3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

Qwat

Jak už napsalo více lidí - Klusák se - zase jednou - stylizuje do role učitele, který poučuje děti o dobru a o zlu. Ještě otravnější je marketingová kampaň filmu, která trvá už asi rok a to ve smyslu "to musíte vidět, naprosto zásadní téma, to tu ještě nebylo". Zaprvé to tu už bylo xkrát a lépe, a zadruhé dokument je celkem nudný a nepřináší nic nového ani objevného. Herečky i neherečky dělají, co můžou a zaslouží si respekt. ()

Boyled

Člověk si řekne, že pedofilů a úchylů je hodně, ale že až v takové míře, kdy nikdy nevíte, kdo doopravdy je váš soused... celou verzi by měli vidět nejen dospělí, ale i děcka. Stejně už v tomto věku ví, oč jde. Je to strašný a bohužel, je to realita. Tvůrcům i herečkám palec hore. ()

Metastazina

Toto byl vážně masark. Cením Klusáka. Tento snímek by měl vidět povinně opravdu každý, absolutně diváka nešetří a ukazuje mu pravdu takovou, jaká skutečně je. Tedy surovou a nechutnou. Snímek obsahuje obrovskou dávku dickpicků a částečně i lehkého humoru. Mohu jen říct, že pokud jste film neviděli, tak na nic nečekejte. ()

Lykos

Těžko mohu hodnotit jinak než plným počtem. Vít Klusák dosáhl myslím přesně toho, čeho chtěl. Tedy aby se o problému mluvilo. Četla jsem kdesi výtky, že bylo málo vysvětlovacích mluvících hlav a zůstává na povrchu problému a ještě mnohé další. Myslím, že cílem bylo, tento problém prostě ukázat, možná přimět rodiče, aby si trošku více všímali toho, co jejich děti "na síti" dělají. A jak se říká na konci: nezakazovat, ale mluvit spolu. To se myslím naprosto povedlo. Z hlediska diváckého zážitku si myslím, že byl film relativně vyvážený, že ta smršť kokotů tam byla ne proto, abychom obdivovali různé délky a tvary, ale právě proto, abychom si uvědomili, co se na ty děti valí. Tuto část jsem strávila vražená do opěradla a s rukou před obličejem, ne že bych se nekoukala, ale potřebovala jsem mírnou clonu. Vítejte ve světě, kdy Vás dojme k slzám, že je někdo normální. Není na panu Klusákovi, aby ty úchyláky dostal před soud, od toho jsou tu jiní. Závěrečná "diskuse" s úchylem z Ústí mě pak přiměla sedět na místě, ještě dlouho po skončení titulků. ()

lex85

Vít klusák je asi nejlepší režisér dokumentů u nás. Naprosto doporučuji pro všechny jako ukázku toho že když je dítě doma tak nemusí být v bezpečí. Je několik verzí dokumentu, pro školy, do 15 let a ta nejostřejší. ()

nkubinkova

Čekáte, že se budete koukat 140 min na mužské přirození ? Tak to vás asi zklamu (nebo spíš potěším?) Skvělý výkon hlavních protagonistek, hudba, která vás napne a vystižení problematiky jasnou a nenásilnou formou. To vše je dokument Klusáka a Chalupové. ()

Aurra

Největším přínosem filmu je upozornění na fenomén, kterého si většina dospělých není vědoma a vůbec netušili, že se to může stát jejich dětem a přidružený projekt do škol, který informuje děti jak rizikům předcházet a jak se chovat pokud už na ty situace dojde. Co se samotného dokumentu týče, myslím že forma, která neosloví jen "intelektuální menšinu" je pro toto téma velmi vhodná, aby se dostálo cíli téma rozvířit do všech koutů společnosti. Oceňuji i absurdně vtipné chvilky díky nimž je film chvílemi odlehčen i přes toto náročné téma. Příkladem budiž jeden z predátorů, který tvrdil slečně, že pokud mu neukáže prsa, tak se mu vrátí sperma do těla a bude muset do nemocnice a tím mu dotyčná slečna ubližuje... musím říct, že to jsem se neudržela a úplně upřímně jsme se smála. ()

