Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednoho dne je vlakem sražena starší žena (Miriam Kantorková), u níž se najdou bankovky z poštovní loupeže, která se stala před několika lety. Vyšetřování zavede Zemana na šachtu, kde se po letech setkává s Blankou Mutlovou. Při pronásledování jednoho z pachatelů v chodbách hlubinného dolu je Zeman po výbuchu plynu a následném závalu těžce zraněn... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Winster 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kladno plné rámusu z těžby a zapeklitý případ uloupených peněz z poštovního vozu, který snad po letech odkryje svého pachatele. Zeman tentokráte přihle hledání pachatele nasadí i svůj vlastní život, když se střetne tváří v tvář s nebezpečným Ledvinkou. Kdo je příčinou vlakového neštěstí a smrti v kališti? ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jen si tak říkám, že je škoda, že u nás nevzniknul nějaký katastrofický film, aby k němu velký hudební mág Liška mohl udělat muziku. Temná zákoutí na i pod povrchem dolu na Kladně zní industriální hudbou tak enervující, že by při nich mohli před divákem defilovat po rozkvetlé louce koloušci a stejně by to bylo napínavé. Opět se jedná o poctivou kriminálku bez příchuti ideologie, ale náhražkou s nádechem akčnosti. K tomu se objevuje i romatická linie příběhu, takže na své si přijdou i něžnější povahy. ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tentokrát nás děj zavede do Kladna a jeho dolů, odkud se objevily peníze z dávné vloupačky. Kapitán Zeman se tam vydává vyšetřovat a na místní hornické ubytovně objeví její vedoucí, starou známou Blanku Mutlovou. Vrátila se ke svému dívčímu příjmení, a je znovu Svobodová. Zemanovým úkolem je vypátrat, kdo vlastní peníze z před lety vykradené pošty a kdo je distribuuje. Také se pokouší strávit s Blankou aspoň jeden večer. Jenže vždy je povolán zpět do služby a Blance zbude jen navařené jídlo a otevřené víno. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ten mládenec má, mírně řečeno, spodní hranici IQ. Takoví jsou nejhorší. Jejich primitivismus je bez zábran. Může vést až k rafinovanosti." Musím uznat, že výslech dementa Drábka byl naprosto vynikající a výběr kriminálníků Ledvinky, Rusňáka a Gargely snad ani nemohl být lepší. Ovšem inkognito dvou detektivů v provozu továrny balancovalo na hranici debility. Nicméně kpt. Zeman ze Švermových závodů a por. Stejskal z První brněnské strojírny se tím prošaškovali bez ztráty hodnosti. Také mne zaujalo Zemanovo cudné dvoření Blance, zakončené odvážnou erotickou scénou - pusou na čelo. A abych nezapomněl, tak tím nejhorším byla tentokrát hudba, protože ta "symfonie" v kališti mi prostě trhala uši. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Honzík sice ještě pořád truchlí nad ztrátou milované ženy, ale přece jenom by ještě někdy rád „smočil“ a tak mu náhoda v podobě objevení ukradených peněz a jejich znovuobjevení přihraje do cesty služební cestu do Kladna a náruč rovněž smutnící soudružky Blanky. Ne, nebudu to nějak zlehčovat, jak Brabec, tak Jaroslava Obermaierová jsou mi v tomto seriálu sympatičtí a tak se světu div se objevil na scéně další jakžtakž slušný průměrný díl, který ani moc nenudil. Zásluhu na tom ale měly hlavně vedlejší postavy a to jak samotné trio bývalých spoluvězňů, tak i ten blbeček co si chtěl koupit motorku… ()

Galerie (3)

Zajímavosti (5)

  • Točilo se v Břevnově, na Kladně, v Kamenných Žehrovicích, v Bohnicích a Vinařicích. (sator)
  • Príbeh sa sčasti voľne inšpiroval skutočnou lúpežou poštového vozu v Čakoviciach, ktorý sa odohral v roku 1968 a dodnes sa nazýva "najdokonalejšia lúpež poštového vozu v Československu." Vo filmovom spracovaní išlo o prepad poštového vozu u Nového Jičína v roku 1954 pri ktorom bol vodič a spolujazdec zastrelený a stratilo sa 380 tisíc Kčs a páchatelia lúpeže emigrovali do cudzineckej légie. Peniaze sa po šiestich rokoch dostali do obehu. Skutočný príbeh sa stal tak, že páchatelia ukradli odstavený poštovný voz plný peňazí pred Čakovickou poštou, keď si osádka vozu išla pozrieť zápas Majstrovstiev sveta v hokeji medzi Československom a Kanadou. Pri krádeži poštového vozidla nebol nikto zabitý ani zranený. Odhadovaná suma krádeže je niekoľko miliónov československých korún. Peniaze sa nikdy nenašli a páchatelia lúpeže nie sú dodnes známi. (Raccoon.city)
  • U tohoto dílu se mylně (dokonce s videem na internetu) objevilo, že zde hraje v menší roli Vladimír Železný. Jedná se o jednu z počátečních sekvencí, zhruba ve 4. minutě, kdy Mirek Stejskal (Ladislav Mrkvička) navštíví Julii (Dagmar Veškrnová) na studentské koleji Větrník. Inkriminovaný jde kolem s Kamilou (Jana Paulová). Domnělý Železný říká Kamile: „Nevidíš, že má individuální konzultaci?“ A po chvíli Mirkovi: „Tak šťastné pořízení, drahouši.“ Ve skutečnosti se však vůbec nejedná o Železného, nýbrž o herce Michala Hejného. (MichalStxt)

Reklama

Reklama