Avantgarda

• Čína Ťi sien feng (více)

Prvotřídní bezpečnostní agentura Vanguard může být vaší jedinou nadějí, pokud si vás vyhlídli nejnebezpečnější kriminálníci na světě. Během ochrany jednoho z klientů a jeho dcery se ředitel firmy sám zúčastní extrémně složité akce. Ohromující souboj se odehraje na třech kontinentech. (Filmbox)

Johnny.ARN

Páči sa mi, že Jackie chodí do náročných produkcií, ktorú ale nie sú len tupé akčňáky a bojovky, ale poukazujú aj na globálne problémy. Tu vidieť hodiny práce na CGI efektoch, choregrafiách, je to skvele situované po svete, zaujímavé prostredia a mladí, šikmí bijci, ktorý sa toho neboja. Je ale smutné, že je to lepší film o autách ako posledné diely FaF. Chan už má svoje odbojované, ale ako mentor funguje skvelo. Opäť vtipné, s rozumnou minutážou, neustálou akciou a gradujúcim dejom. Rád by som dal viac, ale niektoré efekty boli rušivé a myslím, že už sú lepšie spôsoby, ako to naanimovať. Nebol som však znechutený a ani sklamaný. 3 z 5 ()

Rominator

Soukromá bezpečnostní agentura Vanguard v jejímž čele stojí Tang (Jackie Chan), musí z Omarova zajetí zachránit svého člena a dceru bohatého čínského obchodníka... Jackie Chan se sice v úvodních titulcích objeví na prvním místě, ale je pouze jednou z hlavních postav. Jackie nechce svoje skalní fanoušky zklamat a ve třech akčních scénách něco málo předvede. Náročnější scény tak musí obstarat omladina, která si nevede vůbec zle. Záběry s digitálním lvem Charliem měly různou kvalitu a nejhůře to vypadalo při pohybu. Při finální automobilové honičce bylo občas patrné nepřirozené zrychlení a nevypadalo to dobře. Film není po akční stránce úplně špatný a největší slabinou je samotný příběh. HODNOCENÍ 40% ()

Marze odpad!

Superpolicajt? Superblbec. Je to nezapomenutelne plytvani Jackie Chanem jako legendou akcnich filmu. Prestoze to bylo hodne hlucne, uspavalo me to. A to nemyslim jen hloupe dialogy. ()

Arsenal83

Typická vec od Jackieho Chana, ktorého v akčných scénach už pomaly nahradzujú iní statní čínski bojovníci s ľahko zapamätateľným menom typu Yang Yang. Akčňák, v ktorom fanúšikom tohto typu nebude nič chýbať, nie je to prehnané, tempo je rýchle a stopáž tak akurát. V bojových scénach znie dobrá hudba. Fanúšikovia budú spokojní. ()

Lacike

Zápletka je úplne v pohode a kľudne by sa dala použiť aj v starých Jackieho klasikách. Na rozdiel od filmu Chinese Zodiac tu aspoň nejaká je a niekam zmysluplne graduje. A na rozdiel od tragédie Kung Fu Yoga nepôsobí ani trápne. Prvý problém je akcia. Naháňačky (či už na autách alebo na skútroch) sú plné CGI a pripomínajú 30 rokov staré videohry. Proste trápna tragédia. A to radšej pomlčím o digitálnych levoch a ďalších zvieratkách. Neviem čo to má Jackie za nový fetiš. Prestrelky sú tuctové a bitky neponúkajú žiadne trochu náročnejšie chvaty. Naviac často doslova vykrádajú staršie Chanovky v asi tak o 10 tried horšom prevedení. Jackie tu je za šéfa bezpečnostnej agentúry a mentora mladšej gardy, takže sa nielen v bitkách ale aj vo filme objavuje len príležitostne. Sem tam predvedie len nejaký úder alebo kop, ktorý by zvládol ktokoľvek bez tréningu. Plusom toho, že sa nesnaží o nič náročnejšie je aspoň to, že neustále nie je zavesený na pomocných lanách jak gašparko. Ale ani mladíci nič extra nepredvedú a doslova ma nasralo, že Brahim Achabbakhe, ktorý tak famózne zažiaril v Undisputed 4 tu síce hrá hlavného poskoka ústredného zloducha, ale v celom filme sa bije dokopy asi minútu. Druhým problémom filmu, vďaka čomu som sa v hodnotení priklonil k jednej hviezdičke, je prakticky absencia humoru. Fakt je tu len minimum pokusov o humor a aj z nich som sa pousmial len dvakrát. Pri scéne v ktorej si zloduch zapichne dýku do nohy a pri odkaze na Police Story s tým, že Jackie tentokrát použije schody. Záverečné titulky s pokazenými zábermi majú skoro 6 minút, ale sú to len obyčajné zábery z natáčania, ktoré nič zaujímavé neponúknu. Takže výsledkom je bohužiaľ už klasická súčasná slabučká Chanovka, ktorá fanúšikov osemdesiatkových a deväťdesiatkových Chanoviek v žiadnom ohľade neuspokojí. Fakt neviem pre akú cieľovku vlastne Jackie ešte točí. 3/10. ()

corpsy

Stanley Tong a Jackie Chan stoja za jednými z najlepších akčných komédií, nielen hongkongskej produkcie. Tento ich najnovší spoločný počin, ale neobsahuje toľko humoru a ani tú enrgiu, ktorá obklopovala ich vtedajšie produkcie. A môžu zato CGI efekty a celková únava akčného žánru. ()

