Reklama

Reklama

Ivan je jen jeden

  • USA The One and Only Ivan (více)
Trailer 1

VOD (1)

Adaptace cenami ověnčené knihy o velmi zvláštní gorile, film Ivan je jen jeden z produkce studia Disney je nezapomenutelným příběhem o kráse přátelství, síle vizualizace a důležitosti místa, které nazýváme domovem. Ivan je gorila se stříbrným hřbetem, vážící téměř 200 kilogramů, která žije v obchodním domě na předměstí se slonicí Stellou, psem Bobem a mnoha dalšími zvířaty. Vzpomíná si na pár věcí z džungle, kde byl zajat, ale příchod slůněte jménem Ruby se dotkne jeho nejhlubšího nitra. Ruby byla nedávno oddělena od své rodiny ve volné přírodě, díky čemuž Ivan začne pochybovat o svém životě, o svém původu i o tom, kde chce vlastně být. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (44)

SaNcHeZ_cz 

všechny recenze uživatele

Příjemná rodinná jednorázová zábava, která těží především z parádního hlasového ansámblu a nenáročného humoru. Celé to sice příběhově působí trochu podvyživeně a vlastně tak trochu o ničem ale na jedno zhlédnutí to pobaví a to je vlastně nejlepší výsledek v jaký film s tímto přístupem mohl doufat. Nic velkolepého v tomto případě nečekejte, jen lehce nadprůměrný rodinný film s mluvícími zvířátky. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The One And Only Ivan" je filmom, ktorý celkom schopne ukazuje Disney v tom, čo im ide najlepšie. Je milé, že počas celého filmu som čakal, kedy sa vrhneme do nejakého klišé, no film k nim nakoniec nikdy neprešiel. Neustále som hádal, že pôjdeme jednou cestou, no film sa rozhodol potom ísť úplne inou cestou. A mňa to celkom príjemne potešilo. Páčia sa mi vykreslené priateľstvá medzi postavami. Možno sa v niektorých častiach mohlo ísť trošku hlbšie, no aj tak to funguje. Priateľstvo medzi Ivanom a Mackom je veľmi dobre zachytené. Priateľstvo Ivana a Boba je takisto veľmi dobre zachytené. Sú to vždy scénky, ktoré ma príjemne potešili. Mám rád záverečné momentky filmu. Sú veľmi pekne zachytené a úprimné. Rovnako skvelá je momentka kde Ivan rozpráva o tom ako sa dostal v skutočnosti medzi ľudí. Vizuálne je film podľa mňa celkom pekne natočený a rozhodne má čo ponúknuť. Je pravda, že sme už tento príbeh videli v inej podobe, no funguje dobre. Jediné čo pre mňa mohlo film posunúť o niečo vyššie je jeden dôležitý element. A tým je vzťah Ivana s Ruby. Nemôžem povedať, že je zachytený slabo. Majú medzi sebou pekné momentky, ktoré tomu dodávajú príjemného ducha. No myslím si, že sme toho mohli medzi nimi vidieť trošku viac. Stále som dúfal, že budú mať spolu viac dialógov, alebo niečo, no filmu to trošku chýbalo. Okrem toho je cítiť, že film je robený v štúdiu Disney. Oni už majú svoje páky, ktoré používajú a tento film nie je výnimkou. Keby to pôsobilo trošku silnejšie, tak mohlo ísť o vynikajúci film. Stále si ale myslím, že ide o dobrý film pre celú rodinu. A ponúka dostatok materiálu ako pre deti tak aj pre dospelých. Hodnotenie: B+ ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film se dá nahlížet ze dvou pohledů. Jako disneyovka to funguje moc pěkně. Zvířata tu sice mluví, vtipkuji a dokonce rozumí lidem, ale není to zpracováno nijak extrémně prvoplánově a je to milé. Fajn pohádka s morálním, i když poměrně depresivním poselstvím. Film se nicméně chlubí tím, že je na motivy skutečného příběhu a tady to už trochu skřípe. Je to prostě hodně zidealizované, řadu informací film raději vypouští nebo upravuje a rozumím tomu, že ne každý se přes to přenese. Ivanův příběh totiž až tak jednoznačným happy endem neskončil. Opičák trpěl stockholmským syndromem, stýskalo se mu po jeho předchozím majiteli, trpěl abstinenčními příznaky (cigarety a junk food) a v neposlední řadě měl problém zapojit se dlouhá léta mezi ostatní gorily. Jednak kvůli svému atypickému stříbrnému zbarvení, ale také kvůli 27 rokům o samotě v kleci. Je tedy potřeba brát film s rezervou. Jako disneyovka je to fajn, ale realita byla bohužel někde jinde. ()

ER 

všechny recenze uživatele

Jímavé, dobrosrdečné, se základními principy zvířecí (a nejen) touhy. Je dobře, že Disney pořád dokáže naservírovat příběh pro mladé i dospělé. A byť to nemá velkolepost např. Lvího krále, nebo Knihy džunglí, dokáže navodit pocit sounáležitosti. Ta čtvrtá hvězdička je za Bryana Cranstona, který se i na minimálním prostoru dokázal přizpůsobit svým zvířecím " CGI kolegům". ()

whack 

všechny recenze uživatele

Veľmi potešujúci je už len samotný fakt, že všetky zvieratá, vrátane psov, boli vytvorené počítačovo. Žiadne živé zviera preto nemuselo byť buzerované pre potešenie niekoho iného. Samotný príbeh a pointa filmu je ešte krajšia, silno poukazuje na etické aspekty držania divoko žijúcich zvierat v klietkach a cirkusoch. Veselý a zároveň poučný rodinný film. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (3)

  • Během titulků jsou zobrazeny fotografie a záběry skutečného Ivana spolu se shrnutím jeho života. (PamPero 1)
  • Film měl jít původně do kin 14. srpna 2020. Avšak kvůli dopadu pandemie COVID-19 na kina bylo vydání snímku v kinech zrušeno a film šel výhradně na Disney+. (PamPero 1)

Reklama

Reklama