Televizní redaktor Holan (Svatopluk Matyáš) veze Hacklovi do Berlína tajné dokumenty. Už z Prahy je pod Hradcovu kontrolou. Hacklova partnerka Bízová přesvědčuje Holana, aby materiály prodal Američanům. Začíná boj o dokumenty, na jehož konci jsou mrtví: Holan, Hackl i Bízová. Hradec zachrání dokumenty před zneužitím... Zdroj: Kniha Daniela Růžičky: Major Zeman – propaganda nebo krimi? (oficiální text distributora)

Honza__St.

Zakončení Bílých linek nezačíná tak dobře, jako první část, ale druhá půlka je neméně napínavá. Snad jediná otázka je, jestli se to skutečně dá brát jako jeden z případů majora Zemana, neboť Honza se tam objeví až někdy v půlce a i potom má jen vedlejší úlohu (narozdíl od první části, kde ho Kalina s Hradcem museli opakovaně zarazit, aby tu nakládačku v metru dostal sám, a nakonec si stejně taky zahrál na špióna). A hlavní škoda je, že jedni z těch hlavních šmejdů - Böhm a ta mstící se náckovská manželka - si slovy jednoho amerického kolegy našich kriminalistů "zmizí někde v temným lese" a trest je nedostihne. Taky je otázka, jestli bylo třeba z Hanky dělat někoho, u koho vlastně ani není jasné, jestli je opravdu na naší straně, nebo jestli ve skutečnosti slouží Američanům, nebo je další z těch, co se chtějí napakovat a zmizet. Aspoň že na tu otázku neodpověděli nějak špatně, a my dodnes nevíme, jestli její oči mohly klamat. P.S: Na vteřinu nepochybuju o tom, co znamenala ta akce "White lines", a naši hrdinové se to už za pár let dozví. ()