• Visáč

"Stap, ju fakers! Co to děláte s máj biznis pártner?" Frajerský Vaculík si zapaľuje jednu od druhej, Krampol rozdáva kopačky á la Norris a cigoši mrdajú do výfukov. Nesmie chýbať záverečný masaker ako vystrihnutý z amerického video-béčka: samopaly, litre krvi, granáty. To ma poser. Porevolučná debilita jak hrom.(6.7.2011)

• MarekT

Tento pokus o akční film je bohužel naprostým paskvilem (od tradiční značky Olmer a spol.), děj začne neuvěřitelně lézt na nervy, až jsem byl donucen dobrovolně se posunout o několik minut dopředu. Pozitiva bych našel v solidním hereckém výkonu Jiřího Krampola (i přes jeho tehdejší věk se mu povedlo v některých scénách ztvárnit detektiva věrně), hudebním doprovodu přesně zapadajícím do tohoto typu filmu a zobrazení reálií divokých porevolučních let - pro mladší ročníky, kteří v té době byli v plínách, rozhodně zajímavé, stejně tak jako určitá nadčasovost (pochod radikalistů, dialog tuším Jiřího Šolce s Oldřichem Navrátilem o morálním návratu starých časů). Negativa - tragický herecký výkon dcery Jana Třísky a samozřejmě nemohu opomenout cikána Fuka. Za pokus, výše zmíněná pozitiva a menší výskyt odpadovosti uděluji aspoň jednu hvězdu.(23.2.2009)

Myslel jsem, že to bude horší. Byl to sice film nezvládnutý z hlediska hereckého obsazení některých rolí, ale zase se po dějové stránce s ničím nepáral. Olmer s ním přišel v nevhodnou dobu. Otevřenost doby se tady ostatně nenosí dodnes.Tenhle film vyrukoval alespoň s něčím, co dnešním českým filmu chybí. Není totiž uhlazený a jeho režijní rukopis se vymyká běžnému standardu. 70%(24.11.2011)

VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ BY NĚMEL BÝT BRÁN JAKO RASISTICKÝ,ALE JAKO NÁZOR JEDNOTLIVCE. NEJSEM RASISTA. Nahota na prodej je kapitola sama o sobě. Jeden cikán v baru."Co je gáčo?" Krampol na to odpoví. "Nic gáčo." Dávám vysoké hodnocení,protože film se zas tam nesnaží přiblížit americe. Ubrusy na stole jako má moje babička,škodovky. Film nemá špičkové kaskaderské kousky a to je pro něj plus,protože tak působí více realisticky. Tvůrci si brali inspiraci zřejmě z jiných filmů zvláště coby záporných postav. V amerických filmech to bylo docela jednoduchý,asiati,černoši,rusové. Tady to byli romové ti špatní,film mi nepřipadá nijak k smíchu,spíše ti,kteří srovnávají americké akční film s filmem,jenž byl natočen v zemi,která byla zdržena totalitním režimem,snaha se více povedla a dialogy taky. Krampol. "Hele nech toho s těma píčama." Nevím,kdo slyšel píseň Červi v kině,její instrumentální verze je ta,která hraje při bitce skinhedů a cikánů a nebo v závěrečné přestřelce,v textu je hodně rasistických poznámek. Lou Fanánek Hagen zpíval dobře,stejně jako Machálková. "Žerem psi a nemáme vsi,zničený domy do Indie s rómy.""Fazolí hlavy,potoky lámy,hrdosti mladosti,čechosti jakosti,opičí na kosti,jsou tady jen hosti." Ale zpátky k filmu,takhle to nějak u nás chodilo a tak to bylo u nás natočeno.(24.1.2008)

• MrCreosote

Pokud bylo cokoli v tomto filmu myšleno vážně, měli by se tvůrci Nahoty na prodej uchýlit k natáčení německého sadomaso porna. Na úrovni výplachového béčka to nicméně funguje znamenitě, obzvlášť investigativní pobuda v šusťákovce Lukáš Vaculík nemá chybu a Jiří Krampol si tak moc snaží hrát na detektiva z drsné školy, až mu tu jeho křečovitou kreaci ze soucitu začnete věřit. Jako studijní materiál o době raného českého kapitalismu k nezaplacení, jako seriózní příspěvek české kinematografii na úrovni hereckého umu Jiřího Pomejeho.(13.2.2013)

• - Inšpiráciou pre natočenie filmu sa stala dobová reportáž Josefa Klímu v týždenníku Reflex, v ktorom vyšiel článok o prostitútkach a ich pasákoch. (Jello Biafra)

• - Martina Adamcová využila pro "live show" dublerku, resp. záznam skutečného live show z tehdejšího nočního podniku. (hippyman)

• - po uvedení snímku se uvažovalo se o pokračování s pracovním názvem Smrt na prodej. K jeho realizaci ale nedošlo. (Cherish)