boogi

Zaprvé jsem samotný fllm ještě neviděl. Ale trávím hodně času v autě kde jsem přímo s tvůrkyněmi slyšel na radiožurnálu rozhovor... O tom jak 18-ti leté holky dělají ze zoufalců pedofily. A teď hnusná nepřijemná pravda. Rodiče zodpovídají za děti, včetně jejich chování na internetu a je to mnoho let dozadu co mají k tomuto ůčelu k dispozici mnoho nástrojů. Jako napřiklad filtry, firewally či parental controly. ... a opravdu využivám svoji plnou controlu abych nezačal debatu jak zoufalci vznikají... porotože to je celospolečenský problém. ()

colis

Děti mi říkaj Pan Au, bylo to krásný, tak čau. Jasně před filmem probíhaly vtípky typu: Jdu se tam podívat, jestli tam náhodou nejsem atd... No po shlédnutí už to asi není taková prdel. Ikdyž jsem člověk, kterýmu je černej humor bližší, než jeho vlastní máma a drsnysvet je můj denní chléb, tak i toto na mě bylo silné kafe. Lidi jsou prasata a svět je zvrácenej - což potvrzují i poslední minuty dokumentu, kde frajer (který mj. vede dětský tábor) vlastně tvrdí, že on jedná v právu. ()

FvW

Co se týče tohoto dokumentu, docela sdílím názor s uživatelem FlyGun, který napsal: ,,Protože jsem se nenarodil včera, jsem si zcela vědom faktu, že existují nějaké sexuální úchylky a internet je plný predátorů. Více, než sestřih desítky penisů, mě zaskočilo, kolik lidí je tímto překvapeno - včetně štábu. " Jediní dva, kteří mě fakt šokovali byli: chlap, co měl snad všechny úchylky světa a pak skautský vedoucí, který se stihl za pár dnů kontaktovat se všemi třemi dívkami, i když neměly nějak navazující profily. Jinak je to docela běžná rutina těchto sociálních sítí... Ve finále mě pak nejvíce překvapil výskyt jedince, který byl normální, což je tedy smutná realita. Jinak je to takový dokument nedokument, kde se u mnoha věcí spíš člověk zasměje, než aby se zamýšlel nad tím, jak je to morálně špatně a hlavně tam chybí nějaký postih... Když teda nepočítám vychrstnutou limonádu do obličeje. Na konci je přímá konfrontace štábu jen se zmiňovaným skautským vedoucím, který si nimi moc hlavu neláme (slušně řečeno). Jak to dopadlo se zbytkem predátorů, které se podařilo vylákat ven, se nedozvíme. Sice je na konci uvedeno, že některé případy byly předány policii a jsou v trestním řízení, ale stejně si z toho divák pořádně neodnese, co predátorům vlastně za tohle hrozí, a proto je celkem jasné, že se to bude objevovat dál a dál, pokud to někdo nezačne aktivně řešit (nejlépe ti samotní poskytovatelé služeb, kterým by z toho však klesala návštěvnost a peníze z reklam). Sečteno potrženo - jsem rád, že se to natočilo a jak obrovské téma to krátce před uvedením do kin bylo. Avšak reálně film "probudí" pouze ty diváky, kteří o této problematice dosud neslyšeli. ()

TynTynka

Velmi silný film. Není asi úplně pro každého, protože je zde ukázaná přímá realita, ale měli by všichni vědět, co se děje. Naskakovala mi husí kůže a byla jsem dost znechucená. Jsem ráda, že občas to bylo odlehčené vtipnými pasážemi, protože jinak by bylo velmi těžké dokoukat celý film dokonce. Klobouk dolů všem, co se na filmu jakkoliv podíleli. ()

