poster

Děs přichází z hlubin

 • anglický

  Humanoids from the Deep

 • anglický

  Monster (Humanoids from the Deep)

Horor / Sci-Fi

USA, 1980, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ten Druhy
  ****

  Budem veľkorysý a dám až 4, réžisérom sa podarilo vybudovať mrazivú atmosféru, ktorá ma donútila vidieť gumenné monštrá - mutantov rýb oveľa hrozivejšie. Gore scény boli okorenené humorom, muži vyzerali ako machovia, a ženy boli étericky ženské, sálal z nich erotizmus, až ma mrzelo, že tvorcovia boli na šteklivé scény lakomí. Príbeh plynul s ľahkosťou, ale v závere sa na môj vkus príliš odtrhol z reťaze, keď monštrá zaútočili na ľudí počas festivalu v mestečku Solmon, ktorý doslova zmenili na bojové pole, a jednému z nich sa podarilo odhaliť miestnu kráľovnú krásy. Aj posledná scéna zrodenia monštra z tela ženy bola pritiahnutá za vlasy, hoci film ako celok vôbec neznehodnotila. Humanoids from the Deep má všetko to, čo by mal mať horor 80. rokov - a prevzal aj mnoho prvkov z Martinovho monster hororu L'isola degli uomini pesce (1979). "Gumáci" podľa mňa vyzerali lepšie než mnohé dnešné CGI príšery.(16.10.2011)

 • helljahve
  *****

  Dlho som tento film prehliadal, ani neviem prečo vlastne. U mňa spokojnosť na 100%. Pekná kamera, dej odohrávajúci sa v prímorskom mestečku, kozy, herci hrali... asi nie som náročný divák. Ale čert to vem, človek sa má pri filme baviť, a ja som sa bavil kráľovsky. A pri tých monštrách čo vyliezajú z morských hlbín som si spomenul na tohtoročný best short movie BRUTAL RELAX.(31.12.2010)

 • LION-MR.T
  *****

  Na tento horor se pohlíží opravdu různorodě. Odpad nebo pět hvězdiček,já dávám pět hvězdiček,protože jako malého mě to hodně vyděsilo,příšery možná nevypadaj nejlíp,ale jsou dobře udělané velmi dobře,tak i efekty. Tento menší kult mě prostě baví,dobře zkomponovaná hudba,dostatek krvavých efektů a útoků a závěrečný masakr na svojí stopáž stačí. Ona byla pod režié podepsána jen Barbara,tak beru pouze tento film jen pod jejím režíjním vedením. Připadá mi to,že režisérka buď viděla hodně hororů a nebo málo. Řekla si,diváci chtějí příšery,tak jim je dám a samozřejmě,že se chtějí bát,což je dobré přemýšlení. A nevím co máte všichni s Vetřelcem. Když holku znásilní mutant a ona otěhotní,tak jí logicky nějak vylézt musí. Kdyby měl vylézt z toho čeho děti vylézavájí tak by to cenzoři do kin nepustili. Břicho pustí spíše. Navíc Vetřelec není až takové veledílo - moje hodnocení je odpad. Tohle je pro mě o hodně lepší. Taky jsem si to zařadil mezi oblíbené filmy.(23.2.2007)

 • Flipnic
  ****

  Obrovské milé oldschoolové překvapení!! Film, který se rozjede hned od začátku a skoro ani chvíli nenudí. Klasická slasherovská atmosféra, lekačky, přímořské prostředí a městečko, tajemno, perfektní atmosféra, výborné gore efekty, brutalita, nahota, monstra znásilňují ženský a bordují chlapy na kusy, absolutně skvostný konec!!! Hodně odvážné, hodně svižné a tvořené se zápalem a nadšením. Vzhled moster je kontroverzní, ale to co dokážou s lidma provádět to kompenzuje ... :-)) Výborná věc a zapomenutá klasika!!(13.10.2011)

 • darkrobyk
  ****

  Nejprve zařve dítě. Pak pes. Pak další psi. Vše vrcholí masakrem. Slušný ekohorror s klasickou výstavbou - neznámé zlo (které po vzoru Čelistí a Vetřelce nejprve nevidíme), ohrožení, vysvětlení původu zla, pokus o záchranu obyvatelstva, které se baví na festivalu lososů. Pro milovníky osmdesátkových béček jako stvořené - prsatky, obstojné gore (nechybí rozervané hrudi, utržené hlavy, gejzíry krve ani znetvořená těla...jo a psí střeva ven), místy napínavá atmosféra, zlověstná hudba (kříženec Psycha a Čelistí), velmi dobrá monstra (kam se hrabou pixely) i pěkné exteriéry (podmořských záběrů mohlo být více). Závěrečný odkaz na Vetřelce byl očekávaný a fajnový.(15.5.2017)

 • - Režisérka Barbara Peters sa vyjadrila, že humanoidov mali pôvodne stvárniť kaskadéri najatí pre tento film. Ale tí keď uvideli kostýmy, v ktorých mali hrať, odmietli to, pretože sa im zdali, že sú na smiech. Následne musela produkcia najať do úlohy monštier ďalších hercov. (beso74)

 • - Pri dokončovacích prácach na filme mal producent Roger Corman pocit, že snímka potrebuje viac erotiky, a tak si objednal dotáčanie scén, v ktorých by humanoidi pri útoku na dievčatá z nich strhali oblečenie a podobne. Režisérka Barbara Peters to odmietla, a tak ju vyhodil a najal iného režiséra, aby to natočil. Väčšina týchto scén však bola aj tak nakoniec z finálnej verzii filmu vystrihnutá. (beso74)

 • - Režisér Joe Dante odmietol režírovať tento film. (beso74)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace