Naprosto špičková česká podívaná. Jiří Krampol zcela ve formě a ve svém top fitness období, hláškuje zcela nekompromisně a bez přestávky, mlátí cikány, polyká fernety a zavináče. Kája Triska ve své jediné roli, též zcela bezpochyb pronese jedny z nejlegendárnějších vět polistopadové produkce. Vaculík, který celý film vypadá jako bezďák a Jirka Pomeje střílící z bazuky - bez diskuze. K tomu si přidejte milá camea typu Katřiná Winterová (EOST), Ivan Jonák, Roman Skamene či J.X. Doležal ("Chceš si zahulit.") a máte vystaráno. Korunu všemu pak nasazuje crossoverová hudba Onřeje Soukupa (s "rapujicím" Otou Klempířem) a úchyla, co šoustá výfuky. http://www.youtube.com/watch?v=H2oi-AS8iXc(9.1.2011)

Tak tenhle asi první a taky jediný dosavadní pokus o český akční film. Ted jsem to zkouknul a musím říct ,že to je docela dobrý. Ano taková byla doba a tvůrci se toho nebáli a šli do toho. Ano veksl skončil a začalo se obchodovat ze sexem. Je tu velice dobře zachycen problém romské komunity a lidská lhostejnost. Zajímavá je postava Ivana Jonáka ,který v podstatě hraje sám sebe. Neodsuzujme tenhle snímek je stejný jako ty americký jen po česku natočený. Neprávem to zůstává zapomenutý. Jsou tam dnes už legendární scény bitka skínu a romů, či závěrečná řežba cikánů na večírku kam je nepozvali.(30.10.2007)

• salalala

Ukrutný film, který se postupem doby stal kultem. V roce 1993 nikdo nevěděl, jak se mají točit akční filmy, takže se Olmer a spol. nechali inspirovat béčkovými (a nižšími) kategoriemi amerických filmů a stvořili tohle. Jediný Krampol pochopil, jak tu roli hrát a nebral ji vůbec vážně a má tu tedy nehorázné hlášky ("Ty vole, máš Sorbonu, ne? Z Valdic" - "Hovno, vysoká škola SNB"; bitka v hospodě, cikán: "Co je, gážo?" Krampol: "Nic, gážo."), ani ten Vaculík tu nevypadá nejhůř. Akorát ta Kája Třísková je úplně tragická, neumí hrát ani mluvit. Bravurní bitky, kde všichni čekají, až na ně někdo vyskočí nebo jim dá po hubě. V neposlední řadě je tenhle film úžasně politicky nekorektní a divím se, že se dostal do kin. Dneska by to neprošlo. No a Jonák jako šéf mafie? To je třešnička na dortu. Česká pornodetektivka s trapným scénářem je kultovní a určitě stojí za to ji vidět. Bohužel to tvůrci mysleli zcela vážně. Divoký východ v Praze. 10%(31.3.2010)

• castor

Rozpačitá heroizace investigativních novinářů, komediální choreografie pěstních soubojů, vypíchnuté veškeré nešvary tehdejší doby (odvaha tvůrcům nechyběla) nebo bez debat otřesné dialogy. To je jen několik postřehů z mnoha, kterých si všimnete při sledování krimi omylu a ještě k tomu hledáte ta správná vulgární slovíčka!!(26.5.2008)

První porevoluční pokus o akční film u nás. Tehdy ještě benevolentní slovník by dnes už byl považován za rasismus, ale myslím, že režisérovi Olmerovi se podařilo zachytit prostředí doby velice dobře. Pravda je, že Karla Triska už u nás pak žádný film nenatočila, ale určitě se jí hrálo velice dobře vedle takových hereckých bardů, jako je Lukáš Vaculík a Jiří Krampol.(24.9.2016)

• - po uvedení snímku se uvažovalo se o pokračování s pracovním názvem Smrt na prodej. K jeho realizaci ale nedošlo. (Cherish)

• - Jiří Krampol v tomto snímku ztvárnil roli bývalého policisty. Úlohu policisty, resp. příslušníka VB ztvárnil v seriálu Malý pitaval z velkého města (od r. 1982), kde ztělesnil postavu poručíka Libora Krejcárka. (majky19)

• - Rozpočet filmu činil na tú dobu závratných 15 miliónov českých korún a ďalších 5 bolo použitých na monumentálny marketing. (Jello Biafra)