Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho dne je vlakem sražena starší žena (Miriam Kantorková), u níž se najdou bankovky z poštovní loupeže, která se stala před několika lety. Vyšetřování zavede Zemana na šachtu, kde se po letech setkává s Blankou Mutlovou. Při pronásledování jednoho z pachatelů v chodbách hlubinného dolu je Zeman po výbuchu plynu a následném závalu těžce zraněn... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Honzík sice ještě pořád truchlí nad ztrátou milované ženy, ale přece jenom by ještě někdy rád „smočil“ a tak mu náhoda v podobě objevení ukradených peněz a jejich znovuobjevení přihraje do cesty služební cestu do Kladna a náruč rovněž smutnící soudružky Blanky. Ne, nebudu to nějak zlehčovat, jak Brabec, tak Jaroslava Obermaierová jsou mi v tomto seriálu sympatičtí a tak se světu div se objevil na scéně další jakžtakž slušný průměrný díl, který ani moc nenudil. Zásluhu na tom ale měly hlavně vedlejší postavy a to jak samotné trio bývalých spoluvězňů, tak i ten blbeček co si chtěl koupit motorku… ()

Winster 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kladno plné rámusu z těžby a zapeklitý případ uloupených peněz z poštovního vozu, který snad po letech odkryje svého pachatele. Zeman tentokráte přihle hledání pachatele nasadí i svůj vlastní život, když se střetne tváří v tvář s nebezpečným Ledvinkou. Kdo je příčinou vlakového neštěstí a smrti v kališti? ()

Reklama

špaček421 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý zásah do černého! Překvapivě. Snad až na větu o hornících, na které je spoleh, což samo o sobě nemusí nic znamenat, jsem ani tady nenašel žádnou ideologii. Zeman a Stejskal pátrají po lupičích nové řady peněz (inspirace Fikerovou Sérií C-L?) na šachtě i v Poldovce na Kladně. Znovu se tu objevuje Jaroslava Obermaierová v roli Blanky - oba jsou na sebe se Zemanem zjevně dost nadržení, takže je jasné, že se schyluje k další svatbě. Romanticko-komediální linka ale nijak neruší, gauneři v podání Otto Lackoviče a především Bořivoje Navrátila jsou výborní, do toho si Jaroslav Moučka střihne dalšího troubu z lidu a nezapomínal bych ani na výslech debilního Drábka v podání Petra Svojtky. Tenhle díl se mi vlastně dost líbil a hyzdí ho snad jenom experimentální syntetická hudba, která ještě se dá snést při scénách v továrně, ale při romantických scénách fakt vůbec nesedí. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po siedmych rokoch sa kapitán Ján Zeman stretáva pri vyšetrovaní prípadu so svojou prvou láskou Blankou Motlovou. Tá sa po dramatických udalostiach v Plánici a tragickej smrti svojho manžela vrátila ku dievčenskému priezvisku Svobodová. Pracuje ako správkyňa ubytovne v Kladne. Zeman tam prišiel objasniť pokus o sebevraždu promiskuitnej Ruženy Formanovej, u ktorej sa našli bankovky pochádzajúce z lúpežného prepadnutia. Prípad samozrejme úspešne vyrieši, prežije zával v bani a začne aktívne randiť so súdružkou Svobodovou. ** ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ten mládenec má, mírně řečeno, spodní hranici IQ. Takoví jsou nejhorší. Jejich primitivismus je bez zábran. Může vést až k rafinovanosti." Musím uznat, že výslech dementa Drábka byl naprosto vynikající a výběr kriminálníků Ledvinky, Rusňáka a Gargely snad ani nemohl být lepší. Ovšem inkognito dvou detektivů v provozu továrny balancovalo na hranici debility. Nicméně kpt. Zeman ze Švermových závodů a por. Stejskal z První brněnské strojírny se tím prošaškovali bez ztráty hodnosti. Také mne zaujalo Zemanovo cudné dvoření Blance, zakončené odvážnou erotickou scénou - pusou na čelo. A abych nezapomněl, tak tím nejhorším byla tentokrát hudba, protože ta "symfonie" v kališti mi prostě trhala uši. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Príbeh sa sčasti voľne inšpiroval skutočnou lúpežou poštového vozu v Čakoviciach, ktorý sa odohral v roku 1968 a dodnes sa nazýva "najdokonalejšia lúpež poštového vozu v Československu." Vo filmovom spracovaní išlo o prepad poštového vozu u Nového Jičína v roku 1954 pri ktorom bol vodič a spolujazdec zastrelený a stratilo sa 380 tisíc Kčs a páchatelia lúpeže emigrovali do cudzineckej légie. Peniaze sa po šiestich rokoch dostali do obehu. Skutočný príbeh sa stal tak, že páchatelia ukradli odstavený poštovný voz plný peňazí pred Čakovickou poštou, keď si osádka vozu išla pozrieť zápas Majstrovstiev sveta v hokeji medzi Československom a Kanadou. Pri krádeži poštového vozidla nebol nikto zabitý ani zranený. Odhadovaná suma krádeže je niekoľko miliónov československých korún. Peniaze sa nikdy nenašli a páchatelia lúpeže nie sú dodnes známi. (Raccoon.city)
  • Točilo se v Břevnově, na Kladně, v Kamenných Žehrovicích, v Bohnicích a Vinařicích. (sator)

Reklama

Reklama