Jack McGurn (Dennis Quaid) musel vždy za své názory bojovat. Ale nikdy ne tolik, jako když se zamiluje do japonské Američanky (Tamlyn Tomita). Získá její srdce a přesvědčí ji, aby si ho vzala a založila s ním rodinu. Pak ale dojde k japonskému útoku na Pearl Harbor a Lily je spolu se svou dcerou a 100 000 dalšími Japonci uvězněna v internačním táboře. (oficiální text distributora)

mikhail

Veľmi zaujímavý film, ktorý zaujme nielen príbehom, ale aj hereckými výkonmi, výnikajúcou hudbou, slušnou kamerou a nadpriemernou réžiou. Dennis Quaid zahral profesionálne, ale najviac ma zaujali postavy japonskej rodiny, ktoré boli stvárnené decentne a podľa mňa realisticky. A tu patrí vďaka hercom na čele s Tamlyn Tomita. Doplnenie: Najprv som dal 4*, ale je to výborný film a celkové hodnotenie 70% tomu nezodpovedá, takže zvyšujem na 5*. ()

k.rakonos

Silný a poutavý příběh, výborné romantické drama zasazené do 2. světové války. Některé události ve filmu jsou i víceméně nadčasové, a to, že se i dnes musí zaměstnanci bít za svá práva a že často dochází ke kolektivní vině, kdy to nejvíce odnášejí nevinní civilisté. I dle minimálního počtu hodnotících tento 21 let starý film asi unikl pozornosti veškerých televizí i kina, přitom je to určitě velmi nadprůměrné dílo. Násilné odsuny Japonců - amerických občanů po Pearl Harbour se asi ani moc v historii nikdo neučil. ()