V roce 1892 ztroskotá na pobřeží Austrálie loď. Neštěstí přežije pouze jeden námořník a mladá žena, Philadelphia Gordonová, která na lodi cestovala společně s rodiči. Její výchovy se tak ujímá přísný strýček Charles a teta Hester. Na cestu do nového domova se Philadelphia vydává společně se strýčkem Charlesem na kolesovém parníku po řece Murray. Zde se také poprvé setkává s charismatickým kapitánem plavidla - Brentonem Edwardsem. V roce 1984 získal seriál v Austrálii ocenění ve dvou kategoriích na Logie Awards. Předlohou k seriálu byl stejnojmenný román australské spisovatelky Nancy Cato. (mibara)

TroiMae

Svého času fenomenální seriál mého dětství, ale nostalgie nestačí na to, aby obstál v čase. Možná knižní předloha, původně trilogie. Ale sága dnes působí moc „televizně“, když hlavní hrdinka, se kterou trávíme roky od jejích –náct do středního věku, se nezmění, ani co do charakteru, ani co do účesu (snad od předposledního dílu si vlasy, většinou, svazuje). ()

dr.jacoby

Určite by to stálo za reprízu, tieto seriály, ktoré boli u nás vysielané v časoch mojej dochádzky na základnú školu boli snáď všetky kvalitné. ()

mira007

Australský seriál z osmdesátek, který se vysílal v Československu ještě snad za komunismu a působil jako zjevení se třemi atributy - exotika, parník, řeka. Dětská vzpomínka. ()

tradzedy

Jeden zo seriálov môjho detstva. Dychtivo som čakala na každú novú časť, prežívala všetko s hlavnou hrdinkou, nechala sa unásať prúdom rieky i Brentonovými očami :) Hudobne ma tiež očaril - mám naň tie najkrajšie spomienky. ()

Narciska

Je zvláštní vidět takhle „starý“ seriál očima současného diváka. Dnes působí trochu ošuntěle. Je hodně epický. Není ještě ovlivněn soudobou psychologizací a naturalismem. Děj si plyne klidně jako řeka a přitom je plný zvratů a uvíznutí na mělčině a ve slepých ramenech. Láska tam je také. Nesentimentální. Věcná a praktická. Opravdová a silná. Všechny vedlejší postavy jsou plnohodnotní lidé, zcela rovnoprávní s těmi, o kterých příběh je. Těšila jsem se na ty chvíle klidu, které otevře úvodní melodie, i na ten exotický nádech tamní filmařiny a krásnou australskou přírodu. ()

HonzaMag

Další z australských seriálů, který se mi vybaví z "dávných osmdesátek" tentokrát v čele s Sigrid Thornton. Tahle Australanka mne jednu dobu přímo pronásledovala - mihla se v řadě filmů a dalších seriálů - až jsem si říkal, že to snad ani není možné. Už tehdy jsem ji moc nemusel, přišla mi hrozně protivná, ale seriál nebyl špatný ... Vybavá se mi závody ve střihání ovcí a hláška "Žluťáci! Berou nám práci!" kdy místní dělníci stávkovali a zaměstnavatel je nahradil poslušnými asijskými spoluobčany.... ()

haWranka

Moc se mi seriál líbil. Ale mám takovou výhradu. I když mám v romantických počinech tak nějak ráda postavy arogantních a sebevědomých hlavních hrdinů, Brenton byl na mě přece jen trochu moc... Byl na Delly pořád děsně hnusnej, nechápu, co na něm viděla. Proto to nižší hodnocení. ()

topi80

Když jsem byl malý, stavěl jsem si loď Philadelphia ze všech stavebnic, co jsem doma našel. A když jsem na dovolené mohl vstoupit na palubu "parníku" na přehradě, byl jsem v sedmém nebi. Po téměř třech desítkách let zhlédnuto na Youtube. A verdikt? Ve všech ohledech pozitivní. Nadčasový seriál, který by byl v dnešní době ozdobou televizního prime timu. Děj sice nijak překotně dopředu neutíká, ale pozornost udrží a zvědavost, jak to bude dál, je silnější než u kdejakého díla s efektně vystavěnými spoilery. Všechny postavy jsem si hned oblíbil a žil nimi romantický život, který je však plný drsných nástrah nemilosrdné řeky. Trochu mně vadil smutek, kterým byly všechny díly protkány. Tvůrci nenechali hlavním hrdinům ani chvíli bez starostí, finanční problémy nikdy neustávaly a člověk měl pocit, že ta loď, kterou jsem jako malý tak obdivoval, nevydělala ani zlámanou grešli. Přesto nedokážu seriál nazvat jinými slovy, než jako krásný. Svou pozici, kterou si kdysi získal v mém dětském srdci, si se ctí obhájil a ještě mnohé přidal. ()

Mykhaluu

Ani tiohle mě nepřinutilo změnit názor na děs z Austrálie! :) Každopádně jsme byli v osmdesátých letech společně přikováni k jednomu TV kanálu! Taková národní jednota to byla.. :) ()

jessic

Hodnocení čistě z nostalgie. Ze vzpomínek se vynořuje jen neobvykle půvabná herečka, zajímavá scenérie a mile romantický příběh. ()

ariari

zdlhavym usmevom od jednej klapky k durhej hlavnej predstavitelky sa nesetrilo, az to niekedy pripominalo usmevnu plejadu, ktora mala nahradzat dej a zapletku..charakter filmu napodiv ocarujuci, na tu dobu nadherny relax, nuz ale velmi vela tem sa tam akoby nakuslo a v dosledku rozpoctu sa potom len niekam upratali po koniec dalsej casti, co uz by dnes asi prekazalo naprostej vecsine tu pritomnych nesmierne narocnych kritikov. Opravnene to napriek relax dojmu nema na viac ako 70%, ()

Kontryhelka odpad!

Tenhle seriál se mi nikdy nijak nelíbil. Ale v televizi tenkrát nic nebylo, tak tohle bylo takové zpestření, na které koukala celá rodina. Ta Philadelphia mi byla neuvěřitelně protivná a nemohla jsem na ní ani koukat. Prostě mi to kazila a od toho se asi odvíjela moje nechuť k celému seriálu. ()

J. K. Lister

Romantický dobrodružný příběh na březích Austrálie. Asi jeden z mála, který se mi v té době líbil. O životě začínajících Evropanů Australanů na novém kontinentu a jejich sporech a zlaté horečce, která v té době propukala. ()

ta*jemna*

Nedávno jsem si seriál asi po sto letech znovu pustila a byla jsem velmi mile překvapena! Ano, žádné složitosti žádný art, ale takový neobyčejně obyčejný krásný příběh... ()

Prepperka

Je to snad už 30 let kdy se to vysílalo u nás v ČR, ale v mé paměti přesto uvízl tak, že jsem nelenila a celý seriál si před pár dny stáhla a během dvou dnů zkoukla. Nostalgie byla velká. Kupodivu jsem si pamatovala ústřední podmanivou melodii i hlavní postavy, a dokonce, po těch 30ti letech, i některé události. Odpočinkový velmi příjemný film. Na dnešní dobu už je kvalita obrazu špatná, ale přesto stojí za zhlédnutí. Ta pohoda, klid, spolupráce, selský rozum a povzbuzení jít za svým za svým snem i přes obtíže, to už se dnes ve filmech vidí jen hodně vzácně. Takže potěšilo a zahřálo na srdci i na duši. ()