Reklama

Reklama

Cieľom ďalšej misie výskumného tímu SG-1 je planéta Edora, ktorá oplýva bohatými ložiskami naquadahu. Členovia SG-1 tu chcú získať dohodu o jeho ťažbe. Prichádzajú však v období ohnivých dažďov, čo sú roje meteoritov, ktoré dopadajú na Edoru, keď jej obežná dráha pretína pás asteroidov. Zhruba každých 150 rokov dôjde k pádu väčších meteoritov, ktoré spôsobIA katastrofu rôzneho rozsahu. Aby pozemšťania zabránili najhoršiemu, evakuujú na Zem väčšinu Edoranov.  O´Neill ostane väznený na Edore po tom, čo jeden z meteoritov dopadne priamo na hviezdnu bránu a pochová ju. Zdá sa, že už sa nikdy nebude môcť vrátiť späť na Zem. Postupne sa zbližuje s obyvateľmi, ktorí odmietli evakuáciu a zmieruje sa s novým životom. Na Zemi ho vyhlásia za nezvestného. (TV JOJ)

(více)

Recenze (16)

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pěkná, charakterově zaměřená epizoda, kde poznáváme jinou stránku povahy Jacka - člověka, který by měl rád poklidný rodinný život, ale jeho smysl pro povinnost a instinkty vojáka jsou silnější. Ani to rozhodnutí vzdát se návratu domů není proti jeho povaze - přece jen ví, že kromě lodí možných spojenců nemá Země žádnou technologii dostat ho zpět bez brány a o technologii brány ví jen to, že je hodně komplikovaná a tak sotva ví, jak velká je pravděpodobnost, že by mohla tam někde dole bez problémů fungovat. Ostatně řešení Sam je něco, co ona sama vynalezla, takže o téhle technologii nemůže mít ani ponětí... Pak si musí uvědomovat, že je jeden z mnoha vojáků a SGC nemůže věčně jen hledat způsoby, jak ho dostat zpět, mají i jiné povinnosti. Jeho vztah s Lairou byl taky zajímavý sledovat co se týče jejich vzájemných interakcí, její charakter není mezi některými fanoušky moc oblíben, ale já s ní neměl větší problém až do jejího závěrečného oddalování zprávy o hlasech ve vysílačce (což ale bylo spíš kvůli dramatizaci závěrečného dějství, aby Jack dorazil Teal'covi na pomoc v posledním možném momentu). Jinak i týmový aspekt tady byl zastoupen, Sam věnovala tři měsíce vývoje přístroje, který jim umožní dostat Jacka zpět a Teal'c riskoval svůj život při vykopávání brány. Plus zde byla ta skvělá scéna, kdy na Jacka při meteorické bouři čekali do posledního možného momentu, což je mohlo stát život (Danielovi fanoušci se možná z tohoto důvodu cítí ošizeni, ale fakt nevím, co by tady mohl udělat, aby to hrálo nějakou roli v záchraně Jacka, aby to nebylo v ději jen pro ten prostý fakt, aby měl v epizodě co hrát). Máme tady i náznak shipperství (pěkný rozhovor Sam/Janet), které mi v malé míře nevadí (a nikdy nehrálo takový prim jako to trapčení mezi Danielem a Valou, které zbytek týmu nechávalo totálně v jejich stínu) a myslím, že oba herci mají slušnou chemii. Taky tady máme ukázáno, jak riskantní bylo procházení skrz bránu v počátcích seriálu, tehdy Země neměla lodě a jiné vyspělé technologie, aby zachraňovali někoho, kdo kvůli poruše brány zůstane trčet na jiné planetě. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skôr pokojnejšia epizóda, v ktorej na planéte Edora nedobrovoľne uväznený plukovník O'Neil rieši svoju vnútornú dilemu v rámci ktorej volí medzi svojim osobným šťastím a prácou pre SG-1. Neviem čím to je, že na polovici planét, ktoré SG-1 navštívia to vyzerá a funguje buď ako v stredovekej feudálnej spoločnosti alebo ako v komunite Amišov niekde v Minnesote... ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda, v ktorej sa rieši, čo by sa stalo, keby na jednej z planét, kam tím zavítal, zrazu zmizla brána. Možnosť letu na planétu zásluhou pomoci spriateľených rás sa možné doživotie mení na otázku niekoľkých mesiacov a to už nie je také terno. Pri O'Neilovej dočasnej milenke sa začínajú (aj keď len mierne) objavovať skrývané sympatie medzi plukovníkom a majorkou. ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

E16 ⤶ I členové SG-1 mají nárok na pár měsíců volna. A zůstal by tam napořád, kdyby Sam nepřišla na to jak se dostat skrz pohřbenou bránu, inspirována Sokarovým ničitelem Iris, který vyvíjela, zatímco Jack na druhé straně dával šanci románku s Lairou. Tenhle díl má hutnější apokalyptickou atmosféru než většina apokalyptických filmů. Upřímně, z té scény, jak jsou na planetě, kde přímo na ně padá spousta ničivých meteoritů, se mi dělalo poněkud nevolno. ⤷ E18 ()

kwoky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pomalejší romantická epizoda. A to myslím zcela v pozitivním smyslu. Kvůli pádu meteoritu zůstane Oneill uvězněn na cizí planetě. A po několika měsících už se pomalu smiřuje s tím, že tam zůstane a bude budovat svůj nový život. Až když se SGC podaří malinký průlom, svitne naděje. A když se Oneill prokope až k Tealcovi, jde o jeden z nejdojemnější momentů v celém seriálu. "Tealcu! Ty jeden zatracenej parchante tvrdohlavej! Ha ha ha." Tolik k tomu často zmiňovanému "Zakopejte bránu" :) A RDA zde hrál opravdu skvěle. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama