Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Modeman123

Tak tohle byl film jako víno. Jen postupem času lze náležitě docenit, jak věrohodná reálie počátku devadesátek vznikla. ()

charles3

Námět ****, scénář **, režie **, herecké výkony ** až ***, kamera ****, hudba **** a "song" L.Bílé ***** - ten mi zní v uších dodnes ()

LooX

Dosti rozporuplný snímek.Samotný námět není špatný a dal by se na jeho základě určitě na točit kvalitní snímek.Bohužel,sáhli tvůrci při inspirování filmy americké produkce po těch nejbéčkovitějśích béčkách a je to sakra znát. Krampol je neuvěřitelně nepřesvědčivý,možná až trapný,děj vcelku plytký... Možná že jako videofilm by byla Nahota na prodej v USA hitem :-) Na druhou stranu,tento pokus o český akční film dopadl na můj vkus lépe než jeho následovníci a hlavně působí jako nádherný a zcela reálný obraz republiky která se po čtyřiceti letech izolace od ,,normálu" náhle probudila do kapitalistického západního života. Možná je mé hodnocení nadsazené,ale podle mě si ho tento film zaslouží. A především je to asi poslední ještě aspoň trochu koukatelný film Víta Olmera. ()

PavHer

Odvážný pokus o zavedení akčních scén, násilí a sexu do českého filmu se moc nepovedl. Jeden bod za směšné scény s Krampolem ("Za Júlia, Fučíka" :), a druhý bod samozřejmě za individuum jménem Fuko :-) ()

chosan

Spíše hodně slabé porno než kriminálka či akční film naprosto nepovedený. A cikán co šuká výfuky no fuj! 15% víc si to nezaslouží. ()

Legi36

1-hvězdička je za Soukupovou hudbu a 2 hvězdička za herectví Vaculíka+Krampola.Film krásně ukazuje jak v porevoluční době přišel kde jaký žebrák z ameriky tak jsme mu lezli do zadku!!Film začal dobře,ale během natáčení musel režisér upadnout na hlavu,protože konec byl shit roku!!!Dále ,jenom Češi mužou obsadit do filmu retardovaného kriminalníka Jonáka!!To byl vrchol!! ()

Prusovka

Já mám ten film ráda! Když chci mít TV jako kulisu, častokrát si tenhle film pouštím a na svoje oblíbená scény, se vždy ráda podívám. :-) ()

Linsang

Jo, to byl masakr... Trochu se nám tu snaha o zápaďácký akčňák zvrhla v nechtěnou parodii. (Nebo to snad byla parodie chtěná?) Film nabušený na tehdejší dobu šokujícími scénami, které měly působit hrozně cool. Nejhustější byl Jirka Krampol ve své zelené bundě. Kam se na něho hrabe Dirty Harry :-) Dcerunka pana Třísky je poměrně netalentovaná herečka, ta se moc nevyvedla... Jedna hvězda za ten super drsnej plakát :-) ()

Johgas

Když jsem v roce 1993 ten film viděla, tak jsem si říkala, to snad nemůže být pravda. S odstupem času si říkám, že realita taková je. Ani jsem si nevšimla, že tam hrál JX Doležal, budu se na to muset podívat znovu. ()

datel13

I přes spoustu nezáměrně směšných scén a těžko uvěřitelných hlášek to rozhodně není směšný film. Klíma s Olmerem v rámci scénaře tlačí na pilu sžíravé společenské kritiky a nastavují s možná nechtěnou nadsázkou zrcadlo době, kdy bylo možné naprosto všechno. Tedy ne že by se u nás před dvaceti lety navzájem střílely gangy cigánských pasáků samopalama a bazukou, ne že by protagonisti (Vaculík a Krampol) mohli tak snadno najmout několik skinů a rozpoutat lokální rasovou válku… ale pokud by se porevoluční sociopolitická situace v naší zemi zvrhla o něco více než se ve skutečnosti stalo, mohlo by to dopadnout i takhle. V naprosto politicky nekorektním akčňáku charizmatický Krampol mlátí cigány, novinář Vaculík zaučuje oplácanou Američanku (nejen) do tajů porevolučního Česka, kolem obchází Ivan Jonák, pomlaskávají bufeťáci a jeden cigán klátí výfuky. I kdyby jen ze zvědavosti, tenhle film rozhodně stojí za to vidět. ()

tulakfelix

Skvělá auta, nahé ženy, sympatická a nedobytná Karla Triska. Skvělý pomník doby! (Jen ten žánr - krimi -ach, ach, vždyť je to spíš akční béčko, až céčko.) ()

tomas15

Chvíli před koncem jsem chtěl dát jenom tři hvězdy, zdálo se mi, že se tam oprcalo zbytečně málo vejfuků.. poslední scéna to ale parádně napravila =) a pokud to člověk nebere úplně vážně, musí uznat, že na naše poměry je to opravdu unikátní film! ()

pan_Bily

Já tomu říkám „první český akčňák“ :-) Úryvkovitě kousky už jsem v minulosti párkrát viděl, ale celé v kuse až teď. Snažím se na tyhle filmy dívat, a hlavně hodnotit, s jistou schovívavostí (proto jsem nedal odpad). Tahle porevoluční tvorba je poplatná době = tehdejším možnostem a mnohdy i snaze vytvořit za každou cenu trhák „amerického vzhledu“. A právě tahle snaha, která je zde hodně patrná, film nejvíc kazí, navíc z dnešního pohledu vypadá dost úsměvně. Těžko už říct jak se na to nahlíželo tenkrát nebo spíš jak bych na to nahlížel já. V roce 93 mi bylo 15 a několik let jsem neměl šanci, z různých důvodů, film vidět. Ale v 15ti bych to měl určitě za bombu :-) stačilo, že jsem patřil ve škole k "odpadlíkům" kteří to neviděli :-) A vidět to tenkrát v současném věku... těžko spekulovat. Myslím si ale, že kdyby to bylo pojato skromněji a místo „akčního erotického thrilleru“ to bylo na točeno jako „detektivní drama“, tak by to možná nemuselo být až tak špatný (na tehdejší dobu). Jeden můj kamarád to zhodnotil celkem vtipně a výstižně: „To je tak blbý až to je kultovní.“ Souhlasím :-) a i to je důvod, proč se to dnes tak těžce hodnotí. ()