Reklama

Reklama

In America

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Očima jedenáctileté Christy (Sarah Bolger) je vyprávěn příběh její irské rodinky, která přijela hledat obživu i novou budoucnost - In America. Christy a její mladší sestřičce Ariel (hraje ji skutečná sestra Sarah - Emma Bolger) se Amerika zdá přitažlivá a kouzelná, zdá se jim, že je zde všechno uskutečnitelné. Setkání s realitou není tak magické. Rodiče těžko hledají práci, vidí i nevábné prostředí Harlemu, kde se museli levně ubytovat, plného feťáků a transvestitů. Přesto je to prostředí, kde ožijí sousedské vztahy a rodina může budovat nový domov.

Na světové premiéře v Torontu v roce 2002 si získal srdce publika film In America režiséra a velkého vypravěče Jima Sheridana (např. Ve jménu otce), dvojnásobného držitele Oscara (a 13x nominovaného). Na základě vlastních zkušeností a s podporou svých dvou dcer, které se podílely na scénáři, přenesl na plátno mimořádně emocionální příběh irské rodiny, která přijela hledat nový život v New Yorku. Filmové vyprávění vzešlé z jednoduchého základu doslova zvedlo na konci filmu obecenstvo v Torontu ze židlí k dlouhému aplausu. Zvláštní sympatie si získaly filmové i skutečné sestry Sarah a Emma Bolger. Film o strastiplné cestě herce Johnnyho, jehož povolání získává v putování za obživou a uplatněním zcela jiné dimenze, a dalších členů jeho rodinky, která šla za svým snem a v drsné realitě objevuje humor, citové zázemí a nové, poněkud výstřední přátele, přichází i do našich kin předat poselství o lidské sounáležitosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (74)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Videl som na komerčnej televízii v sobotu popoludní, čo bol ťažký omyl. Che to pondelkový večer v art kine alebo aspoň na verejnoprávnej tv v rámci filmového klubu pekne potme. Na Sheridena mi to prišlo málo výrazné a emocionálne ma to trochu minulo, aj napriek mojej obľúbenej Samanthe. Ako dielo mladého nezávislého tvorcu by som film hodnotil vyššie, Sheridan mi už ale niekoľko krát vyrazil svojimi filmami dych. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

"I'm an alien. Like E.T. From a different planet." Wow...musel bych hodně zašátrat v paměti, abych si vybavil film, kdy jsem přes vlhké oči téměř neviděl na obrazovku. E.T. na mě prostě zabírá v jakékoliv situaci a podobě :) Dokonalost plná nádherných myšlenek a upřímně míněných lidských nejniternějších pocitů. Sestry Bolgerovy vystřihly nejlepší dětský herecký výkon, jaký jsem kdy na filmovém plátně zahlédl a to hned ve dvojím provedení. Scéna, kdy dívky rozebírají americkou státní hymnu nemá chybu: "Christy, why can José not see?" "It's not José: It's: O say can you see". A to jsem do dnešního dne o těchto děvčatech neměl ani ponětí. // Až uvidím podruhé, možná tento výplod upravím do smysluplnější podoby... Možná mě jen přepadla sentimentální chvilka...nevím...všechno je možné. // Po druhém zhlédnutí emocionální prožitek ještě silnější, nevím jak ostatní pětihvězdičkáři, ale já tam společně s Ariel toho ETho (Matea) mávájícího a projíždějícího na kole kolem měsíce prostě viděl. Jasných 100% "Are you okey, little girl?".."Don't "little girl" me! I've been carrying this family on my back for over a year." TOP 10 ()

Reklama

kritiklon 

všechny recenze uživatele

Za poslední dobu je to jeden z nejlepších snímků co jsem viděl. Kvalitně zpracovaný děj a scénář filmu je plný emocí, je o obyčejných lidech a jejich problémech. Už to je základ pro nadprůměrný snímek. Ale tento skvost zdobí navíc vynikající herecké výkony od neokoukaných tváří. Emotivní děj je ke všemu i zábavný a tak má In America příjemný spád. Navíc vás od začátku do konce donutí přemýšlet nad spoustou otázek které si v průběhu pokládáte. 5* za 87% ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

O třech přáních desetiletého děvčátka ... Citlivý, empatický snímek inspirovaný skutečným příběhem vypráví o irské rodině, která se po smrti jednoho z dětí pokouší o nový začátek v zemi neomezených možností. Dětský pohled na život zjemňuje a zkrášluje tvrdou realitu amerického snu a nechává prostor pro fantazii. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Smutné .. hodně smutné .. ale díky skvělým sestrám Bolgerovým a výborné Samanthě Morton zároveň i krásné vyprávění o drsné a strastiplné cestě jedné irské rodiny, která po tragické události, jenž na prach rozbila jejich vnitřní svět .. hledá v zemi neomezených možností svou šanci na nový, lepší a spokojenější život .. není to žádné uměle navozené melodrama s námětem vycucaným z prstu .. proto je příběh tak silný a bolestný .. stojí totiž na opravdu prožité životní zkušenosti .. je to upřímné, pravdivé vyprávění ze života .. o ztrátě, o bolesti, ale zároveň i o naději a síle jít dál … ()

Galerie (12)

Zajímavosti (7)

  • Režisér Jim Sheridan čerpal při natáčení z vlastních autentických vzpomínek. Postava chlapce Frankieho má předobraz v Sheridanově zesnulém bratrovi. (ČSFD)
  • Sarah Bolger a Emma Bolger, které ve filmu ztvárnily sestry, jsou sestrami i ve skutečnosti. (R´Hell)

Reklama

Reklama