Archer Monroe, patriarcha bohatej a politicky vplyvnej rodiny v New Yorku, zomiera. Jeho majetok sa rozdelí medzi členov rodiny. Dedičmi sú Catherine, jeho manželka, William, jeho mladší syn a politik, ktorý sa uchádza o znovuzvolenie, a Lauren, jeho staršia dcéra, manhattanská okresná prokurátorka. Rodinný právnik Harold Thewlis v súkromí ukáže Lauren ešte jedno posolstvo, ktoré jej otec zanechal. Archer Monroe na videu dcére hovorí, že jej chce zveriť tajomstvo, ktoré si musí vziať so sebou do hrobu. Nasmeruje ju do tajného podzemného bunkra na rodinnom pozemku. Tam nájde zajatého muža, ktorý sa predstaví ako Morgan Warner a tvrdí, že ho tu väznia už 30 rokov... (TV JOJ)

BOURQUE

Vaughn Stein na to išiel celkom nádejne: postupne budovaný príbeh a postupné odhalenie jednotlivých kúskov puzzleho. Niekde v polovine sa mu to však trochu „vymklo z rúk“. Na vine je viac vecí. Medzi inými je to scenár (nie vždy je kompaktný a miestami dosť predvídateľný), nevypracovanie, respektíve nedokončenie, niektorých vedľajších častí príbehu (napr. súdne pojednávanie) a absencia skutočne silného a prekvapivého momentu. Záver by sa dal zvládnuť určite lepšie. Lilly Collins a Simon Pegg (zaujímavá premena) sú z hereckej stránky viac-menej v pohode. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

anatheman

Ačkoli snímku uděluji poněkud negativní hodnocení, ve skutečnosti není sám o sobě až tak špatný. Jde o to, že výrazné problémy nastanou až na konci filmu, který je zkrátka úděsně překombinovaný. Tím pádem v podstatě zjistíte, že jste se dívali cca hodinu a půl na píčovinu. Na píčovinu, která se zprvu navenek tváří jako slušná napodobenina Fincherova stylu. Úvod navnadí svým umným temně thrillerovým feelingem. K tomu zde máme cute Lily Collins a Simona Pegga, představujícího sázku na jistotu. Jenomže ten konec... Je prostě příliš přitažený za vlasy a k tomu nejsou spolehlivě vyřešeny některé linky (nebudu spoilerovat). A ani nebudu blíže rozpitvávat to, že se zcela jistě setkáte s určitým množstvím logických děr. Zkrátka snímku uděluji 2 tabulky čokolády. Nikdy více... ()

Acrobat

Temnejšia na jednom a pol twiste založená odvrátená stránka bohatej rodiny, kde dvaja z nich vymyslia, resp. realizujú plán, ktorý nemá zmysel. Veľmi nevhodne obsadená Collins (je len z titulu postavenia, nie herectva) rozplietla svoju minulosť, ktorá nebude pekná a režisér to taktiež vidí temne. Nemožno povedať, že atmosféra nie je miestami príjemne mrazivá, a keď je noc, tak je skutočne noc. Niekto v tom môže vidieť vzdialenú variáciu Oldboya. Jediným víťazom a to suverenným je Simon Pegg, ktorý v podstate nemá chybu a pozerá sa naň priam túžobne. Skvelá zmena, hromada emočných výrazov a mrazivá hra. Nevýhodou je, že po konci ak všetko zistíte a pozeráte na vatru kdesi hlboko v lese, v podstate ten film nedáva žiaden zmysel. (videné 08.02.2021, BDip) ()

Mamlas

Mladá holka, nevím proč ji vsadili do role státní zástupkyně, 'zdědí' chlapa uzavřeného v bunkru. Ten jí valí klíny do hlavy, ona mu to žere a pustí ho na svobodu. Za celou tu dobu se ve filmu nestane vůbec nic zajímavého. Takže prvních 88 minut můžete přeskočit. Zbylá čtvrthodinka je rozuzlení. Rozuzlení je laciné, blbé a nezajímavé. To můžete také přeskočit. Pokud jsem dobře počítal, není se vlastně na co dívat. (16%) ()

Pitryx

Je to strašně pomalé a ukecané. To já nemám rád. Ale kupodivu jsem se vydržel dívat na celý film bez posunu, jen jsem stále koukal na čas a nemohl se dočkat konce. Musím tedy uznat, že snímek ve mne vyvolal zvědavost a za to mu musím tu dvacítku dát. ()

a0001

Pegg prekvapil, preňho nezvyčajnú rolu zahral výborne a tak isto mladá Collins. Nápaditý, atmosfericky thriller so skvelou zapletkou a mindfuck tajomstvom. Podľa hodnotenia na csfd som čakal brak. Omyl! ()

Heywood

Zůstavitel pověřil dceru výkonem odkazu bez vysvětlení. Na tom je celý film o svaté a hloupé právničce postaven. Rozuzlení je o psychopatech a nenávisti, rácio tam ale chybí. Vyděrače si nikdo nepěstuje jako žampiony, zvláště, když je snadné se jich zbavit. A který vyšetřovatel nevyčká ověření totožnosti osoby podle otisku prstů a koná bez jistoty? Jen ten hloupý a takto působí celý film. Když Lily Collins hrála Sněhurku, nebo Abduction bylo to fajn, tohle si znovu nepustím. ()

Kushina

Dost jsem zvažoval, jestli dát 3*, nebo 4*. Buďme upřímní, to napětí a nevědomost byly takřka dokonalé. Kdo to je, mluví pravdu, proč tu je, vše co říká, vypadá jako pravda, je přesvědčivý, zkrátka, pravda se nezdá být jiná. Bohužel policie byla trochu víc pomalá (což musela, protože by ten film jinak stál za hovno, ale první chyba na světě), to že se Lauren vše dozvěděla pozdě byla spíš náhoda... Ale konec....Představte si že dostanete cca 27 mil. kč s možností na nový život (ačkoliv v pokročilém věku) a přesto se rozhodnete pro pomstu. Proč? Proč je prostě nezabil? Proč měl tu touhu se pak mstít? A největší poděl byl jak v tunelu mluvil jako ninja odevšad, ale zároveň nebyl nikde, to bylo až moc trapný. Jinak první 2 třetiny filmu pro mě byly takřka perfektní, poslední třetina 20%. 65% ()

veverysiak

Načisto precenený film, ktorý sa pozerača snaží silou-mocou zaseknúť na háčik akože tajuplného vyvrcholenia, nefunguje to, občas síce dôjde k náznaku záberu, ale rybky sa nedajú, ničmenej je interesantné vidieť Simona v úplne odlišnej podobe ako sme navyknutí, takže 30%. ()

Sunwheel

Prišlo mi to ako nasilu urobený film na propagáciu všetkého moderného, až nereálneho, pričom sa to zaobalilo do otrepaného námetu v blikajúcom sklade. Od začiatku viete čo asi bude nasledovať a nejaké to prekvapenie na záver vás vlastne ani neprekvapí. ()

Baru.Class

Slabota. Největším problémem bylo obsazení komediálního Simona Pegga do role vyšinutého magora, ze kterého měl jít strach, ale nešel. Navíc byl děj celkem předvídatelný a absolutně nijak mě nevtáhnul. Dávám jednu hvězdu, na víc to opravdu není. ()

McGuffin

Musíte být milující manžel a otec, abyste jako Dědictví, Inheritance, odkázal manželce milion dolarů, synovi miliony a rodinné firmy a dceři miliony dolarů, a jejího otce. Kterého pro ni celé ty roky schováváte zavřeného ve sklípku na zahradě rodinné vily a který po všech těch letech nemá větší přání, než se s dcerou setkat, hučet do ní a z vězení prchnout a možná se navrch ještě trochu pomstít. Nebo vás to musí napadnout jako scénář, jak se to přihodilo Matthewu Kennedymu. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()