Můj příběh

Môj príbeh

Romantický / Drama

Česko, 2019, 93 min

• fugazi

Žádná režie, žádný napětí, žádný emoce. Místo toho dostaneme exhibici nejotravnějších postprodukčně dodělaných lens flarů v horních rozích obrazovky všech dob. Tam to svítí i když tam prostě žádný světlo neni. S časovou posloupností vyprávění si taky nikdo hlavu nelámal. Jeden den ženská oznámí, že je těhotná. V další scéně je už v osmym měsíci, ale ostatním postavám uteklo sotva pár hodin ... 3/10(13.1.2020)

Myslím, že v tomto filmu nejde ani tolik o kvalitu zpracování, ale o to, co příběh mám sdělit.Přiznávám, že místy v některých pasážích vypadá film jako romantická komedie, hlavně ty sedánky ženských na golfu...... Hlavní ale je to, že předlohou je skutečná událost, film je varováním a podporou pro ty, kterým se něco podobného dělo nebo děje.....ženy mějte rády samy sebe a mluvte o tom, když vám někdo ubližuje !(28.1.2020)

Mám ve svém okolí spoustu žen, které mají k příběhu o domácímu násilí, co říct…. Ale mlčí. Se sklopeno hlavou často nesou úděl, který označují za „svůj“. Většinou to považují za normální, za to, že se něčím provinily a mlčí… A ti hajzlové jen zjišťují, kam až mohou zajít (jedna z replik Vilmy Cibulkové). Možná ani neví, že tím ubližují nejvíce sobě a pak svému okolí. Je třeba o tom mluvit, psát a přinášet filmy na stříbrné plátno s touto tematikou. Můj příběh míří do tohoto světa podobně jako Sedmilhářky. Na české poměry se jedná o velice netradiční pojetí, které obsazuje herce do netypických rolí a hraje si s neobvyklostí. Boří tak, mnohdy zaběhlá klišé a ukazuje věci z jiného úhlu. Vytvářet věci s přesahem o vážných tématech stojí mnoho peněz a mnohdy je tak vše otázkou kompromisu a spíše úsilí jednotlivců než finančních možností.

Můj film patří na filmové plátno a sluší mu. Je dobře, že je otiskem skutečnosti a každý do něj dal něco ze sebe podobně jako Vlastina Svátková, Saša Rašilov, Milan Kňažko nebo Pavel Kříž. Je to jiný film. Je určen ženám. Má přesah, nutí přemýšlet vyvolávat emoce. Těm, kdo něco podobného prožili vyvolá slzy, možná dodá odvahu a zbytek minimálně zaskočí. Je jen dobře, že tato témata u nás vznikají.(16.1.2020)

Snímek na mě zapůsobil amatérsky, i když se snažil tvářit profesionálně. Určité nelogičnosti ve scénáři se prominout dají, ale kazí celkový dojem. Co pokazilo vážné téma příběhu, byla nerovnováha mezi dramatem a humorem prezentovaným zejména společností pěti kamarádek. Do některých rolí bych obsadil jiné herce. Bylo těžké přijmout pana Rašilova jako násilníka a představitelka hlavní role pojala svoji roli příliš vlažně. V některých scénách byla přesvědčivá, v jiných již méně. Nevyváženost, ne úplně dokonalá atmosféra a chvílemi nuda. Přesto oceňuji pokus o slušný film.(9.1.2020)

• Kvítek

Zoufale špatné "uchopení" silného tématu, ze kterého se dalo tolik vykřesat. Zoufale nic neříkající, plytký, trapný pokus "o drama". Patos, vyumělkovanost, fakt strašně blbý dialogy. Seriously? Seriously a ještě jednou seriously? Taková škoda nevyužití neokoukanosti Vlastiny Svátkové. Taková škoda peněz za tehle "film". Milej Hvězdář a parádní záběry na Zlín - jediný, co za něco stálo. A to je zoufale málo!(25.1.2020)

• - Pokud se na film budeme dívat skutečně pozorně, neunikne nám, že párkrát se ve snímku objeví i drink Erebos. Hlavní postavy Erebos v několika záběrech popíjí. (TheSlezy)

• - Herečka Vlastina Svátková přiznala, že měla z masky s popáleninami obavy kvůli své citlivé kůži. Někdy ji makeup a všechny propriety pálily. Maskérka prohlásila, že byly dny, kdy se muselo natáčení obejít bez masky, aby hereččina pleť zregenerovala. Proto se točilo bez masky tak, aby divák nic nepoznal. [Zdroj: celebrity.instory.cz] (Bioscop)

• - Můj příběh je film natočený podle knižní předlohy české spisovatelky Zory Castillo. (TheSlezy)