Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 1

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

MistrTom

Povětšinou tenhle "buransko maloměšťácký" žánr nemusím, ale tohle je klasika. Josef Šebánek by zasloužil Oskara =o) ()

Fallstock

Obeznámení se s českou starší tvorbou, u mě probíhá velmi pozvolna. Až první díl z této komediální trilogie dávali minulý týden v televizi a rozhodla se tomu obětovat nedělní podvečer. Nelitovala jsem, ačkoliv tehdejší humor moje generace přece jenom tolik nechápe. Zváštní bylo, že se celý film odehrával v jednom bytě, vyjma úvodu v lese. Moc věcí mě tam zase až tak nerozesmálo, ale to řešení nepodstatného, bylo fajn. Herecké obsazení dodávalo filmu ten pravý komediální náboj a s úspěchem vyrovnávalo jednotvárnost příběhu zdánlivě obyčejného nedělního odpoledne. Uvidím, jaké budou další dva díly, a nechávám si pro hodnocení určitou rezervu. ()

Hugo1999

Nesmrtelný film! :-D Kdokoliv se na něj podívá a odmyslí si černobílé provedení, protože to je u některých lidí leckdy obrovský problém, vždycky v tomto filmu musí najít scény ze své rodiny!! Vtipné scénky ze života, kterému se každému z nás někdy museli stát... A to je přesně to kouzlo, které tomuhle filmu dávají punc nesmrtelnosti! A ještě! Čím víckrát se na film dívám, tím více mě překvapuje, co za detaily tam vždycky najdu. :-D ()

steews

Dlouho jsem tomuto filmu odolávala, myslela jsem si, že to bude největší slátanina a byla jsem opravdu překvapená onou parodickou sebereflexí... trochu moc bylo to, že se všechno vešlo do jediného dne, ale proč ne... milé překvapení a rozhodně to dobré z české kinematografie. ()

Dvyt

Naprosto nadčasové dílo tepající neduhy tehdejší společnosti, žel s těžkým přesahem do dnešní doby. Prakticky každý den potkám jednoho "Homolku". Kultovní dílo, které si pouštím minimálně jednou ročně. ()

Bodega_Bay

Trilogie Homolkových je dobrá díky hercům a Papouškovi a je dobrá jako absurdní film. Jestli se v samotném příběhu a chování představitelů někdo poznává, pak mi nezbývá, než šokovaně nechat spadnout bradu. ()

mcamino

To bylo světový... Klasika, kterou naprosto miluji. Přestože na filmech vždy nejvíc obdivuji děj a zápletky, tohle je pro mě skvost. A to je co říct. ()

Jarda68

Formanův dvorní scénárista Jaroslav Papoušek exceluje v roli režiséra mj.Formanových synů.Šebánek,Motlová,Husák i Růžičková předvádí neobyčejně působivě a hlavně vtipně jednu neděli v životě obyčejné české rodiny."HERGOT BÁBO OTEVŘI NEBO TI Z TĚCH PEŘIN UDĚLÁM HIMALÁJE":-)....90% ()

JB001

"Stát jsme my..." a na závěr rodina Homolkovic tančí na hymnu Evropské unie. A jakpak by asi volili Homolkovi dneska? Babiše, Okamuru nebo KSČ či ČSSD? Tento první díl jsem viděl mockrát a líbí se mi čím dál tím vic. Dokonalá sonda do typicky české rodiny ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011