poster

In America

 • Irsko

  In America

Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie, 2002, 103 min

Režie:

Jim Sheridan

Scénář:

Jim Sheridan

Kamera:

Declan Quinn

Producenti:

Jim Sheridan

Střih:

Naomi Geraghty

Scénografie:

Mark Geraghty
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Čo je to transvestita?“ – „Muž, obliekajúci sa ako žena.“ – „Na Halloween?“ – „Stále.“ Škoda hŕstky takmer pozoruhodných dojemných scén (triafanie do E.T. – Mimozemšťana). Je ich škoda na taký mizerný scenár, ktorý poriadne nie je ani o prisťahovalcoch (peripetie v cudzej krajine líči až úsmevne rozprávkovo, bodaj by to takto jednoducho naozaj chodilo aj v realite) ani o smrti blízkeho rodinného príslušníka (a následného vyrovnávania sa s tým). Snímke neprospieva emočné tlačenie na pílu a k oscarovej nominácií za najlepší scenár (!) sa nevyjadrujem. Naopak, nominácie pre Djimona Hounsoua a krehkú Samanthu Mortonovú (obrovská britská posila pre americkú kinematografiu - MINORITY REPORT, KRÁĽOVNÁ ALŽBETA: ZLATÝ VEK, LIBERTIN), sú podľa mňa zaslúžené (potešia aj detské výkony). Zvláštne, že človek, ktorý sa pri písaní scenára inšpiroval vlastnými smutnými zážitkami, napísal také tuctové dielo.(1.8.2009)

 • Kryšpín
  ****

  Velmi působivý snímek. Sheridan ví, jak zasáhnout něčí srdce. Jsou tam úžasné scény, které vás nenechají nadechnout. Při životě vás drží jen kapka naděje a že jich tam je dost. Hlavně scéna, kde otec bojuje o plyšového E.T.ho mě dostala. Sheridan to zdojemnuje přidáváním scén z amatérské kamery, kde je vidět rodiná radost a pohoda. Po celou dobu filmu nevíte, jak film dopadne, ale přesto si budete přát ať jim to vyjde. Rozhodně tento snímek stojí za shlédnutí ať to stojí co to stojí.(12.1.2004)

 • Kass
  ****

  Melodrama J.Sheridana, jenž se do značné míry inspiroval svou vlastní přistěhovaleckou minulostí, je autobiografií protkanou vlídnou nostalgií po událostech, které v jeho vzpomínkách čas (20 let) odprostil od jejich dřívější syrovosti a bezútěšnosti. Sheridan staví úmyslně do role vypravěče malou holčičku, poněvadž skrz ni může na dřívější ale-stejně-nám-tenkrát-bylo-dobře dobu nahlížet bezstarostnýma dětskýma očima, a omluvit tím svůj často neskrývaný sentimentální tón vyprávění - což mě osobně nevadilo, a to především díky účasti odzbrojujících dětských představitelů a výtečné+krásné S.Morton. Bylo mi s nimi dobře, což je asi to nejlepší, co o tomhle filmu můžu říct. PS: Sheridan ve skutečném životě nepřišel o syna (jak píše POMO), ale o svého bratra! Film není doslovným přepisem jeho životní etudy, ale pouze (leckdy věrnou) výchozí inspirací.(3.1.2005)

 • genetique
  ****

  Ukážková smutnosť. Trpký príbeh z režisérovsho života, ktorý by nie každý dokázal tak pekne previsť na plátno. Ak by to vôbec dokázal. Je to zvláštne, ale teraz verím, že ak bolo niečo prikreslené, tak toho bolo len minimum. Film je počas celého deja tak nasiaknutý bezradnosťou a realistickosťou, že debaklový smutný koniec, by ma asi dostal. Záver je ale veľmi pekný a nakoniec budeme všetci celkom spokojne čítať titulky s venovaním pre zosnulého Frankieho. A okrem troch želaní malej dcérky by som asi tie jej rozprávačské poznámky celkom vynechal. 75%.(2.4.2008)

 • italka63
  ****

  Film, jehož scénář dokáže napsat jen život sám. Irská přistěhovalecká rodina v Americe, táta, máma, dvě sestřičky a Frenkie....vlastně ne, on tam není, on totiž nešťastnou náhodou po pádu zemřel. Rodina, vyrovnávající se s jeho ztrátou v novém prostředí, starém činžovním domě, ve čtvrti plné feťáků. A je zde zajímavý černoššký soused, zpočátku trochu nahánějící hrůzu.....jak se dá dál žít, o tom, že nový život si vezme jeden stávající, o tom, že pořád se musí jít dál. Na konci filmu jsem jen tak potichounku brečela.....(7.4.2014)

 • - Hlavní role rodičů měli původně hrát Ewan McGregor a Kate Winslet. (Marounek)

 • - Při tvorbě filmu spolupracoval režisér Jim Sheridan se svými dvěma dcerami Naomi a Kirsten, které byly předobrazem pro postavy Christy a Ariel. (Marounek)

 • - Snímek se měl původně jmenovat East of Harlem. (Marounek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace