Kirkův přítel Gary Mitchell se promění v božskou bytost. (SkyShowtime)

PeteBuck

Star Trek dostal druhú šancu, vznikol druhý pilot a legenda mohla konečne začať. Chvalabohu. Mne sa páčil aj pilot s názvom Cage, ale tento je predsa len lepší. Parádna zápletka, záporák, ktorý sa vyvinie z Kirkovho kamoša, tým pádom riešenie ťažkej dilemy, zabiť či nezabiť kolegu a kamoša, aby sme sa zachránili? Podľa mňa parádna časť, kde odznela slávna veta: "Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne." Ešte sa tu síce neobjavil Dr. McCoy a iní, ale už teraz sa to začalo veľmi pekne rysovať. Paráda. ()

eva1984

Tady jde krásně vidět,že kdyby se hodnotil každý díl zvlášť,měl by seriál mnohem vyšší hodnocení.Myšlenka je jako u většiny dílů dobrá,ale něco tomu chybí,možná dr.Mc Coy . Kirk a Spock se teprve sehrávají,je to prostě pilot! V seriálu jsou mnohem lepší díly,škoda,že tomu někteří nedají šanci. ()

Johny203

Star Trek sa dočkal aj druhého pilotu, vďaka Bohu zato, lebo inak by sme mali o fenomén menej. V porovnaní s pôvodným pilotom, The Cage, ale ťahá za kratší koniec. Posádka sa dočkala, takmer, kompletného obmenenia, ostal iba Spock. William Shatner je ale rozhodne lepšou a charizmatickejšou voľbou pre kapitána.   Do vysielania však táto epizóda išla až ako tretia, keď ju predstihli Past na muže a Charlie X. Oproti nim je táto epizóda omnoho filmovejšia s výraznejšou hudbou a je tiež akčnejšia. Na druhú stranu ešte tu nevidíme kompletnú posádku a nesedia ani niektoré, dnes už známe, fakty.  Príbeh o tom že moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne a nedokonalý človek ktorý nadobudol božskú moc, je s najväčšou pravdepodobnosťou skazou pre svoj celý okolitý svet, zaujal najmenej zo štyroch doteraz videných Trekiovských počinov. ()