Jiří pes uprchlík

Tomasz Wiński

Kryštof Melka

Šimon Holý
  • Vesecky

Stanfordský vězeňský experiment v psovitém provedení. Nechápu, jak v tom někdo může hledat nějakou hlubokou intimitu. Pro mě byla paradoxně jedinou alespoň trochu uvěřitelnou a realisticky jednající postavou v celém filmu postava Jiřího-psa. Závěrečná "katarze" bohužel nebyla ani k smíchu, ani k pláči. Zbyl po ní pouze pocit trapnosti, který pak ještě znásobila cringe rádoby citlivá promluva Jenovéfy Bokové. Doporučil bych to jen footfetišistům :((4.2.2020)

Tohle bylo skoro až na hvěznou pětku... v rámci nominované osmičky na nejmenované online TV s reklamami ještě otravnějšími, než ty zelené, asi nejpovedenější kousek.(23.1.2020)

Jak se dokáže na ploše 30 minut vykreslit tolik vypovídají snímek [LFŠ2019](13.9.2019)

Intimní setkání prázdnoty a naplnění, samoty a shledání, slepé destrukce a sklamání. Odvážný, otevřený a psychologicky přesný “malý film”, ve kterém všechno funguje přesně tak, jak má. Chci jako celovečerák od Polanskeho!(5.5.2019)

"Postupně jsme zjistily, že Jiří je mnohem vnímavější a chytřejší, než se zprvu zdálo." Má to svoje momenty. Krátkometrážní film může být celkem povrchní - důležitá je úderná pointa. Doslovnost a polopatické vyřčení ale nesluší ani jemu a Jiří pes uprchlík se svou půlhodinovou stopáží už vyřkne až moc a příliš. Jako čtvrthodina by to mohla být geniální anekdota. Vlastně je mi to ale sympatické, tak ty čtyři dám.(26.1.2020)