Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 2

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

Jello Biafra

"Hele mámo, já ti z těch peřin udělám Himaláje". Vynikajúci herci, nezabudnuteľné hlášky, pohodová rodinná atmosféra a dojemné scény. Skrátka nestarnúca česká komédia zo života. ()

Pecival

Hodně šílenej film, kde divák sleduje jednu konstatní hádku různé intenzity. Některé scény a hlášky jsou dokonale vtipné, u jiných občas sakra zamrazí a přes velkou nadsázku je to svým spůsobem depresivní věc. Josef Šebánek byl strašnej frajer. Ale i ostatní herci jsou fajn, hlavně Marie Motlová. ()

venca163

Potom, co jsem náhodou narazil na dvojku, jsem si řikal, že si určitě musim pustit i první díl. Je to imho trochu horší film. Hogo fogo je taková celkově uvolněnější, obroušenější a milejší variace na daný téma - ty epizody tam chápu jen jako takový jemný přešlapy v jádru dobrých lidí. Tohle na mě působí tvrdě, škodolibě a občas je to chování postav prostě jen odsouzeníhodný a vůbec jsem se u toho nebavil. Ubohost syna mě navíc celkem dost provokovala. Buranství is state of mind - ve dvojce jako komedie, tady občas až jako námět k pláči. I úvodní scéna z lesa (nejlepší část filmu) pro mě svym závěrem ztrácí na roztomilosti. Update: Teď byla zas taková ubrečená karanténní neděle a zrovna to dávali, tak jsem to zkouknul znova. No a musim říct, že jsem to poprvý asi úplně nepochopil ;). (70%) ()

Maynard.

Jedna z nejpovedenějších českých rodinných veseloher. Naprostá klasika, kterou by měl aspoň jednou vidět každý. "Jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak si u mě mrtvej Homolka". A nebo " takle padnul tatínek, nééé, táákle padnul tatínek". Při každém podívání se směju, že se za břicho popadám :o). Kam se na to hrabou americké "komedie" . ()

ranp

Celou trilogii mám rád, ale jednička je přece jen nejlepší. Film je vtipný, má příjemnou atmosféru, je tu spousta zapamatovatelných (a i pár nezapomenutelných) hlášek. Hodnotím bez váhání *****! ()

Thurin

Klasická trpká komedie konce šedesátých let, pokračující v nastoleném trendu předchozích filmů trojice PPF. Papoušek skvěle balancuje mezi hořkostí a jemností, která graduje závěrečnou taneční scénou. Film se rovněž může pyšnit velmi dobrým hereckým obsazením (přestože jde o neherce, málo známé herce či nefilmové herce) a velkým diváckým zájmem, což nejspíše dokumentuje trefnost i jemnost, s kterou Papoušek snímek vede. ()

Sdoom

Člověk se tomu směje, ale když se zamyslí, tak si uvědomí, že spoustu situací zná z vlastního života a smích tak trošku přejde. I když je pravda, že takový extrém, jako jsou Homolkovi, asi úplně obvyklý v našich luzích a hájích nebude. Každopádně kdybych měl být součástí této rodiny, tak si asi po prvním dni hodim mašli a šmitec. :-) Krásně je zde vystiženo takovéto klasické české nadávání a stěžování si jen proto, aby řeč nestála. Některé hlášky opravdu stojí za to, a tak 4 hvězdičky dám s radostí. ()

dita.krizova

"Povídám, shodit tak 50 kilo, úplná baletka." Tohle mě baví, bavit bude a věřím, že nikdy ani nepřestane. Podle mě je to příkladná klasická rodinná komedie, taková pravá česká. =) ()

Angus

Jeden z nejlepších českých filmů! Komedie jak se patří. "Hele Ludvo, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej muž!" "Takový ponížení...." ()

Arkanoid

Ľudská hlúposť. Pri pravidelnom dávkovaní aspoň trikrát denne dokáže vzniknúť tuctový človek, ktorý dostane amok pre sústavné hádky o malichernosti a začne považovať svoj život za mizériu. Začne uvažovať, akú dieru do sveta mohol urobiť, keby sa nestaral o svoju rodinu, s ktorou zrazu nie je spokojný. Stávka na jednu kartu mi ukázala dosť, no burani mi stále nie sú sympatickí ako filmové postavy. Oslavu hlúposti mám radšej v „Hoří, má panenko!“ alebo v coenovkách. ()

insurgentes

První díl je asi vůbec nejlepší, protože tam není žádná kulisa, žádnej venkov ani hory, je tam jen ten poctivej žižkovskej činžáček (jak si to představuju) a obyčejnej den, kterej si postavy tvořej podle svých představ. Geniální! ()

herr_carter

"Ježišmarjááá mámo !!!".........Geniální Josef Šebánek a další herecká esa ve zřejmě nejpovedenější vícedílné československé komedii..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klúčik

Film, ktorý patrí k tomu najlepšiemu čo sa natočilo počas tzv. českej vlny. Úžasná atmosféra nedele v obyčajnej rodine. Nezabudnuteľná veta detí : " takle padl tatínek - ne takhle padl tatínek". 80%. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011