Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 1

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

Sipora

Čím jsem starší, tím víc oceňuji genialitu tohoto filmu. Malí čeští lidičkové s neuvěřitelně hloupými a banálními problémy, za nimiž se skrývají ty velké otázky o smyslu lidské existence a našeho pobývání tady ve světě ("Kde já mohla být, kdybych neztloustla!"). ()

Karkanoid

Komentáře typu: "Buranská komedie o buranech" a "průměrná studie českého maloměstského buranství" mi přijdou jako nepochopení toho, co film říká a jako neznalost životního stylu lidí okolo nás. Pro mě má film hrabalovský nádech a fakt, že herec Josef Šebánek polovinu textu improvizoval, mě neustále utvrzuje v tom, jak důležitý film to pro kinematografii je a jak bychom si měli filmů od režisérů jako Papoušek, Forman a Menzel vážit. Filmy, ve kterých je v popředí člověk u mě vedou. Jako film o buranech Ecce homo Homolka neberu. Beru ho jako film o pravdivém životě a o Češích, což se nám v mnoha směrech líbit nemůže, ale filmy by se o tom točit určitě měly. ()

Finskej

Jediná věc, kterou jsem nikdy nepochopil, je, proč je tento film veden jako "komedie" - správný label zní "naučný dokument". ()

Zagros

Trilogie Homolků je u nás považována za klasiku. Někteří ji nesnáší, hodně lidí ji miluje a většina ji má rád. Mě v mládí spíš štvala, pak jsem to kdysi viděl v dospělosti a dal čtyři hvězdy. Pro napsání komentáře jsem si ji ale musel zopakovat. Mimo pár nejznámějších „hlášek“ jsem si na moc nevzpomínal. Musím říct, že pro (dnešní) mládež to asi nebude. Film je postaven na tom, mít už něco za sebou, potkat pár podobných charakterů, zažít si několik podobných setkání, poznat podobné lidi a vyslechnout některé podobné dialogy. Celé to tak dostane další rozměr, kdy se můžete pousmát i nad tím, že tohle je přesně jak ten náš strýc s tetou. :-) Tím hlavním jsou dialogy… i když dialogy, především jde o hlasité hádky, které jsou často urážlivé, vyčítající, obviňující… nicméně pro nás byly velmi zábavné a často jsme se smáli. Vrcholem filmu jsou hádky Josefa Šebánka a Marie Motlové. To nebylo hraní, ale jednoduše část jejich života. Naprosto perfektní improvizace tehdejšího neherce Josefa Šebánka. František Husák a Helena Růžičková jsou také dobří, ale Šebánek je zastínil svou energií a temperamentem. Především díky němu jsou to hodně velké čtyři hvězdy. ()

Theraphosa

Úplně stejné,jako u nás doma:o).Rodinná komedie,která má své kouzlo i po tolika letech.Skvělá Helena Růžičková,vždyť o padesát kilo míň a může tančit balet. ()

wosho

Co o Homolkových ještě napsat? Snad jen to, že každý Čech je z části Homolka. Tak se Papoušek dokonale strefil do průměrné české rodiny. A navíc to skvěle napsal, zrežíroval a brzkonkurenčně i obsadil-však který z herců, či neherců kdy překonal svého Homolku. Nikdy!!! Možná tak jedině Helena Růžičková. Zajímavý komentář: ScreamJay ()

showxman

Český film o českých lidech, o obyčejných lidech. Hlášky, které přetrvaly po desetiletí utvěly v paměti nejednomu divákovi. Ecce homo Homolka je dobrou volbou na víkendové odpoledne s kafčem a buchtou. ()

I.AM.NOT

Tak typická česká malost a "hrdost" která je i po těch letech aktuální, podaná v nejvtipnější a zároveň nejrealističtější formě plná nesmrtelných hlášek. ()

Bohemák

Vznikne lepší komedie o netypicky typické české rodině? Asi těžko. Tady je 5 hvězdiček málo! Trochu mě překvapují některé komentáře: dovolil bych si poopravit: film se neodehrává během jednoho víkendu, ale během jediného dne a nikoliv v paneláku (ty tehdy teprve vyrůstaly). ()

Tydlidáš

10/10 - A příště pudu na fotbal, nebo se zas vožeru. A nebo pudu na fotbal a ještě se vožeru. A nebo pudu za děvkama!!!! Psychodrama, který rozjíždí tahle rodina je až tragicky realistický. Tahle rodina nemluví, ta na sebe prostě jen řve a dává si nezkutečnou bídu, ať už de vo odpolední výlet či výchovu dětí. Herecký výkony všech Homolkovejch jsou vskutku dokonalý a zejména Josef Šebánek podává na neherce brilantní výstupy. Například rozhořčené rozestlávání postele je vskutku nádherný... Tenhle českej klenot je nadupanej nesmrtelnejma hláškama, který sou krutý, ale fakt že ze života. Je to prostě paráda a tak mi řekněte co člověk vlastně potřebuje, jen trochu toho klidu a míru...=) ()

Paity

Je to až tak jednoduché, že je to vlastně dokonale geniální. Typická česká rodinka, která se pohádá kvůli neustlané posteli nebo cigaretám, které v pohodě kouří hned vedle svých dvou dětí. Že to nevypadá jako bžunda? Ale je a neuvěřitelná! ()

cab

Průměrná česká rodinka. Výpověď doby, a i v té dnešní má ledacos nabídnout. Dialogy jsou skvostně napsané a zahrané. 85% ()

Hanys_

Ten úvod v lese je parádní, pak v bytě už to začne trochu drhnout a ani hlášky starého Homolky to nezachrání. Ale na to, jaký jsem měl z filmu strach, to vlastně bylo pořád dobré. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011