Beckett

• Itálie Beckett (více)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

johnsnow

SPOILER ALERT: No musím uznať že po tých dosť útočných recenziách som od toho nečakal veľa a dostal som dosť. Áno nie je to žiadny Bourne ale príbeh to má, je síce predvídateľný ale má jeden pre mňa celkom nečakaný zvrat. Čakal som, že chlapca uniesli politický oponenti a nie partia mafošov ktorým premiér dlžil keš. Washington fajn, síce to ako sa v poslednom akte prepne do fightera je trošku zvláštne ale okrem tej debilnej scény skoku na auto sa to dá akceptovať a na druhú stranu aj aj by som o život bojoval takže netreba sa až tak diviť. Vikander je tu na to aby nalákala ľudí ale rýchlo umrie. Tož je politika netflixu nalákať na známe tváre ale rýchlo ich odpraviť alebo ukázať až v poslednom akte aj to málo ako v prípade Holbrooka. Proste sa šetrí ale to nevadí pretože napriek tomu spokojnosť. 4* ()

PlysovyMacko

Beckett, american v Grecku nahodou uvidi co nemal a ocitne sa na uteku pred udajnymi policajtmi. Ta jednoducha zapletka funguje - hlavny hrdina uteka, trpi, je raneny, snazi sa prezit a polovicu filmu divak netusi preco a co sa deje. Bola som v napati, bavilo ma to. Na konci neviem kde zobral sily a premenil sa na terminatora. Suboje telo na telo su realisticke a surove. Cely film taha JDW, ostatni herci ako Alicia, Vicky a Boyd maju mensie rolicky, su na platne tak 10-15 minut. ()

zdenzo

Washington dolaďuje herecký výkon z Teneta a i když scénář trošičku pokulhává, skvělá hudba, oprýskané prostředí Atén a situace do níž se dostala hlavní postava mi připomíná úchvatný Stoneův Midnight express. Nenechte se odradit nižším hodnocením, snímek stojí za to vidět, už kvůli artovému/independent movie nádechu. Ale pozor, nic pro mainstreamového popcorn diváka. ()

xxmurphyxx

Cením ten old school nádych, či už atmosféra, obraz alebo zvuk ale mimo to je ten film celkom predvídateľná nuda navyše s dosť nevyužitým koncom. Cely film a drží dosť pri zemi, väčšina akcie je v náznakoch a ako celok to pôsobí ako staromilská detektívka, čo vôbec nie je na škodu ale dosť tomu chyba minimálne pri konci väčší drive, viac to vyhrotiť. Neviem, jednoducho mi to prišlo ako dosť premrhaný potenciál, čo je škoda lebo takéto filmy sa už skoro vôbec netočia a nemá mu kto ani konkurovať. ()

Mikecat

Nesmrteľný černoch bez mimiky pobehuje po Grécku. Tešil som sa na Aliciu, bohužiaľ po 10 min. ju už neuvidíme, iba ďalšieho černocha, ktorý nevie hrať a skazil celý zážitok z možno úspešného filmu. Zapletie sa do politickej hry, behá si s prestrelenou rukou, následne ho dobodaju nožom, behá ďalej agent z ambasády, ktorý ho má na muške sa radšej nechá od neho utlct rúrou a najväčší gól keď s prestrelenym bruchom skočí zo 6teho poschodia rovno na auto, nič sa mu nestane a ešte ide mlátiť chlapa v aute - toto nemyslíte vážne! Všetci naokolo výborné zahrali, ale toho becketta ste si mohli odpustiť a dať rolu niekomu skusenejsiemu, ktorý by aj reprezentoval film a nie ťahal do sraciek. Jeden záber na holate chrbty v posteli. ws ()

jopal

Cierny Winnetov, ciernych 7 statocnych, urcite neskor bude  aj cierny Janosik, Zizka ci Napoleon. Cierny superman, spickovo vzdelany, ovladajuci vsetky bojove umenia, uhynajuci sa gulkam, skacuci z 10 m vysky, s perfektnymi vypoctami casu dopadu no a samozrejme nezlomny, bolesto odolavajuci ... No proste "Cernoch" ()

Diaconix

Hlupota a dale už nemusiš čitat, bo taku cypovinu co Netflix naserviroval sem už dluho neviděl.  Braly mě mory jak sem viděl tu luru z tu bilu skuru a chvilu sem měl aji radost jak po těch nechutnych scenach o prolinani ras začala nahaňačka na teho barabu, akurat sem vubec neměl tucha proč. Džej Dý Wošingtn je nemastny neslany a Ališa Vikanderova tu v tom šolichu vypada nejlip na pitevnim stolu. Cele se to da shrnut do repliky Bojda Hulybrka: “Co mám tady s tím tragédem udělat?” Kurnik, jak mate 108 minut bezcenneho časa a ryby zrovna neberu... Zdař buch! ()

DJMaroko

Nebylo to nejhorší ...je mě na tom nejvíce štvala ta nelogičnost některých situací a ve své podstatě nepřemožitelný mladý Washington. Ale co mě nejvíce vytáčelo byla jeho šoupající chůze a krčení se alá neandrtálec. Prostě černoch s touto chůzí v Řecku byl byl všude nejvíc na očích. Ale né v tomto případě. Celý film je prostě ve stylu Netflix. Opět konec bez konce ...hlavně, že tam jsou táhlé několika sekundové záběry na nic (asi pokus o umělecké pojetí a dramatičnost nasrat). ()

bonovox

Slabý pokus o politický thriller o mužovi ktorý sa ocitne v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Nezáživné, slabá gradacia deja a nevyužitý herci. 40% ()

Kushina

Začalo to vcelku nudně a romanticky a nic se nedělo, pak se to zvrtlo a nakonec z toho byla téměř bondovka, kde se obyčejný chlapík porval se zabijáky největšího kalibru. Přišlo mi to až moc přehnaný na můj vkus a ve výsledku jsem celý smysl toho filmu moc nechápal... Prostě politika a mrtě korupce. 50% ()

v.indruchova

dle mne průměrné ale dobré. Konec vyzněl jak si do ztracena. Jinak buduje téměr po celou dobu dobrou atmosféru. Ten začátek mě moc neoslovil ale, jinak se to pěkně rozjíždí, taky moji zvědavost pěkně postupně. Svým způsobem oddechovka. Líbí se mi vývoj Becketta, takové "vystrašené kuře" a potom v návalu adrenalinu a uvědomění že tady opravdu jde o život se zněj stává "agent". Připomíná mi to některou z knih od našeho auto Kulhánka, i když ve slabší formě. Prostředí Řecka mě baví. ()

Saxos

Beckett měl sto životů, jak starej toulavej řeckej pes. Absolvoval dvě bouračky v autě, jednu ruku zlomenou, druhou prostřelenou, omlácenej a pobodanej, půlkou Řecka se propajdal, ale držel se, jak pravej USA hrdina. Jeho následné boje přinesou další zranění všeho druhu, zrzavého chlapečka však zachrání, ale o co go nedošlo určitě ani jemu. Závěr: mocný skok na auto převážil misku vah – prostě nedoporučuji. ()

Bogrant

Žiadny ultra-hype moderný beh cez prekážky na spôsob Nepriateľa štátu, ale pomaly a intuitívne pôsobiaca skrývačka a odhalovanie pravdy v prostredí, v ktorom nemožno skoro nikomu veriť. Byť to o niečo viac vystupňované, rýchlejšie a charizmatickejšie, nezačalo by to postupne strácať dych. A nepomôže ani vyuzlenie, ktoré zďaleka nezodpovie všetky otázniky. To ale nie je výhrada voči Washingtonovi, ktorý vie hrať, hoci sa z jeho rádoby turistu postupne stáva nový Neeson, ale voči režisérovi, ktorý to poňal skôr v dovolenkovom režime a utopil sa nad obsahom. Taký Greengrass by z podobnej látky urobil minimálne žánrovku roka. ()

Mukade

ten skok kaliky zo zlomenou rukou v sádre z ~3. poschodia na strechu auta (ktoré ani nevedel kedy presne výjde) bol dosť funny, LOL... ()

Majeros

Hrozná blbost. Totálně nereálné to nahánění. Tak mi to připadá, že se někdo inspiroval u slušného filmu a bez zkušeností natočil toto. ()

PetrHendrix odpad!

Takovou debilní komunistickou sračku už jsem dlouho neviděl, opravdu. Washington se asi pomátl. Ta protipolicejní rétorika. Nebo ty lesby-aktivistky, jak ho z fleku pochopěj? Neskutečná debilita ()