neprošlo. No a Jonák jako šéf mafie? To je třešnička na dortu. Česká pornodetektivka s trapným scénářem je kultovní a určitě stojí za to ji vidět. Bohužel to tvůrci mysleli zcela vážně. Divoký východ v Praze. 10%(31.3.2010)

• - Film navštívilo v kinech 866 657 diváků a vydělal 17 501 841 Kč. Statistika vydáná 1.11.2008. (Pumiiix)

• - V dobe uvedenia vyšla aj knižná predloha filmu. (Jello Biafra)

• - Jiří Krampol v tomto snímku ztvárnil roli bývalého policisty. Úlohu policisty, resp. příslušníka VB ztvárnil v seriálu Malý pitaval z velkého města (od r. 1982), kde ztělesnil postavu poručíka Libora Krejcárka. (majky19)