tranquill

"Žádný strachy, co není, může být. A někdy je to lepší, než to co je!" Pro mne kultovní film už v dětství. Krásná a vtipná podívaná z Krkonoš. Spolu s Pány kluky jistě nejlepší počin Věry Plívové. Další z filmů, jehož zhlédnutí dokáže pohladit na duši... "Šak my je doběhneme, pány pašíře!" ()

dalziel

Nakoľklo sa tento film väčšinou vysielal ce z vianoce je to pre mňa Vianočná super klasika, ktorá neomrzí , tak ako iné vianočné odrhováky. ()

Odpadlik

Pro mě coby milovníka zimních hor naprosto nejpohodovější rodinný film (vedle S tebou mě baví svět) ... Perfektní výkony Ondřeje Havelky, M.Vladyka a K.Heřmánka, říkejte si co chcete, ale ve mě ta krásná atmosféra a dokonalá hudba Petra Hapky vždy vyvolává mrazení ... ()

Zevon

Moje oblíbená vánoční pohodovka. Miluju to, hory, lyže, sníh, děti, dobu, kdy mi na mobil nezvonila návštěva u vchodu, že jsou tady, kdy se lidi vzájemně znali a neexistovalo tolik hajzlů, co prodávají všechno a nemají přitom nic, než holou prdel a v hlavě našrocené nesmysly multilevelových školitelů. ()

DarkoCohen

Krásný příběh, u kterého si každoročně na štědrý den dopoledne krátím čas u čekání na zlaté prase. To jsem ještě nikdy neviděla, ale dobrodružstí Matěje a Jeníka už několikrát. Pohádkově bílá zimní atmosféra zasněžených Krkonoš, kde se na ski prohání Krakonoš pašerák alias Lucifer z Čerty nejsou žerty! Radost pohledět. Člověk, jenž obsadil Karla Heřmánka do těhle dvou rolí, je borec. Jako dítě jsem se ho bála, jako odrostlejší ho zbožňuju. Navíc takhle krásnou spisovnou češtinu jakou se mluví tady, už v mnoha českých filmech, na které se dá koukat, neuslyšíte. 80% ()

Black-star

Celkem nudný a ničím nezajímavý film o počátcích lyžování a objevení kouzla lyží jako takových. Osobně mě ten film neoslovil a prostě mi nějak nesedl i přes relativně hvězdné obsazení. V průběhu filmu se nic extra neděje a pak po hodině a půl film skončí prakticky ve stejné tonině jako začal. Nemučte mě jím už nikdy více. ()

boni

Tohle dávají snad každý Štědrý den na Nově, i když je na tom vánoční jen to, že je tam sníh , který stejně vlastně u nás na Vánoce nikdy není. Jinak hezké scenérie a počátky českého lyžování v Krkonoších z toho dělají příjemný snímek. ()

junglewar

Naprosto nejlepší sudetsko-zimní atmosféra, plná pěkných archaismů, prostě kolosální radost to sledovat. Ten film je téměř o mě. Kdo má rád sníh, lyže a náš sudetský sever, tak má rád tento film. ()

Oonika

Musím se přiznat, že celý film v kuse jsem letos viděla poprvé v životě. Ani nevím, proč jsem se tomu tak vyhýbala. Krásná sonda do českého života. ()

Inozuka

Kombinace Krkonoše a Hapkovy hudby je neodolatelná a utáhne celý film. Příběh sám je jednoduchý se silným sociálním podtextem a trochou té komunistické manipulace, kterou ovšem výše zmíněné spolu se slušným hereckým obsazením naštěstí dost utlumuje. Pro mě od dětství milovaná klasika, u které si vždy vzpomenu na pana Lohnického, který při natáčení zemřel. ()

rivah

Bujará komediální podívaná se sklářskými divukrásnými výrobky, lidovými slavnostmi i prvobytným lyžováním a pěknými hereckými výkony. Ale řada motivů nedotažena. ()

Nix

Já nevím ale tyhle filmy nejsou nic pro mne, proto to nebudu ani nijak hanit, je to prostě klasika, ale nic co bych si pustil znovu. ()

Šňůra

Jsou filmy, které si mohu pouštět stále dokola a přesto se mi neomrzí. Karakonoš a lyžníci patří mezi ně, ačkoliv si myslím, že Věra Plívová-Šimková natočila mnohem lepší dětské filmy. Přesto ale tenhle film má jakési kouzlo, vnitřní atmosféru, která mě vždycky dostane a dovolí odejít až na úplném konci. ()

Tiiso

Pohádka patří do období kdy se v našich krajích tvořili nádherné a smysluplné filmy. Snímek hezkým způsobem ukazuje jak se u nás rozvíjel lyžařský sport, dále pak vidíme jak se žilo v našich dnes největších horách. Jak to vypadalo s pašováním levného zboží ze Slezka a jak celníci sváděli s pašeráky nekonečný boj. A do toho je zamíchán mysteriózní prvek strážce hor Krakonoše. Vše je pečlivě sestaveno a vybroušeno kvalitními dialogy. Herci jako Heřmánek, Havelka či Zahájský spolehlivě plní svou úlohu, umí pobavit a jsou uvěřitelní. A do toho všeho všudypřítomné děti. Jejich povyk, smích, výskot a křik. Zasněžené hory a přesvědčivé reálie. Dnes jsem se přesvědčil, že tento film mě dokázal pobavit i po tolika letech co vzniknul. Co více si přát. ()

Rodin

Z celého filmu mám nejradši scénky lyžařských počátků Ondřeje Havelky a Mirka Vladyky. Ty jsou opravdu nezapomenutelné. 80% jistých. ()