Ravi

Nádherný vánoční příběh, kde se protíná stará česká pověst, dětské dobrodružství a dobové reálie. Dlouho mi tenhle skvost unikal, ale letos ne, letos už ne ... 80% = 4/5 ()

Pedross800

Postupem času, jak rok od roku ubývá sněhu se mě tahle ta klasika plná lidského humoru, skvělých dětských rolí a radovánek a hlavně SNĚHU líbí víc a víc :-) a nezapomenutelná je také kouzelná hudba Petra Hapky. ()

Autogram

Rozmarný film o zime, lyžovaní a o tom, ako už pred dávnymi rokmi finančné úrady dusili obyčajných ľudí. Nenašiel som na filme žiadnej chyby, ale iba silnejšie tri hviezdy, pretože ma nejako zvlášť neoslovil. ()

ghatos

Pohodový dětský filmek s velkou spoustou sněhu, který už bohužel dnes na českých horách skoro není... :( . 67%. ()

ssfan

Pohodový vánoční film o příchodu lyží do Čech. Sympatické prostředí a herecké obsazení dělají z filmu kult. 75% ()

slovan1

Můj nejoblíbenějši "vánoční" film. Všechny herecké výkony na jedničku a skvělá hudba. Hned bych se do te doby na nějaký čas, ze zvědavosti, podíval. ()

lskala

Vydařený Český rodinný film. Sám se divím, že se mi už tolik let líbí, protože Ondřeje Havelku nemůžu ani vystát. 75% - 4**** ()

mohamedsfinger

Bez tohodle filmu si už ani neumím představit Vánoce. Ale i když jízda na norských ski vypadá lákavě, tak vždycky zůstanu v teple domova a sleduju, jak to dopadne s pašerákem. ()

Luciášek

V této odporné době nám nezbývá než vracet se do dětství - k tomu krátkému blaženství, které je beztak již poslední v našem životě. ()

brooklyn73

Jedna se o dalsi perlu, ktera vzesla z tvurci pece reziserky Very Plivove-Simkove.Tento film je u mne vice o pocitech nez o cemkoliv jinem. Samotny pribeh je velice jednoduchy, avsak celkovy dej-pribeh neni to hlavni.Hlavni je atmosfera horskych chalup, kde se zilo uplne jinak nez se zije dnes. Pomocnym reziserem byl Zdenek Troska.Hudbu slozil a pisen nazpival Petr Hapka.Tato pisen je pruvodnim znakem tohoto snimku, jeji melodie nas provazi v podstate celym dejem. V jedne z detskych roli se objevil Jan Kehar.Jednoho z financu si zahral oblibenec Plivove Jan Kraus. Pro roli hlavniho " pasira " se narodil Karel Hermanek. Roli ucitele se famozne ujmul Ondrej Havelka a roli praktikanta nepohrdnul Miroslav Vladyka. ()

velkyvezir

Další z naprosto výborných dětských filmů, které - a říkejte si co kdo chcete - se uměly natáčet jen za komančů. Romantická atmosféra sklenářské hutě, sněhem pokryté kopce, to vše v idealizovaném přelomu 19. a 20. století. Augusta coby hospodský přesvědčuje o svých hereckých a komediálních kvalitách, stejně jako Heřmánek. Sympatická dvojice Havelky a Vladyky rovněž stojí za poznamenání. Prostě výborná podívaná na vánoční svátky. ()

Autenticita

V dětství jsem měla tenhle film moc ráda, a už mi to zůstalo, nějak se na něj neumím podívat dospělýma očima - a ani nechci. Za to, jaký to byl tenkrát svátek, když to dávali, s nezapomenutelnou melodií Petra Hapky, dávám 5*. ()

klúčik

Pekný detský film v krásnom prostredí. Vo filme vidieť jasnú ruku režisérky Plívovej - Šimkovej. Hodnotím 65%. ()

Zagros

Další z řady filmů, který jsem viděl jako malý a vůbec si jej nepamatoval. Na hodnocení a komentář jsem si jej musel pustit znovu. Musím se přiznat, že se mi Krakonoš a lyžníci vcelku líbili. Dokázali překonat můj předsudek v tom, že když jsem na něco komplet zapomněl, nestálo to za to. Tím nejlepším z celého filmu byla krásná atmosféra zimy v malé vesničce v Krkonoších. Exteriéry byly nádherné, útulné chaloupky a škola také. K tomu se podařilo vytvořit, obsadit i zahrát milé postavy v lehce naivním příběhu. Mírná naivity příběhu, kde četníci z pohraničí jsou spíše jen veselé figurky, než strach nahánějící strážci zákona, je ku prospěchu věci. Jediné, co mi vyloženě nesedlo, byla úvodní a závěrečná píseň od Petra Hapky. Pro mě to bylo utahané a vytrhlo mě to z té krásné snové atmosféry. Ke čtyřem hvězdám mnoho nechybělo a nevylučuji, že v budoucnu při případném opakování s dětmi tu čtvrtou hvězdu přihodím. ()