LangiJ

Při zběžném procvakání mi to přišlo jako ptákovina. Když jsem si to ale normálně pustila a poznala příběh, bylo to lepší. Je to však pořád typ Jackieho filmů z posledních let jako Kung fu Yoga nebo Čínský zvěrokruh. Tentokrát se podíváme do Londýna, Afriky, fiktivního arabského státu Jiadebala a Dubaje. Na pohled líbivý, různorodé akce dost - bitky, přestřelky, honičky na suchu i na vodě, Jackie něco předvede, ale většina je na mladší generaci. Děj je jednoduchý, odsýpá a nebylo tam nic, co by mi přišlo vyloženě přehnaný nebo trapný. Přesto se nemůžu zbavit pocitu lacinosti. Seriózní příběh s akcí je nahrazen líbivým pozlátkem. Přeloženo. ()

Jigy

Na začátku jsem myslel, že to je dobrá parodie na americké akčňáky, ale v pak jsem si uvědomil, že to hoši myslí vážně. Výsledný mix je na úrovni Rychle a zběsile nebo Avangers. Prázdný obsah v drahém obalu. A navrch s dost chabou grafikou, kdy triky jsou občas až komicky odbité. ()

ecceHOMMO

Film ktorý zaspal dobu.... V štýle 90 rokov kedy takých snímkov bolo ako huby po daždi. Bolo to síce akčné, ale nemalo to šmrnc. ()

iXtr3m3

Taká nevinná ale žiaľ aj ničím nevybočujúca zo šedého priemeru Jackie Chanovka. Slušná akcia, aspoň tá hand-to-hand. Naopak CGI pri autách sú na úrovni cca 20 rokov starých filmov, čo zamrzí. Ale inak som vďačný za každý kúsok, kde sa ešte Jackie Chan objaví, lebo je to pojem, ktorý keď raz odíde, už ho tak ľahko nikto nenahradí. ()

mira007

Jackie Chan jako šéf agentury, která jede akci po celém světě proti únoscům svého klienta. Jackie řídí a jeho mladší kolegové zajišťují akci. Není to tak retardované jako Kung-fu yoga, ale tohle by se mi líbilo asi ve dvanácti. Pestré, barevné jakože veselé za hodně peněz - takový Happy meal ve filmovém balení. Já chytnul averzi na tenhle film hned v první sekundě, když tam najelo logo China filmu se třemi postavičkami jak budovatelský Stalinův pomník na Letné kdy jeden s pěstí vpřed, druhý se samopalem a třetí se srpem. Už tohle mi zaselo semínko, že ten film budu špatně hodnotit . ()

Rathalos

Sice sa Jackie Chan uz drzi v uzadi ako sa povie,ale aj tak je to film,ktory je nabity akciou,viac-menej nie je cas na nudu,lebo sa stale nieco deje,no mne sa to pacilo a ako zabava to fungovalo ok...:-) ()

Hapretor

Typický hype blbost s Chanem, který už vypadá fakt unaveně, ale má stejně pořád co předvést ... ve filmu se pořád něco děje ... k tomu krásné Číňanky ... k tomu digi bordel ... k tomu rychle se měnící, oku lahodící prostředí ... k tomu nápadité hi-tech hračičky a vychytávky ... u mě dobrý ... oddychovka, jak má být ... ()

BOURQUE

Jackie Chan jednoducho nestarne. Tak blízko ku sedemdesiatke ešte stále nechce spomaliť. Síce už neskáče toľko ako počas tých aktívnejších čias, ale aj tak to, čo predvádza, je niečo neskutočné. „Vanguard“ je jednoduchým a nekomplikovaným akčným filmom, ktorý má jasný a jednoznačne predvídateľný scenár. Pohodové akčné scény a akrobatické kúsky v mierne oľahčenej verzii (aj keď sa to na prvý pohľad nezdá). Osobné hodnotenie:  70% (***) ()

radaza

Neuvěřitelná hovadina. Když pominu nepovedeného digitálního lva a spoustu nelogičností, tak jsou ve filmu naprosté nesmysly, které při tom pro děj nemají žádnou funkci, např.prohlížení rajek v Africe, když při tom jde o ptáky žijící na Nové Guinei. Nechápu. Jackie Chan by to měl zabalit nebo dopadne jako Seagal nebo Cage. ()

kacir

Najhoršie na tom je, že sa to bralo vážne. A digitálne efekty nejdem ani spomínať, lebo sa zase naseriem. Už nikdy viac. ()

Ivoman

Druhá hvězdička jen za Jackieho, jinak tragédie. Hlavně kompletní CGI efekty. CGI honičky v autech, upozorňuji, že jsou opravdu komplet v CGI, to bylo něco strašného. ()

xxmurphyxx odpad!

Tak a už som videl všetko! Najväčšie digitálne peklo za posledných desať rokov minimálne a ako inak z Číny. Vydržal som trpieť päťdesiat minút a potom som musel pretáčať inak by som skončil s trvalým poškodením mozgu. Čo ti jebe......naháňačka digitálnej limuzíny po Londýne, digitálny lev v Afrike a digitálne hyeny vycvičené ako psy spolu s digitálnym Jackie Chanom na digitálnom skútri na okraji digitálneho vodopádu, digitálne drony veľkosti a výzoru včely a holuba, lietajúci digitálny Číňan na lietajúcom digitálnom hoverboarde, či čo to za kokotinu malo byť, naháňačka digitálnych zlatých superšportov a hummera v Dubaji. K tomu ešte pár ultra debilných scén ako záchrana Číňana na nášľapných mínach, každá jedna prestrelka a každý druhý dialóg s absolútne debilným čínsko anglickým dialektom. A to všetko len preto, aby nejaká medzinárodná sbska, kde všetci vedia po čínsky zneškodnila záporáka, ktorý sa snaží dostať k ukrytému pokladu za ktorý si kúpi tajnú zbraň v podobe lietajúceho kontajnera s pár raketami............To nevymyslíš. To je made in China. ()