poster

Cyber City Oedo 808

 • Japonsko

  Cyber City Oedo 808

 • Japonsko

  サイバーシティOEDO808

 • USA

  Cyber City Oedo 808

 • USA

  Cyber City

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

Japonsko, 1990, 3x45 min

 • Terva
  **

  L. P. 2808 se začne odvíjet příběh tří trestanců, kteří " vyfasovali " celkem 980 let vězení. Sengoku - Syunsuke 375 let, Merill - Yanagawa 295 let a Gabimaru - Rikiya 310 let. Pro ulehčení trestů přijmou práci jako lovci zločinců. Kreslená úroveň filmu je docela slabá a je zde dost temných zákoutí, kde toho není moc vidět. Kreslené osoby jsou na lepší úrovni než jejich okolí. CITÁT : Hvězdy nejsou příznivě nakloněny. Hudební a zvukový doprovod je naprosto zoufalý a mimo úvodní rockové písně nestojí za nic.(6.6.2010)

 • klerik
  ****

  Príjemná záležitosť. Pôsobí animáciou príjemne "zastaralo" a má zaujímavé moderné témy. Trojdielny seriál je trochu zvláštny útvar, hlavne keď príbehy sú v podstate dosť jednoduché. Celé je to tak trochu obyčajné a až na konci to má náznak nejakých hlbších emócií. Ak si však uvedomíme, že to vzniklo pred GITS, je to veľmi zaujímavý počin. (Na druhú stranu super Akira vznikla skôr). Jediným "vážnym" mínusom môže byť dabing, ktorý sa snaží kopírovať japonskú rečovú úsečnosť. Odporúčam, hlavne ak nemáte prehľad v novších žánrových peckách...(1.9.2009)

 • Subjektiv
  **

  Tři zločinci přinucení k práci pro policii, tři ženy pro ně, tři příběhy, v kterých jiní zločinci používají nejmodernější technologie informatické, kybernetické a genetické. Tři proměny člověka v něco nelidského vlivem těchto technologií. Antiutopická klišé vize o odlištěném světě bez přírody. Plno soubojů, japonské tvrdší hudby konce 80. let, primitvní zápletky a čekaných konců, ideově shodných (SPOILER - člověk připravený o lidskost již nemá naději, končí proto tragicky - KONEC SPOILERU). Postavy, které spíše vypadají než jsou. Silné ** za slabý seriál.(10.8.2009)

 • GigaPudding
  ***

  Tři zločinci, kteří se výměnou za snížení trestu dají k poldům a jejich tři příběhy, kde v každém hraje hlavní roli jiný z nich. Chvílemi to vypadá silně cyberpunkově, chvílemi jenom obyčejně, ale ve všech chvílích nevýrazně, protože hlavní postavy jsou jen takový mix všemožných jiných známých postav a nejsou nijak pořádně vykreslené, takže prostě jen existují jako nějací posunovači příběhů, které jsou ale taky dost takové obyčejné a vycházející z takových těch typických policajtskozločineckých klišé v cyberpunkovém prostředí. Prostředí města ale často vypadá jen tak ploše a normálně, takže se nakonec nic zvláštního nedočkáme ani od postav, ani od okolí a jen od jednoho zloducha se dočkáme něčeho zajímavějšího, co ale bylo zpracováno líp jinde :). Zvlášť u postavy Bentena mě mrzelo, že je stejně plochá jako zbytek. Výsledek teda nic extra, obyčejné průměrné ***.(9.8.2010)

 • destroy83
  *****

  Vynikající anime, které na stopáži dvou hodin nabízí tři samostatné příběhy, ve kterých se postupně blíže představí tři cyber policisté (zločinci, kteří dostaly šanci snížit své tresty ve službách města Oeda). Jejich služba je však smrtící, při nesplnění úkolu či obratu na stranu zločinu jim hrozí odpálení hlavy výbušnými obojky, kterými je vybavila cyber policie. V jednotlivých příbězích se dočkáme složitého vyšetřování, kvalitních bojových scén, dokonalého ztvárnění zrady a pomsty, spiknutí tajných složek a tématiky upírství. V celé minisérii je vše dokonale rozloženo, takže se divák nemá šanci nudit a je příjemně vtažen do cyber punkového světa. Navíc animace je zde na vysoké úrovni. Neváhám udělit plný počet.(23.3.2009)