Tenhle díl už je jenom dobrý. Oproti předešlým dílů mi přišlo, že neherci zde normálně hrají, zatímco předtím tam jen tak byli, jako by ani nevěděli, že je točí kamera.(29.11.2004)

Kdo si dneska neřekne, že jeho rodina jsou Homolkovi? Já občas jo:D Jo, je to sranda. Hodnocení: 60%(14.8.2008)

Treti dil je opet perfektni, ale humor je misty krapet odlisnej, protoze i kdyz tu jsou opet hadky, rodinka daleko vic drzi po hromade. Navic nic moc neresi mezi sebou, ale dohadujou se s jinejma rodinama a podobne. Nicmene vtipy a hlasky jsou opet perfektni, taky zasluhou obsazeni dalsich rodinek. Navic tu je perfektni noumovitej Hrzan a na okamzik se tu mihne Smoljak.(9.2.2008)

Kdysi jsem třetí Homolky považoval za nejslabší díl, ale s každou reprízou se mi líbí víc a víc a dnes už je považuji za lepší než ty předchozí a svým způsobem dýchající na záda i jedničce. Možná je to tím, že nesází jen na dialogy a působí tak svižněji, možná jsou mi sedmdesátá léta bližší a tak je to pro mě mnohé ještě víc ze života, možná svou troškou přispěla i skvělá vedlejší Hrzánova linka s nucenou křečovitě organizovanou zábavou a nesnesitelně nadšeným Dytrichem. To vše pochopitelně jako přídavek k další výživné várce skvěle rozehraných situací, dialogů a hlášek. A jako bonus navíc Růžičková se svým nezapomenutelným striptýzem.(17.1.2012)

Homolkovic potřetí, tentokrát na horách. Pořát neztrácejí vtip a "laskavý" český humor.(2.3.2005)

• - Vedoucí zotavovny Radost je pan Stanislav Dytrich, původním povoláním číšník, který byl zaměstnancem rekreačního domu Dukla v Praze. Tam se s ním seznámila a objevila ho filmová parta Miloš Forman s kolegy Ivanem Passerem, Jaroslavem Papouškem a Miroslavem Ondříčkem. Před kamerou se poprvé objevil jako prodavač piva u hořícího domu ve filmu Hoří, má panenko (1967). [Zdroj: ahaonline.cz] (alonsanfan)

• - Natáčeno ve Špindlerově Mlýně. Zotavovna Radost se nachází v č. p. 16. Špindlerův Mlýn. (M.B)

• - Iva Janžurová byla v době natáčení těhotná. (M.B)