Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jack McGurn (Dennis Quaid) musel vždy za své názory bojovat. Ale nikdy ne tolik, jako když se zamiluje do japonské Američanky (Tamlyn Tomita). Získá její srdce a přesvědčí ji, aby si ho vzala a založila s ním rodinu. Pak ale dojde k japonskému útoku na Pearl Harbor a Lily je spolu se svou dcerou a 100 000 dalšími Japonci uvězněna v internačním táboře. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

misterz 

všechny recenze uživatele

Alan Parker vie narábať s citmi diváka a navodiť slušnú atmosféru. Zoberme si len taký príklad Angel Heart. Tiež oceňujem, že narozdiel od iných hollywoodskych režisérov dokáže podať romantiku takým spôsobom, že pátos ani smiešny patriotizmus nestriekajú na všetky strany. A to aj napriek tomu, že príbeh bol len taký priemerný a ničím pamätný. No v tomto smere aspoň niečo na zamyslenie. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Menej známy film A. Parkera z predvojnového a aj vojnového obdobia. Zachycuje osudy Japoncov žijúcich v Amerike, ktorí sa po útoku na Pearl Harbor dostali do nemilosti americkej vlády a boli sústreďovaný do táborov. O osudoch zmiešaného manželstva rozpráva tento romantický príbeh, v ktorom sa vtedy ešte nie tak hviezdny D. Quaid nestratil aj keď je obklopený množstvom kvalitných , prevažne japonských hercov. Film nemá nijakú silnú scénu, ktorá vás strhne, ale na druhej strane ani scény slabé a nudné. Film je v celku vyvážený , príbeh vierohodný, ale na plné štyri to nebude. 70%. Ako už spomenul Bubble74 najzaujímavejší bude film pre svoju tému, ktorú som ešte v inom filme nevidel a ani ja som doteraz o týchto táboroch nemal tušenia. ()

Reklama

Bubble74 

všechny recenze uživatele

Když Japonsko napadlo v roce 1941 americkou vojenskou základnu Pearl Harbor, bylo tisíce japonských imigrantů, žijících v USA rázem postaveno mezi dva světy. Byli nuceni opustit své domovy a přestěhováni do internačních táborů. Na pozadí této neblahé historické události se odehrává příběh Američana Jacka a japonské Američanky Lily, kteří se do sebe zamilují a musí se potýkat s nepřízní osudu a hájit svou lásku. Alan Parker zde nedosahuje své pověstné zralosti a delikatesy, které jeho režie většinou má, ale i přes některé dějové nedostatky se mu podařilo výstižně vyjádřit odhodlaný boj za právo na svobodu, vlastenectví i loajalitu. Tento snímek patří mezi Parkerovi méně známější a samotné téma bylo ve světové kinematografii zpracováno jen velmi zřídka. ()

Una111 

všechny recenze uživatele

Zase jedna temná stránka historie! Stále se opakující, věčné téma: Deportace, internační tábory, příkoří páchané na nevinných, utrpení lidí, které válka a nenávist rozděluje! Ale také rodinná soudržnost a láska, která má sílu všechno překonat! Film mi dost sympaticky přiblížil japonskou, byť už dost amerikanizovanou komunitu v USA a její mentalitu. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Příběh japonské rodiny v Americe před a během 2. světové války je od ráje na hony vzdálený a nabízí zcela jiný úhel pohledu na válečné běsnění. Dennis Quaid a Tamlyn Tomitová to rozehráli moc pěkně, chemie mezi nimi fungovala a oba se mi moc líbili, držela jsem jim palce pro štěstí. Pan Parker si vybral neotřelé téma, velice dobře ho zpracoval a sdělil svůj názor, poklona... ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Název filmu má původ v básni ruské spisovatelky Anny Achmatovové. (Terva)

Reklama

Reklama