Epizody(3)

V roce 2808 se stávají 3 chytří zločinci, kteří si odpykávali v nejmodernějším vězení svůj trest, členy zvláštní policejní jednotky výměnou za možnost snížení doby strávené za mřížemi. Díky zvláštnímu obleku začíná trojice bojovat s technologicky vyspělými zločinci, na které jsou normální policejní složky krátké. Ale pokud naše trojice neuspěje nebo se pokusí o útěk jejich obojky s výbušninou explodují, čímž se stane město bezbranné! (oficiální text distributora)

Lapacka

Jako výplň nudného večera celkem ok, ale čekal jsem trochu jiskrnější podívanou. Děj trochu málo propracovaný, kulisy sice efektní, ale odpovídají roku 1990, kdy to natočili. Vtipná je ta postava komisaře v pozadí, ale té je tam zas trochu málo. DVD z Levných knih v Olomouci, cena 7 Kč. ()

Puol

Žiadne prekvapenie sa nekonalo, ale tak nijak som od tohto sci-fi anime dostal to, čo som očakával. I keď až druhej a tretej časti. A čoho som, sa dočkal: cyberpunkové prostredie, pochmúrne prostredie i postavy, oldschoolová animácia a trošičku tej romantiky vyváženej krvavou brutalitou. ()

Dr.Cilka

Putave 3 pribehy zasadene do buducnosti, velmi podobnej svetu GITS, no ani zdaleka sa nejedna o tak prepracovanu zalezitost. Kazdy pribeh sa zameriava na jedneho z troch hrdinov, odsudenych "cyber-zlocincov", ktori su nuteni spolupracovat s policiou a lovit "svojich". Kazda postava je specificka, no ziadna z nich nejak sympaticka. Kvalita jednotlivych pribehov postupne mierne stupa (aspon u mna tomu bolo tak), a spracovanie nezahlti zbytocnymi informaciami, takze vhodne aj pre menej narocneho divaka, ci ako jednohubka pred spanim .. :) ()

pekas

Neznaje zakoupil jsem s nadějí, že to bude snad solidní anime. Překvapen konstatuji, že je to SKVĚLÉ anime a to i přes dnes už starší datum vzniku. A nadšen zakončuji naprosto zaslouženými pěti hvězdami. ()

x_ander

3 skvěle promyšlené charaktery, 3 příběhy, 3 díly anime minisérie. Dostala mě hlavně celková atmosféra, kterou ja osobně nazývám "hard-scifi", tzn. těžce depresivní svět budoucnosti, který ale diváka hodně láká a drží jeho pozornost na maximu. Trochu mě mrzí, že se všemi díly moc nevinula linka nějakého společného děje, *SPOILER* a že se na konci třeba neřešilo něco ve stylu, jak se hrdinové zbaví obojků apod. Být ještě další tři díly, tak dám max. ()

jack_scott

Vynikající dílo tehdy teprve se rozjíždějícího se Kawajiriho, které celke výrazně ukazuje směr, kterým se bude v budoucnu ubírat. Motiv tří hlavních hrdinů ve třech povídkách, v nichž se člověk dozví dost nejen o aktuálním hrdinovi, ale také zajimavé detaily o ostatních, je sám o sobě zajimavý. Náměty jednotlivých epizod sice nejsou v rámci anime nějak extra vyjmečné, to se ale ani nedá čekat, protože je to poměrně raná tvorba. Ale fungují velice kvalitně, takže lehký nadprůměr- až na občasné prvky pro Kawajiriho typické, které jsou prostě super. Jediné co to tochu sráží by mohlo být provedení města a reálií doby, v nichž se snímek odehrává – ačkoliv je plně poplatné době vzniku a tahle záležitost se dá obecně vytknout prakticky každému filmu o budoucnosti…. „Nedostatek invence a fantazie“ tedy není nijak markantní a není to závažnější problém. Spíše obecně snižuje hodnocení obecně nepřítomnost nějakého hlubšího ducha filmu, respektive lehkosti s jakou většina filmů s maximálním hodnocením příchází. Proto dávám snímku „jen“ **** a 80%. ()

spawnxp

Pokus o "dospělej" animák co zas tak moc "dospěle" nevyšel. Ale zase - je to starší věc, v tý době temnej cyberpunk nebyl tak běžnej... Celkem příjemný překvapení z levnejch dvd. ()

inuyasha

Výborná koupě za 50 Kč ve stáncích. Klasická škola cyberpunkového anime, které se nejvíce podobá Akiře. A opravdová škoda, že nevzniklo více dílu, ale i v tom spočívá krása tohoto kousku. Každý díl, je totiž věnován převážně jedné ze 3 hlavních postav. ()

DiableBlanc

Já většinou anime tak moc nemusím a neříkám, že tohle je nějaká super bomba ...ale na nudný večer hezké zpříjemnění :) ()