Navštivte ráj

• slovenský

Navštívte raj

Drama / Romantický / Historický

USA, 1990, 128 min

Když Japonsko napadlo v roce 1941 americkou vojenskou základnu Pearl Harbor, bylo tisíce japonských imigrantů, žijících v USA rázem postaveno mezi dva světy. Byli nuceni opustit své domovy a přestěhováni do internačních táborů. Na pozadí této neblahé historické události se odehrává příběh Američana Jacka a japonské Američanky Lily, kteří se do sebe zamilují a musí se potýkat s nepřízní osudu a hájit svou lásku. Alan Parker zde nedosahuje své pověstné zralosti a delikatesy, které jeho režie většinou má, ale i přes některé dějové nedostatky se mu podařilo výstižně vyjádřit odhodlaný boj za právo na svobodu, vlastenectví i loajalitu. Tento snímek patří mezi Parkerovi méně známější a samotné téma bylo ve světové kinematografii zpracováno jen velmi zřídka.(20.1.2010)

Zase jedna temná stránka historie! Stále se opakující, věčné téma: Deportace, internační tábory, příkoří páchané na nevinných, utrpení lidí, které válka a nenávist rozděluje! Ale také rodinná soudržnost a láska, která má sílu všechno překonat! Film mi dost sympaticky přiblížil japonskou, byť už dost amerikanizovanou komunitu v USA a její mentalitu.(3.1.2015)

Veľmi zaujímavý film, ktorý zaujme nielen príbehom, ale aj hereckými výkonmi, výnikajúcou hudbou, slušnou kamerou a nadpriemernou réžiou. Dennis Quaid zahral profesionálne, ale najviac ma zaujali postavy japonskej rodiny, ktoré boli stvárnené decentne a podľa mňa realisticky. A tu patrí vďaka hercom na čele s Tamlyn Tomita. Doplnenie: Najprv som dal 4*, ale je to výborný film a celkové hodnotenie 70% tomu nezodpovedá, takže zvyšujem na 5*.(11.12.2011)

Silný a poutavý příběh, výborné romantické drama zasazené do 2. světové války. Některé události ve filmu jsou i víceméně nadčasové, a to, že se i dnes musí zaměstnanci bít za svá práva a že často dochází ke kolektivní vině, kdy to nejvíce odnášejí nevinní civilisté. I dle minimálního počtu hodnotících tento 21 let starý film asi unikl pozornosti veškerých televizí i kina, přitom je to určitě velmi nadprůměrné dílo. Násilné odsuny Japonců - amerických občanů po Pearl Harbour se asi ani moc v historii nikdo neučil.(2.4.2011)

"Teprve když ztratíš sebeúctu, až potom nemáš opravdu nic. Chtěli jsme tady jenom normálně žít. Je to krásná země, stačí mít oči a dívat se. Ale najednou jsme si připadali jako slepci co nakukují přes plot." .... Dennis Quaid v roli Jacka byl tady vynikající stejně jako půvabná Tamlyn Tomita. Nejvíc na mě ale zapůsobila rodina Lily, některé momenty byly hodně emotivní. Nádherné drama o síle lásky, ale především o síle rodiny a cti.(12.5.2013)