• Black-star
  **

  Celkem nudný a ničím nezajímavý film o počátcích lyžování a objevení kouzla lyží jako takových. Osobně mě ten film neoslovil a prostě mi nějak nesedl i přes relativně hvězdné obsazení. V průběhu filmu se nic extra neděje a pak po hodině a půl film skončí prakticky ve stejné tonině jako začal. Nemučte mě jím už nikdy více.(3.11.2011)

 • nash.
  *****

  Poetická pohodovka nabízející téměř pohádkově idealizovaný svět počátku minulého století, viděný „dětskýma očima“, ať už dětí nebo dospělých, ponořených do sentimentálních vzpomínek, měnících dětství, nejen to před sto lety, v ideální, navždy ztracený svět. Královna českého dětského filmu Věra Plívová - Šimková v nejlepší formě, k tomu krásná Hapkova hudba, skvělý Havelka jako nadšený učitel, nevtíravý humor, obvyklá klukovská dobrodružství, úsměvné okouzlení vynálezem zahnutých prkýnek a samozřejmě Karel Heřmánek jako nepolapitelný pašíř. To jsou jen některé z důvodů, proč se k lyžníkům člověk rád vrací ať je zima nebo léto.(29.5.2011)

 • darkrobyk
  *****

  Hodně dlouho jsem měl tenhle film jen ve vzpomínkách. Krásných vzpomínkách. Dnes jsem konečně neodolal a....lepší, než jsem čekal. Plívová filmy s dětmi uměla. K tomu návrat do zašlých časů, kdy děti lehávaly na peci, v sednici se tkalo, pletly se proutěné košíky, pekly se zlatavé koláče a malí nezbedníci naslouchali se zatajeným dechem vypravěči, který je zavedl do světa pohádek a pověstí. K tomu laskavý humor, četníci padající na rychlých prknech do hlubokého sněhu, hostinský jako Krakonoš, co nejde pro ránu (ale i dobré slovo) daleko, kluci nezbedníci, koulovačka s panem učitelem...uf. Tu pátou hvězdu musím prostě přihodit!(2.4.2017)

 • ostravak30
  ***

  Tenhle snímek je víc rodinným než komedií. Moc jsem se nezasmál, ale vzhledem ke kvalitnímu hereckému obsazení nenudil. Vidět pana Lonhniského v jeho poslední roli, Karla Heřmánka jako sympatického pašeráka, kterému člověk fandí a věčně pozitivního Ondřeje Havelku neomrzí. Navíc to krásné prostředí zasněžených Krkonoš. A pak samozřejmě neumírající legenda o Krakonošovi. Ano, není to bůhví jaká komedie, ale jako lehce něžný dětský film o snech sklářů z horské vesničky a jejich legendě pro kterou žijí je to nezapomenutelné a rozhodně pohlazující na duši s pěkným návratem k, podle mě, nejkrásnějšímu období v českých dějinách.(4.12.2017)

 • Ivoshek
  ****

  Bezva dětský film se slušným respektem k realitě života v Sudetech na přelomu století a s dětskými herci, kterým se dá celkem věřit. Nemám moc rád Havelku, ani nevím proč, ale tady mi to zase komnpenzuje Heřmánek. Doporučuju klípek s Hapkovou hudbou zde na youtube.(13.12.2008)

 • - Točilo se tři měsíce v zimě. (M.B)

 • - Herec Václav Lohniský zemřel přímo při natáčení na horách. (M.B)

 • - Kostýmy, ktoré si herci cez deň premočili na snehu, nestíhali uschýnať na radiátoroch, a tak sa ráno museli veľakrát obliekať do mokrých šiat. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace