3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

matko2351

Velmi silny dokument, ktory mi mi drzal otvorene usta celych 100 minut a mozno aj dlhsie po tom. Je toto vsetko mozne? silne natocene, s realnymi ludmi. Klobuk dole pred ludmi ktori to urobili a hlavne pred troma hlavnymi hereckami, ktore sa nebali. Pre mna 5* ()

dr.slam

Příště nesmím koukat na takový věci před obědem, docela se mě zvedal z těch úchyláků kýbl, takže jsem si dal až večeři...... ()

MisaP3

Člověku se ani nechce věřit, že to takhle funguje, že někteří jedinci vážně okamžitě kontaktují mladé holky jen a pouze za účelem ukázat jim svoje nádobíčko a ještě je vydírat... Ano, je to hodně o přístupu rodičů, ale bohužel anonymita internetu "predátorům" nahrává do karet. Myslim, ze tohle by mělo být povinné ke sledování ve školách. ()

DyingAngel

Som absolútne znechutená. Asi prvý dokument, po ktorom mi bolo psychicky aj fyzicky ťažko. Neviem však, či sa niečo zmení týmto dokumentom. Toto tu bolo vždy a myslím si, že to bude len horšie. Človeku ostáva len zaplakať nad stavom tohto grcného sveta. Akože, dúfam, že aspoň niektorí z tých, čo tu boli ukázaní, sedia vo väzbe. No či je to dostatočný trest, o tom by sa dalo polemizovať. Fakt sila. ()

tamip

Tady musím hodnotit bohužel drsně. Mně se líbí, že někdo chce upozornit na závažnou tématiku. Jsem ráda, že to má i dosah a některý ty individua jsou trestně stíhaný. Problém je, že jsem se na to těšila a fakt mě to zajímalo a čekala jsem, že se dozvím něco. Jenže jsem se dozvěděla, že když je vám 14 let tak vás obtěžují chlapi. Tohle prostě není dokument, je to raw verze ze střižny, chybí tam informace- jak se ta problematika řeší, konfrontace provozovatelů sítí, názory psychologů, právníků, zkušenosti už dospělých žen.... cokoliv. Snad to aspoň zachrání holky, které to uvidí před nezodpovědným chováním. Před špatným hodnocením se ale dokument neuchránil. * ()

StandikK

Tvůrci odkryli pandořinu skřínku. Úchyláků po republice chodí plno, akorát nikdo o tom nemluví nahlas. Tento film je toho jasným důkazem. Dále jde vidět, že zákony jsou zde pouze v teoretické rovině a tudíž k výsměchu. Zde platí pouze rodičovský zákon, a to je takový, že ůchyláka chytnout a seznámit ho s bejsbolovou holí!!! ()

Hirogen

Chválím tvůrce za promyšlené a profeesionální ztvárnění a poukázání na skutečný problém. Člověk si až neuvědomuje, jak nebezpečí číhá blízko, doma u našich dětí. Jen mám strach, že problém je tak veliký, že je téměř neřešitelný. Jako vždy se musí začít u rodičů. ()

Lucy39

2500tisíce úchyláků za pár dní napíše třem "dvanáctkám", honí si u toho a vydírají.. nechutné a ačkoliv by se to mohlo zdát normálně orientovanému jedinci neuvěřitelné, tak je to bohužel Realita... Jako matka 12letých dcer počin kvituji o to více, právě jsme se společně dodívaly a jsou šokované přesně tak, jak jsem potřebovala.. snad se jim dokument vryl dost pod kůži, aby věděly "vo co go"... ()

Milonak

Zajímavé téma díky tomu, že o něm sice často víme, ale v reálu jsme to nezažili. Dokument tuto realitu ukazuje v plné míře, ale pouze informuje, jak to ve skutečnosti chodí a kam až se naše společnost díky sociálním sítím, telefonům a další moderní technice dostala. Na dokumentu mě ani tak nešokoval obsah - ten jsem takový očekával, ale spíš skutečnost, kolik lidí v tom může jet. Pokud jsou čísla uváděná ve filmu pravdivá, tak hned 19 z 23 mladých slečen z castingu mělo ještě v dětském věku takovouto zkušenost? Skoro se mně tomu nechce věřit..... A 5 minut po založení účtu přijde 11 žádostí o přátelství? Pokud ano, tak je to na pováženou. Herečky to zvládly velice dobře, zejména pak Tereza Těžká. Hvězdy dávám především díky tomu, že film tuto záležitost více ukázal veřejnosti a snad i pomohl k odsouzení některého z úchyláků. Co mně ale absolutně chybí, tak hlubší pohled na věc - proč někdo netlačí na provozovatele sociálních sítí, aby takovéto jednání monitorovaly a minimálně zakazovaly? Proč chybí vyjádření odborníků z různých oborů, kterých se téma dotýká? Pak by to z toho mohl být opravdu plnohodnotný dokument. Závěrečné resumé: zajímavý námět, celkem slušně zpracovaný, ale "klouzající" jen po povrchu problematiky. Mohlo toho být mnohem více. ()

charlie.sambora

Měla jsem první počítač s internetem někdy v roce 2003, to mi bylo 14 let. Celkem mi je líto, že mě nikdo tehdy nevaroval, že se na internetu mohou vyskytnout takoví lidé. Naštěstí jsem ale nedisponovala webkamerou, nebo fotoaparátem. Nejspíš by důsledky byly mnohem horší. Ale každopádně toto je dokument, jež by měli vidět všichni. ()

Crocodylus

nepochybne je potrebne a ziaduce informovat verejnost a najma deti o temnych uskaliach internetu a za tento edukativny aspekt, ktory bol kinematograficky celkom zaujimavy, davam 4 hviezdy... nemozem sa vsak zbavit pocitu, ze sa aj v pripade "predatorov" jednalo o hercov - najma rola uchyla z cestovnej kancelarie (...) => stab ho pride konfrontovat a on pohotovo otaca diskusiu smerom k publiku apelom na nedostatocnu vychovu a nezvladnutie role rodica, co sa cele odohrava pred jeho domom - pred zrakom susedov a okoloiducich => cele jeho spravanie v kombinacii s okolnostami mi pride velmi nepravdepodobne a za pocit, ktory to vo mne vyvolalo, odoberam jednu hviezdu... 4/5 ()

JC_Gucci

Že je internet plný nechutných lidí, kteří nechají veškerou soudnost, rozum, morálku a vlastně lidskost někde za monitorem, a jen hledají lidi, které by využili k ukojení svých zvrácených představ, jsem věděl už dávno. Vždy jsem ale doufal, že děti si žijí svým dětským životem a tento svět se jich netýká. Že je to jen hromada starých úchyláků, vydávajících se za mladé kluky, píšící si s hromadou jiných starých úchyláků, vydávajících se za mladé holky. Poslední dobou vnímám, jak obrovský problém týkající se dětí to vlastně je. Není se ostatně čemu divit, když k němu mají děti přístup 24 hodin denně díky mobilům, které nosí neustále u sebe. Přesto se tento film moc nezabývá něžností těchto situací. Tedy kromě pár statistických čísel a rozhovorů s komparzistkami. Film spíše řeší to obrovské množství úchylů, než dětí jimi postižených. Možná se jich na tři hlavní protagonistky tohoto filmu sesypalo tolik právě proto, že to byly jediné tři mladé holky, které jim na zprávy odpovídali. Je to asi naivní optimismus. Byl bych rád, kdyby do tohoto tématu film zabrousil hlouběji. Ostatně těch témat, do kterých by bylo třeba zabrousit je mnohem více. O fungování sociálních sítí, psychologii, právu, to vše je ve filmu zmíněno jen letmo, většina stopáže jsou záběry na masturbující muže nonšalantně si povídající s dvanáctiletými holkami. Až to více něž jako dokument působí jako nějaká reality show. Ale možná je to tak správně. Možná takový film, který více šokuje, než informuje, je právě to, co potřebujeme, aby se o takovém tématu začalo mluvit a něco s tím dělat. A hlavně aby mohl vzdělat děti, protože internet už je tu napořád a zmrdi bohužel taky. ()

former

O tomto filmu jsem slyšel mnoho. Jednak, že se jedná o úplně šokující film, druhak i názor, že je to komedie. Pravda je dle mého názoru ale někde mezi. Na jednu stranu buďme upřímní, ale byl někdo chováním tzv. predátorů skutečně překvapen? Myslím si, že je to známý fakt, který by neměl nikoho šokovat. Na druhou stranu jako komedii to také nevidím, u filmu jsem se nijak nesmál. Co ale beru jako velké negativum je to, že etický kodex ze začátku filmu nebyl dodržen. V několika scénách, zejména té s tím jediným pozitivním člověkem, figurantky dotyčného svádí. Osobně mám také problém s uvěřitelností jejich rolí. Některé jejich dotazy typu „A co je to ***“ by byly uvěřitelné možná tak u holek v předškolním věku, nikoliv u 12 letých puberťaček. ()

shagisson

Tak tohle je fakt hnus, je mi z toho na blití, zmrdi zkurvení. Musel jsem si po tom pustit Johna Wicka s jedním cílem - vypustit jej na ně a napálit zo pár headshotů JES! ()

rebel2009

Myslím, že máme vítěze Českého lva. Na jednu stranu, není se čemu divit, internet je dobrý sluha ale zlý pán. Pro holky jsou kluci ve stejné kategorii paka a tak hledají někoho rozumově vyspělejšího, pak se stávají lehkou trofejí. Na druhou stranu, Ustecan měl pravdu, že sami nešly za rodiči když narazí na takový kontakt, bohužel dospívající holka je někdy těžký oříšek i pro rodiče. ()

desod

PR toho projektu , afektovanost štábu "ne fuj on se odhalil" ....... to mi všechno stačí k tomu aby to šlo do kytek ...... po tom co kdo sestříhá a nevidíme co předcházelo návrhům ? Herečky co hrají a neví co je to sex ve 12 ? Já vyrostl bez internetu a byl jsem informovanější než tyhle "nevinné" holčičky které se přihlásili na seznamku a volají pánům 40+. Nevysloveno ale od kdy se chtějí nevinné holčičky bavit se starým chlápkem o Hello kitty? To si ti pánové mají myslet ? ...... zajímavé ale tvůrce bych zařadil mezi ODPAD. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán