• karlosss18
  *****

  Na tomto filmu se mi hrozně líbí,že se odehrává v zimě(moje nejoblíbenější období,hlavně Vánoce).Dá se to srovnávat s filmem Páni kluci,ale nemůžu si pomoct,tohle se mi líbí víc.Děti vidí Krakonoše v pašerákovi zboží,který si to sviští Krkonošskými hřebeny na tehdy novém vynálezu zvaný lyže,prostě paráda...80%(5.10.2012)

 • gudaulin
  ****

  Spolu s Pány kluky nejlepší film režisérky Plívové - Šimkové, který je v kontextu její tvorby netradičně zasazený do minulosti přelomu 19. a 20. století. Poeticky laděný snímek o minulosti kraje, kde režisérka vyrůstala, je primárně určený dětem a tomu odpovídá i volba filmové řeči a struktura vyprávění. Klukovská dobrodružství, hry a radovánky v konfrontaci s někdy ne zcela pochopitelným světem dospělých se proplétá s pověstí o vládci hor - Krakonošovi. Celkový dojem: 75 %.(9.12.2008)

 • filmmovier
  ****

  Skvělá komedie, vynikající Karel Heřmánek, nezapomenutelná, geniální hudba Petra Hapky, nádherná atmosféra prvorepublikových Krkonoš, půvabné dětské výkony a kupodivu mi tady nevadil ani Ondřej Havelka, kterého jinak moc nemusím. Jen ke konci to trochu habrovalo, ale opravdu jen malinko. Zhruba za 70%.(7.4.2015)

 • ostravak30
  ***

  Tenhle snímek je víc rodinným než komedií. Moc jsem se nezasmál, ale vzhledem ke kvalitnímu hereckému obsazení nenudil. Vidět pana Lonhniského v jeho poslední roli, Karla Heřmánka jako sympatického pašeráka, kterému člověk fandí a věčně pozitivního Ondřeje Havelku neomrzí. Navíc to krásné prostředí zasněžených Krkonoš. A pak samozřejmě neumírající legenda o Krakonošovi. Ano, není to bůhví jaká komedie, ale jako lehce něžný dětský film o snech sklářů z horské vesničky a jejich legendě pro kterou žijí je to nezapomenutelné a rozhodně pohlazující na duši s pěkným návratem k, podle mě, nejkrásnějšímu období v českých dějinách.(4.12.2017)

 • sud
  ****

  Další z mých dětských restů, který jsem viděl jako desetiletý a pak až teď. Pamatoval jsem si hlavně Karla Heřmánka coby pašeráckého borce, kterého nikdo nedohoní a Ondřeje Havelku jako naivního a zapáleného pana učitele. A mohu říct, že film se mi líbil stejně, jako v těch deseti. Karlu Heřmánkovi jsem držel palce snad i na nohou a Ondřej Havelka mě přenesl opět do dětských let, kdy jsem toužil mít ve škole takového učitele. Potěší i představitelé dětských rolí (třeba Adam z "Návštěvníků" v záporné roli). Nestárnoucí film. 80%.(25.12.2010)

 • - Karel Heřmánek, alias pašerák Krakonoš, si před natáčením zaplatil lyžařské kurzy. Nakonec ho ale na svahu stejně nahradil dublér. (Hans.)

 • - Herec Václav Lohniský zemřel přímo při natáčení na horách. (M.B)

 • - Kostýmy, ktoré si herci cez deň premočili na snehu, nestíhali uschýnať na radiátoroch, a tak sa ráno museli veľakrát obliekať do mokrých šiat. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace