• Master19

Bizarní pásmo o dětech, zvířátkách a bandě dědků. Těžko uchopitelné svou snovostí, fantaskní poetikou a ... zvířátky. Nejlepší bezesporu pánové Libíček a Hlinomaz, vždy sví i v té nejabsurdnější roli, že Pepíčku, nebo jak ti říkají? ;-) No a pak samozřejmě dialogy (?) hudebníků, ty nemají chybu. Jinak volovina na entou.(27.11.2016)

• Pitryx

Jako dítě mne to minulo, neb já přece, jako kluk, nepůjdu na holčičí film, nééé? No, o nic jsem nepřišel. Proto pro mne vcelku milé překvapení ve druhé půli filmu, kdy začali hrát i dospělí a hon na zvěř dostal hned jiné rozměry. To už jsem se místy i bavil. No, film jsem sledoval kvůli filmografii Andrey Čunderlíkové, ale nepoznal jsem ji tam. Ani ostatní herce.(23.2.2018)

Vůbec si nedokážu představit, jak to na Malé Straně muselo vypadat v sedmdesátých letech, v době husákovského baby boomu, když už o deset let předtím nebylo na ulici pro samé dítě kam plivnout. Taková koncentrace se jen tak nevidí. A zároveň je také jasné, že právě děti byly příčinou zaostávání socialismu za kapitalismem... protože se pořád někde motaly, zlobily a nedaly tak dospělým klid potřebný na pořádné budování (viz scénka s hasiči). Zajímavost: Kromě Vladyky, Krause a Prostenalu se zde poprvé před kamerou objevil i Krytinář, a to dokonce v hlavní roli. Pravda, nebyl vůbec vidět, jsouc zašitý v masce, ale ten jeho krokodýl byl jako živý!(4.1.2014)

• Siegmund

Film začíná velmi slibně. Ale už asi v jedné třetině ztrácí děj na dynamičnosti. Jedna nudná a zdlouhavá scéna střídá druhou. Z nudy diváka nevytrhnou ani takoví herci jako Věra Ferbasová, Vladimír Menšík, Jan Libíček, Oldřich Nový nebo Jan Skopeček. Jejich role jsou ve filmu totiž víceméně zanedbatelné až nedůstojně trapné. Pokud bych měl tvůrce filmu za něco pochválit, tak zcela určitě za to, že točili film s tolika malými dětmi. Na znalce bych měl dotaz. Je muž, který se na začátku filmu na několik okamžiků objeví, jak vzhlíží k nebi na míč, skutečně malíř Jan Zrzavý nebo se mi to jen zdálo?(5.6.2008)

• Enšpígl

Mám stále větší pocit, že paní Věra Plívová - Šimková je vynikající režisérka, ale špatná hledačka námětů. Vždyt nalejme si čistého vína, tohle byla kravina na entou. Když pominu fakt, že některé scény či záběry jsou zbytečně prodlužované (skákající míče ) a určité postavy naprosto zbytečné (asi tak 180 dětí, důchodce lezoucí po střeše, balonář, myši, atd. ), pořád mě zbývá to podstatný, co to všechno mělo vlastně bejt, příběh, pohádka, snová vize ? Jasně lze to matlat dohromady, ale tady to zoufale nefungovalo. Ještě štěstí že konec tomu celýmu dal alespoň trošku smysl. Při hodnocení přihlížím na filmový debut paní režisérky i na fakt, že film funguje jako vzpomínka na dobu kdy na Malý straně nebylo poslanecký ghetto a děti neseděli doma na prdeli u pc a chodili si spolu hrát ven. Nicméně na nádherný návraty do dětských let nás začala paní Věra Plívová - Šimková vozit až od sedmdesátých let.(7.2.2011)

• - V tomto filmu debutoval Jan Kraus s Markem Vašutem. (SgtPepper)

• - V roli špunta ve filmu debutoval tehdy šestiletý Miroslav Vladyka. V roli Pepíka Nováka se zde představil pětiletý Marek Vašut, pro kterého to bylo vůbec první filmové představení. (Karlos80)

• - Knižní ilustrace k českému vydání jsou dílem Miloše Nesvadby. (NinadeL)