Mám ve svém okolí spoustu žen, které mají k příběhu o domácímu násilí, co říct…. Ale mlčí. Se sklopeno hlavou často nesou úděl, který označují za „svůj“. Většinou to považují za normální, za to, že se něčím provinily a mlčí… A ti hajzlové jen zjišťují, kam až mohou zajít (jedna z replik Vilmy Cibulkové). Možná ani neví, že tím ubližují nejvíce sobě a pak svému okolí. Je třeba o tom mluvit, psát a přinášet filmy na stříbrné plátno s touto tematikou. Můj příběh míří do tohoto světa podobně jako Sedmilhářky. Na české poměry se jedná o velice netradiční pojetí, které obsazuje herce do netypických rolí a hraje si s neobvyklostí. Boří tak, mnohdy zaběhlá klišé a ukazuje věci z jiného úhlu. Vytvářet věci s přesahem o vážných tématech stojí mnoho peněz a mnohdy je tak vše otázkou kompromisu a spíše úsilí jednotlivců než finančních možností.

Můj film patří na filmové plátno a sluší mu. Je dobře, že je otiskem skutečnosti a každý do něj dal něco ze sebe podobně jako Vlastina Svátková, Saša Rašilov, Milan Kňažko nebo Pavel Kříž. Je to jiný film. Je určen ženám. Má přesah, nutí přemýšlet vyvolávat emoce. Těm, kdo něco podobného prožili vyvolá slzy, možná dodá odvahu a zbytek minimálně zaskočí. Je jen dobře, že tato témata u nás vznikají.(16.1.2020)

• mchnk

Pro mě těžce nezvládnuto. Drsný příběh, který přímo vyžaduje citlivé a hlavně precizní pojetí, žel tohle bylo takové to klasické české klišé, přeplácaný dort od pejska a kočičky, ve kterém bylo všechno možné, ale celkově k ničemu, film velmi rychle ztrácí atmosféru i potřebné dramatické tempo. Začátek slušný, stejně tak doplňující scény (flashbacky), jež odhalují detaily brutálního chování manžela Elizabethy, nicméně po několika úvodních minutách se film přetransformuje do sérií scén nudného kvokání u latte a hraní golfu, přitom všem si naše oběť také najde nového chlapa, který tedy nejdřív musí opustit svou manželku, aby naší baletce pomohl při novém startu do života a ona mohla pokračovat v životě plném odporného luxusu, který je v každém druhém záběru. Jediné pozitivum vidím v herectví Vilmy Cibulkové a ve zmíněném počátečním startu, vše ostatní opravdu nestojí za nic. [Kino Citadela - Litvínov](9.1.2020)

Snímek na mě zapůsobil amatérsky, i když se snažil tvářit profesionálně. Určité nelogičnosti ve scénáři se prominout dají, ale kazí celkový dojem. Co pokazilo vážné téma příběhu, byla nerovnováha mezi dramatem a humorem prezentovaným zejména společností pěti kamarádek. Do některých rolí bych obsadil jiné herce. Bylo těžké přijmout pana Rašilova jako násilníka a představitelka hlavní role pojala svoji roli příliš vlažně. V některých scénách byla přesvědčivá, v jiných již méně. Nevyváženost, ne úplně dokonalá atmosféra a chvílemi nuda. Přesto oceňuji pokus o slušný film.(9.1.2020)

• fugazi

Žádná režie, žádný napětí, žádný emoce. Místo toho dostaneme exhibici nejotravnějších postprodukčně dodělaných lens flarů v horních rozích obrazovky všech dob. Tam to svítí i když tam prostě žádný světlo neni. S časovou posloupností vyprávění si taky nikdo hlavu nelámal. Jeden den ženská oznámí, že je těhotná. V další scéně je už v osmym měsíci, ale ostatním postavám uteklo sotva pár hodin ... 3/10(13.1.2020)

• Slepejsek

Taková módní báchorečka z červené knihovny aneb co poudali bába Futeř o popelové děučici. Osa příběhu není zcela hloupá, jenom špatně zpracovaná. Místy rozvleklé (sezení kámošek), místy naopak netrpělivě přeskakující (vývoj operací), místy psychologizující a místy povrchní, tu a tam časově zmatené (těhotenství, svatba, rozvod), tu a tam naivní (zamilovaný podnikatel). A hlavně bohužel s nemastnými neslanými hereckými výkony (roztěkaná Cibulková, křečovitá Kostková, jaksi "studená" Svátková - nejlíp mi z té bídy nakonec vychází Rašilov).(11.1.2020)

• - Film je inspirován skutečným životním příběhem. (Stoka)

• - „Prostor pro duši“ je knížka, kterou napsala představitelka hlavní postavy Eli Vlastina Svátková a popisuje podobný příběh. (collak)

• - Můj příběh je film natočený podle knižní předlohy české spisovatelky Zory Castillo. (TheSlezy)