Raichu.Cz

Klusák a Chalupová předvedly opravdu něco co je u holek na internetu největším problémem. Rozhodně cením tento nápad a hlavně že někoho napadlo ukázat světu že u holčiček 12-13 let není něco v pořádku když jsou na internetu bez dozoru rodičů, jsou buď vydírány, nuceni se ukazovat nazí před cizincem kterému může být 20-56let, nuceni říkat své osobní údaje atd. Rozhodně doporučuju zhlédnout pro důležité informace jak se bránit proti úchylným lidem. Za mě 99% ()

zdendyss93

K tomuhle netřeba dlouhý komentář...BRAVO!!! Naprosto geniálně zvládnutý dokument V síti, kde se autoři snímku nebáli pustit do velmi ošemetného tématu. Myslím, že něco podobného nemá u nás obdoby a byl bych rád i za úspěch v zahraničí. Film totiž popisuje děsivé věci, o kterých se né tak často mluví, a nebo aspoň né tak moc, jak by se mělo. Občas divák cítí znechucení, ovšem geniálně vyváženo humorem. Herečky rovněž skvěle zahrály, ale dovolil bych si malou poznámku a to jen drobnou, že A. Pithartová na 12 let zkrátka nevypadá, ale budiž... Nebudu hledat chyby na tomhle skvělém díle. Ještě jednou... Tleskám :-) 95% ()

MajklGaming odpad!

Dokument víc slouží jako příručka a nápověda pro začínající pedofili, než že by varovala před problematikou. Za 3 roky tu bude nová generace dětí která o filmu nikdy neuslyší ale úchylové zůstanou. Kvůli filmu ještě přibudou. Tleskám. ()

Coraxion

Výborný dokument. Odvážný nápad. Bez hluchých míst. Na počátku filmu mi bylo trapně, protože jsem se smál některým scénám sám a žena chtěla odejít. Zhruba v půlce filmu diváci pochopili, že je to sice závažné téma, ale některé scény jsou prostě vtipné a smáli se taky. Shlédnuto během "koronakrize" s rouškou a rozestupy, kupodivu ve vyprodaném kinosále :-) ()

PO-tvor

Tento dokument má velmi silné téma, avšak provedení výrazně pokulháva. Na přípravě kulis a výběru hereček si tvůrci dali záležet, a je to vidět. Zbytek působí dojmem silné improvizace , která začala nápadem: "Pojďmě natočit něco o zvrhlících a za běhu už budeme vymýšlet, jak to natočit". Nevymysleli. Dokument je prokládán mnoha hluchými místy - "velmi zajímavými" záběry na šokované členy štábu a na odborníky, které si tvůrci přizvali, a kterým věnovali minimum prostoru, neboť je tam měli jenom jako komparzisty pro natáčení šokovaných výrazů v obličeji. Dokument je hezký na koukání, avšak obsahově velmi bulvární a nepřínosný. Musím vypíchnout zvukaře, který by si zasloužil pověsit do průvanu, neboť často namixoval zvuk tak "chytře", že není slyšet mluvené slovo, ale ruchy kolem (a to se netýká jenom Skype hovorů nebo setkání v kavárně, kde je zlá kvalita pochopitelná). ()

Krustovskij

Zajímavý dokument, který je na české poměry velmi solidní. Neukazuje problematiku jen černobíle, ale poodkrývá, že není ze všech stran jednoduchá, jak se může laikovi zdát. Oceňuji i vtipné vsuvky na odlehčení, zejména "policejní pes" dopadl zlosyna zodpovědně, ale k pěti hvězdičkám mi chyběl výraznější příspěvek odborníků. I když si asi dokážu představit, proč jim tvůrci nedávají tolik prostoru. ()

Sejdyndou

Skvěle zpracovaný dokumentární film o zneužívání dětí na internetu. Věděla jsem, že na internetu se dějí takovéhle nechutnosti, ale až v takové míře jsem to nečekala. Proto jsem taky na to šla dvakrát. Myslím, že je film vhodný opravdu až pro děti od 15 let, kdyžtak je lepší vzít vaše ratolesti na verzi od 12. Každopádně by to mělo vidět každé dospívající dítě, které dennodenně brouzdají na internetu a sociálních sítích. Výchovný účel tenhle dokument má, a to velký. Klobouk dolů před "herečkami", které se na 10 dní staly 12letými puberťačkami. To co museli několik hodin denně vidět a poslouchat, si nikdo z nás nedokáže představit, dokud tento dokument člověk neuvidí. Proto zasloužených 5*. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán