Série(2) / Epizody(16)

Mladý gay s mozkovou obrnou se vymaní z izolované existence, aby konečně začal žít podle svého. (Netflix)

Trailer

JimmyII

Ryan O’Connell je frajer. Kromě toho, že se pustil do záslužné práce “normalizace” osob s postižením v televizním mainstreamu, napsal taky vtipnou a milou komedii. S krátkým formátem ideální na binge watch. ()

hansel97

Napůl dopečený seriál, který má potenciál, a to rozhodně i do dalších řad. Je to fresh a zajímavé, ale bohužel to moc nedokáže vybrousit rozdíly mezi komedií a dramatem, což je škoda. ()

kollis

Samotný problém Special není v tom, že jsou postavy dotaženy k naprosté karikatuře, mnoho jiných seriálů a filmů s tím nemá problém. Aby seriál fungoval, musí ovšem obsahovat i jiný prvek či další hodnotu, kterou by se ty karikatury staly funkčními. Bohužel se zde pracuje jen po povrchu, všechny postavy jsou sebestředné a stokrát viděnou zlou a povrchní šéfku módního časopisu můj mozek už nepobral. A ne, "nastavování zrcadla" zde nevidím. ()

Sinner.

Čekal jsem zábavný komediální seriál s ne úplně typickým gay hrdinou. Místo toho se mi však dostalo téměř sociální drama o postiženém člověku a jeho matce. Kéž by se tvůrci dokázali podívat na problémy lidí s mozkovou obrnou s více odlehčujícím nadhledem a vtipem… Zaplať pánbůh za vedlejší postavy, které tíživý příběh dokázaly alespoň částečně zpříjemnit. (1. série 40 %) Druhá série u mě zabodovala mnohem lépe, tady už jsem nadmíru spokojen! (2. série 80 %) ()

Mr.Ward

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zajímavé a originální téma. Příběh postiženého gay kluka nesedne každému, u mě je ale každý originální námět vítán a jsem rád, že jsem zkusil i tohle. Nasmál jsem se totiž celkem hodně. Vedlejší postavy jsou více či méně karikatury, to ovšem ničemu nevadí. Spíš mi vadil konec, který není koncem. Tím pádem je tam jákási pachuť nedotaženosti, a to hodně seriál sráží. Pokud by byly další díly, věřím že se má seriál kam posouvat a i jeho hodnocení by bylo určitě vyšší. ()